Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Jacob23

Miluji SW i Terminatora ale tohle je nejlepsi saga vsech dob!Povedlo se vsechno:casting=herecke vykony,vyprava je dechberouci,hudba uzasna,scenar,rezie,triky,Glum je nejlepsi digitalni postava(sorry Yodo.)..Navrat Krale je uzasne vyvrcholeni-jedine minus bych videl v opravdu dlouhem zakonceni,ale mezi zaplavou uzasnych scen to vubec nevadi..P.S.Zhlednete prodlouzene DVDverze!lepsi nez v kine!lepsi nez knihy! ()

-ELFKA-

Návrat kráľa je sám o sebe najtemnejšou časťou trilógie. Preto je najlepšie pozrieť si tesne pred tým aj prvé dve časti. Potom je euforický zážitok z Pána prsteňov dokonalý a nič ho už neprebije. ()

D28

Ja Pána prsteňov hodnotím ako jeden film.A nedá sa neoceniť práca celého štábu,výnimočná ako je celý príbeh.Peter Jackson zvládol všetko dokonale a neurazil pána Tolkiena.Všetko dôležité z kníh zachoval a dokonca vylepšil-HUDBA a špeciálne efekty!!!Pre mňa je to predovšetkým o priateľstve a Frodo so Samom určite nesklamali.Nesklamal ma nikto a nič,lepšie sa to natočiť nedalo.Srdcovka nadosmrti. ()

PollyJean

Pro mě zklamání. Téměř celý film se bojuje a bojuje a bojuje. Což o to, bitvy jsou monumentální, trpaslík řádí jako dřív, Legolas lyžuje mezi slony ostošest, ale to je trochu málo. Všechny ostatní linie jdou stranou, patosu je tu tentokrát na ždímání (párkrát mě film donutil zasmát se na tiché kino v naprosto nevhodných chvílích - zejména Denethorův efektní zapálený běh na 500 m) a ten nastavovaný konec s tklivými zvuky houslí...brr! A navíc, pánové, co ta Odula? Jedno z nejhorších stvoření Středozemě že má vypadat jako přerostlý pavouk křižák? (po letech dohledána i prodloužená verze, která trochu spravuje dojem - např. maličko víc Eowyn, s Faramirem stihnou aspoň prohodit dvě věty o počasí; naopak nesmyslná (asi efektní?) scéna se sypajícími se lebkami (snad projev souhlasu?) atd. Většinu úprav Jacksonovi můžu odpustit nebo je pochopit; že vybraní herci často neodpovídají představám, získaným při čtení, je taky celkem normální. Co mi ale přijde neodpustitelné je zlehčení, zbanalizování a zpochybnění vlastně skoro všech hlavních postav. O svém jednání ve třetí části pochybuje Gandalf, který se málem nechá zničit nazgulem, o své úloze i citech opakovaně všechny díly pochybuje (a dokonce ji zpočátku odmítá) Aragorn, zviklat ve své lásce se nechá i ta neustále protlačovaná Arwen. Hobiti jsou převážně jen pasivní figurky, jakýkoli Frodův projev vnitřní síly nebo odvahy je ve filmech vynechán, Smíšek s Pipinem jsou navíc často odsouzeni do rolí komických prvků či nešiků. O nějakém vnitřním posunu ani stopa. Jako by se Jackson bál jakéhokoli hrdinství, jakékoholi zobrazení vnitřní síly, odhodlání, víry atd., přitom patosem se rozhodně plýtvat nebojí. Zbylé dva díly jsou už vlastně jen lepší mainstream, těžící z atmosféry dílu prvního... ()

toyrider

Tak tuhle trilogii jsem úplně zapomněl ohodnotit, přitom to bývaly mé nejoblíbenější filmy.Za jedničku 4, za dvojku 4 a s tímto dílem hodnotím i celou trilogii, čili 5. ()

klima777

Jak hodnotit jednotlivé díly? Jak hodnotit celou trilogii? Knižní předlohu znám, ale některé odchylky a zkratky učiněné v zájmu většího komerčního dopadu Tolkienova opus magnum mi nevadí, neboť se nepočítám ke skalním fanouškům. Pozitiva: Jacksonova vize je krásná – krajina, interiéry, masky atd.; dokonce si ponechává onen mytologický ráz, příznačný pro Tolkiena. Soundtracky a všechny scény s Glumem jsou úžasné. Negativa: Jackson se nechal zlákat myšlenkou: "More everything for everybody and everyone." Některé scény (zvláště ve 3. díle) jsou natočeny skutečně velikášsky a jsou pohlceny samy sebou. Ohromený divák se nechává vláčet formální dokonalostí filmu a rád zapomíná na hlavní dějové linie, případně psychologii postav (jedná se sice o mytologickou látku, ale kapka hlubšího vhledu by neškodila). Je to velkolepé, mohutné a majestátní, leč v jistých okamžicích jsem toužila po méně okázalých gestech a jaksi komornějším a osobnějším vyznění. Což ovšem není možné z podstaty literární předlohy, jakož i filmu: Všechny postavy přesně zapadají do monstrózního soukolí osudu, jehož síla, nevyhnutelnost (a do jisté míry i setrvačnost) je zdrcující a drtivá. Na druhou stranu: Každý má v rámci kosmického dramatu nezastupitelnou a jedinečnou roli (tudíž, Tolkien by, myslím, mohl být spokojen). Navzdory výše řečenému se skláním před odvahou, umem, a také umanutostí Petera Jacksona, díky níž dotáhnul projekt těchto rozměrů do vítězného konce (záležitost je zřejmá, pokud porovnáme Pána prstenů a tzv. "nové" Star Wars). Ty 3 betlémské hvězdy jsou solidní a jsou vetknuty hluboko do hřbetu Uroborova, následkem čehož je nucen pustit svůj vlastní ocas a rozvinout se. Dialektika protikladů prodchnutá Tolkienovým křesťanstvím (a možná i přehnaným eurocentrismem) si totiž tentokrát dokázala podmanit masový divácký vkus. P.S. Návrat krále mi ze všech dílů nerozborné trilogie konvenoval nejméně. ()

Myrreczech

Jestli předchozí 2 díly byly úžasné tak tohle musí být dokonalost. Postavy rozvinuté do posledních detailů, bitvy monumentálně efektní, skvělý příběh, střih a herci (Viggo pro mě bude vždy jen Aragorn a žádná jiná postava) Navíc podkresleno nádhernou hudbou. 11 Oscarů včetně nejlepšího filmu a režie naprosto oprávněně. ()

Taio

Vyvrcholenie a moja obľúbená časť. Tu už to je doslova trojhodinový nedobitný film naveky vekov. Zoberte si len zapalovanie majákov, veď to je neopísatelná krása ako aj všetko ostatné! Neverím, že by niekedy mohol niekto natočiť niečo čo by obehlo v topke neporazitelného, nedobehnutelného, najlepšieho LOTRa. ()

vyfuk

Petera jsme zatím znali jako režiséra hororů, ale jednou cestoval vlakem a za jednu jedinou cestu dokázal nemyslitelné - přečetl celou první knihu Pána prstenů. A hnedka se rozhodl, že trilogii zfilmuje. A udělal asi největší krok ve svém životě a jeden z největších kroků v historii filmografie. Pán prstenů je po Kmotrovi asi nejznámější a "nejblockbusterovější" trilogie všech dob. Peter s Fran a s Philipou vytvořili mistrovský scénář pro mistrovské dílo. Jeden ze tří Oscarových rekordmanů je film, který stál milióny a vydělal miliardy. Díky bohu, že existuje perfektní kniha J. R. R. Tolkiena, kterou mohl Pete nezapomenutelně zpracovat. Shore mě stále ohromoval svou geniální, malebnou a kouzelnou hudbou, kterou si mne podmanil, již dříve. Úžasné výkony všech herců nevyjímaje Serkise a McKellena. Díky mockrát za krásné dětství a krásný život. OBLÍBENÉ POSTAVY: Glum, Gimli, Gandalf, Frodo. ()

Avari.73

Úžasné zakončení nejlepší filmové trilogie! Čtyři hodiny (rozšířená verze) jsem hltal každý záběr, každé slovo... Ač jsem byl v kině nadšen, tak rozšířená verze mé pocity posunula do absolutna. Nechápu, jak to ten, vzrůstem malý, novozélanďan dokázal, když měl na kontě jen laciné, ale zábavné, krváky. Smekám před Peterem a celým jeho štábem. Frodo žije! ()

Ev.D.

,,Mne nemůže zabít žádný muž. Ale já nejsem muž." ----------- Legenda! ----------- ,,Neustupujte. Držte se. Synové Gondoru, synové Rohanu, mí bratři. Vidím vám na očích stejný strach, který by vzal odvahu mě. Možná přijde den, kdy odvaha lidí selže, kdy opustíme své přátele a zpřetrháme všechny svazky. Ale dnes to nebude. Hodina vlků a roztříštěných štítů. Kdy se věk lidí zhroutí. Ale dnes to nebude! Dnes budeme bojovat! Při všem co je vám na této dobré zemi drahé, vás vyzývám. Stůjte muži zákonů!' ()

Autogram

Výprava je naozaj nádherná, digitálne efekty nevyzerajú digitálne, ale skutočne. Všetko je ale často neuveriteľne naťahované, kým k bitke dôjde, tak sa o nej pol hodiny rozpráva, pripravuje až som z toho začínal byť chvíľami otrávený. Ale zdá sa mi, že musím po čase zvýšiť na štyri hviezdy, film si to zaslúži. ()

Jaro.Krafcik

Čo viac dodať k tento trilógii. Perfektný záver, len tie dlžky LOTR boli ozaj pridlhé. Ale dalo sa pozrieť, a som rád že som si pripomenul túto legendu. Boj s pavúkom a celkovo výborne natočené. Nedá sa inak ako plný počet. Spolu so spoločenstvom prsteňa asi najlepšie časti. A podla mňa aj o trochu lepšie ako Hobbit. 5* ()

Death

Pro me nezapomenutelny zazitek, ktery nelze hodnotit jinak. Mnozstvi uchvatnych zaberu, pri kterych mi spadla celist a tajil se mi dech by vystacilo na 3 celovecerni filmy. Triky jsou temer dokonale(az na par pro me nepodstatnych drobnosti), stejne tak i hudba a vse ostatni. Nektere sceny doslova braly dech, napriklad bitva na polich Pelennoru, zapalovani majaku, souboj s kralem Nazgulu, souboj v hore osudu a takhle bych mohl jeste dlouho pokracovat. Navrat krale krome skveleho zpracovani(hlavne Minas Tirith) nabizi i spoustu emoci, napeti i akce. Proste je to velky mix ruznych zanru, vcetne hororu (doupe Oduly). Nelze to presne popsat, to se proste musi videt!!! Trochu mi sice vadil ten nesmirne predojeny a pomerne dlouhy zaver, ale to bych dokazal prekousnout. Co uz ale asi neprekousnu je obrovsky dejovy kiks s armadou mrtvych. Ted nemluvim o rozporuplnem zpracovani, ale o tom, ze se nemeli v te bitve vubec objevit-podle knihy. Je to logicke, protoze takhle to vypadalo, ze kdyby dorazili drive, tak by nezemrel jediny clovek a kdyby je Aragorn nepropustil, tak by nakopali rit i Saronovi(i bez prstenu). I pres tento celkem vazny nedostatek se da rici, ze Peter uspokojil jak fanousky Tolkiena, tak i literarni nezasvecence. Skoda, ze uz je konec nejlepsi trilogie vsech dob. PS:Rozsirena verze se jako u predeslych dvou dilu velmi povedla (hlavne scena se Sarumanem) a i proto si Navrat krale zaslouzi misto v mem Top 3. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert