Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Ceres

Jsem strašně rád, že Peter splnil vše, co fanoušci chtěli. Tenhle film má plné právo se honosit 11 Oscary a vidět Petera, jak je spokojen, když všechny Oscary pěkně vyrovnal do řady, je nezapomenutelné. Peter si slávu plně zaslouží, protože strávit plných 7 let prací na přetvoření Pána Prstenů z knih do filmové podoby dalo neskutečné práce. Když jsem ale ještě viděl, jak Peter a jeho spolupracovnící, s jakou láskou a pečlivostí tuhle trilogii dělali, vhání mi to slzy do oči, stejně tak jako poslední natáčecí scéna s Frodem na dotáčkách z NZ a PJ, který ho pak objímal a děkoval se slzami v očích. Jeden z nejlepších filmů všech dob a celkově nejlepší trilogie, nádherná pocta Tolkienovi a celému fantasy žánru. Děkuji PJ. ()

venalce

Nádhera! Takhle se má točit fantasy. Na celé trilogii obdivuji, jak jsou všechny díly vyvážené a nemají sestupnou tendenci, jako se to stává jiným filmům na pokračování. Velkou roli v tom bude hrát předloha, ale to nic neubírá Jacksonovi na zásluhách. Je jen málo filmů, u kterých vydržíte sedět tři hodiny, ale ještě méně je filmů, u kterých vydržíte tři hodiny nedýchat. Návrat krále k takovým filmům rozhodně patří. Po shlédnutí (i opakovaném) vás zalije hřejivý pocit, že jste právě viděli něco výjimečného. ()

Brain-D

Viděno: SE: 263 min. Opravdu velkolepé zakončení nejlepší fantasy trilogie a jedné z nejlepších trilogií vůbec. Už na začátku scéna se Sarumanen je něco, co se musí vidět. Díky délce se tu vlezlo vše, co by jste od fantasy čekaly. Jak už POMO naznačil, co dělalo předešlé díly vyjímečnými, tak tady je to 2x. S tím souhlasím. Velkolepé bitvy s naprosto špičkovými efekty a emoce doprovázené špičkovou hudbou. Kdybych se chtěl podívat pouze na jeden díl z trilogie, tak raději sáhnu po Společenstvu. To se mi zdálo nejvíce kouzelné a Gandalf byl ještě sympatický. Jak se stal Gandalfem bílím, tak se v něm něco zvrtlo a byl jiný. To je pouze můj osobní malinký problém. ()

ELBobes

První dva díly mě zas tak moc nezaujali, přesto jsem se však na třetí těšil a musím říct, že jsem neudělal chybu. Rozhodně si tenhle film zaslouží nejvyšší hodnocení. Vůbec nevím, proč jsem zhlédnul celou trilogii tak pozdě, v podstatě až po deseti letech. ()

philip.j.fry

,,Nemyslel jsem si, že to vezme takovýto konec.Konec? Ne, tady cesta nekončí. Smrt je jen další cesta, kterou musíme podniknout všichni. Šedá dešťová záclona tohoto světa se rozestře a promění se v stříbřité sklo. A pak to uvidíš.Co,Gandalfe? Co uvidím? Bílé břehy... a za nimi... daleký zelený kraj za rychlého rozbřesku. To není tak zlé. Ne. Ne, to není.''Sice tu nefunguje kouzlo Společenstva,ale je to přece kult!A pro mě kus života který jsem strávil tam,kde je mi nejlíp.Ve Středozemi.Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,sedm vládcům trpaslíků v sínch z kamene,devět mužům,každý je k smrti odsouzen,Jeden pro Temného pána,jenž dlí na trůně v zemi Mordor,kde se snoubí šero se šerem.Jeden prsten vládne vládne všem,Jeden jim všem káže,Jeden všechny přivede,do temnoty sváže v zemi Mordor,kde se snoubí šero se šerem. ()

Unnamed

“How do you pick up the threads of an old life? How do you go on... when in your heart you begin to understand... there is no going back? There are some things that time cannot mend... some hurts that go too deep... that have taken hold.” Epický závěr trilogie a největší kadence "goose bumps" momentů z celé trilogie - Pippinova píseň při nájezdu na Osgiliath, prolomení brány, příjezd rohanských, proslovy, Mouth of Sauron (nechápu, že to nebylo již v kino verzi, protože je to jedna z nejlepších scén!), odjezd poslední lodi ze Středozemě a spousta dalších. Hudba může s přehledem konkurovat té z dílu prvního a dost možná ji i předčí. Jinak opět prodloužená verze je povinností, protože jak jsem již uvedl, jsou tam některé zcela zásadní scény, které se do kino verze nedostaly. Sice jsem našel ze dvě scény, které mě na zhlédnutí v počtu desítek již nebaví, ale tak to je problém opakovaných zhlédnutí (čili můj), pro normální lidi must-see. 5* ()

romajz15

V posledním díle triologie mi vyhovuje velké množství akce a také, že dost velká část příběhu je zaměřena na Froda, Sama a Gluma. Je zde řada skvělých scén a bitev. Mezi moje nejoblíbenější se řadí Minas Morgul a následný pavoučí tunel. ()

harryy

Asi nikdo z nás neveril, že by filmová trilogia Pána Prstenov mohla byť taký jedinečný zážitok.Prvých približne tridsať až štyridsať minút sa odohráva vo viacmenej komornom duchu a pokračovanie osobných drám z predchádzajúcich dielov diváka tak trochu ukolíše a dá mu "pocit domova".Lenže potom Gandalf a Pipin pricválajú k Minas Tirith. Už prvá fantastická scenéria citadely na príkrom skalnom úbočí spôsobí divákovi ľahkú arytmiu.Všade sa to hemží prípravami na boj, Minas Tirith nádherne ožíva pred očami a zrazu viem že nič už nebude také, ako v prvých dvoch dieloch trilógie. Tu sa chystá niečo oveľa, oveľa, ovela velkolepejšieho.Triky sú bombastické a hoci občas ich digitálnost pichne do oka, divákovu pozornosť to neruší.Závratná bitka rohanských jazdcov proti olifantom drvivý súboj Éowyn s Kráľom nazghulov či príchod vojska mŕtvych, ktoré ako roj žiarivého zeleného hmyzu začne požierať škretiu armádu to všetko sú majstrovské kusy filmárskeho remesla, výplody hravé, originalitou a nadšením sršiacej mysle. 99% ()

hroubek

Velkolepé zakončení jednoho úžasného příběhu. Jackson je neuvěřitelný frajer, že se mu podařilo trilogii zakončit takhle epicky a velkolepě. Osudy všech postav se prolínají a všichni se připravují na závěrečné střetnutí se zlem. Ale nebyl by to Jackson, aby i v té nejtemnější hodině nenašel nějakou vtipnou scénu. Oproti kinoverzi je rozšířená verze mnohem soudržnější. Některé z postav dostanou více prostoru, díky kterému je může chápat a pochopit jejich následný vývoj. Nejvíce to platí pro Farmira s jeho otcem a Éowyn. To ale není všechno. Spoustu přidaných scén má pro příběh mnohem větší význam, než se může zdát jako například první květ na Bílém stromu, záběr na sochu bez hlavy či rozšíření dialogové scény jako tomu je, když Pipin vypráví o smrti Boromira. To co fungovalo v kinoverzi, tak v rozšířené funguje mnohem lépe. Útok na Osgiliath je nádherně natočený, jelikož je tam krásně vybudován napětí, kdy vojáci udeří. Totéž by platilo o celé scéně v tunelu a následném útěk před Odulou, ze kterého mě pokaždé mrazí v zádech. Těch scén, který se Vám zapíší do paměti je neuvěřitelně mnoho a já se rád o některé podělím. Naprosto mě dostává scéna, kdy Pipin zpívá zatímco Faramir jede do boje, obléhání Minas Tirith, zapalování signálních ohňů ,příjezd Rohirů, Éowyn souboj s Černokněžným králem, prolog nebo celé finále v Osudové hoře. Opravdu moc momentů, který dokážou vyvolat ty správné emoce a naprosté nadšení pro to co vidíte. A když nás pak Jackson nechá obletět kolem Minas Tirith, tak je to záběr kvůli kterému milujete filmy. Kvůli těmto všem faktům mu nemám vůbec za zlý jistý patos, který rozehraje v závěru. Když k tomuto okamžiku směřoval celé tři filmy. Ale bez vynikajících herců, by byl Pán prstenů jen polovičním filmem. Herci filmem přímo žijí a proto jsou jejich výkony, tak dobré. Někteří nemají tolik prostoru, i přesto dokážou vyniknout. Pán prstenů: Návrat krále je vynikající podívaná, která si každé ocení zaslouží, ale jeho největší úspěch spočívá v tom co udělal, a to že připomněl to pro co milujeme filmy. ()

Sany33

Čo dodať jednoducho najepickejšie zakončenie najepickejšej trilógie, aká mohla uzrieť svetlo sveta podaná nefalšovaným Jacksonovým štýlom s všetkým čo k tomu patrí. Nechýbalo mi absolútne nič boje, humor, láska, dobro víťazí na všetkých frontoch a ja krochkám blahom. Jediné čo ma maximálne sralo boli Frodove orgazmy v epicentre hory osudu ale dáko som sa nad to povzniesol. Všetky postavy mali dokonale dokončené príbehy, ako sa aj na film podľa knižnej predlohy patrí a rozprávkový koniec tiež neminul moje bystré fanúškovské oko. Najviac zo všetkých som samozrejme fandil Mithrandirovi (Gandalf - Biely), ktorý sa po asi päťdesiatom sledovaní stal mojou najobľúbenejšou fantasy postavou. Za mňa nič menšie ako 96% nepripadá do úvahy. ()

VanTom

Jen málokdy se podaří uzavřít trilogii dílem překonávajícím oba předchozí (i když v tomto případě jsou neuvěřitelně vysoké a vyrovnané kvality všech tří částí). Jednička sice zůstane mou nejoblíbenější, ovšem tento olbřímí fantasy kolos (v dobrém - jak jinak nazvat bezmála 4 a půl hodiny dlouhou režisérskou verzi?), spojující dějové linky přes nejepičtější, nejmonumentálnější bitvu stříbrného plátna v emotivním, lehce melancholickém finále, představuje nádherné završení dlouhatánské cesty. Jako celek jde o epochální událost. ()

lykan9

Návrat krále beru za nejslabší díl. Přesto se jedná o velkolepé dílo, na které se kdykoliv podívám znovu. Hlavně na moji oblíbenou část s Odulou :-) Závěrem mohu dodat, že jsem všem třem dílům udělil pět hvězd, a to konkrétně Společenstvo 99%, Dvě věže 100% a Návrat 98%. V součtu je pro mě Pán prstenů nejlepší trilogie všech dob. ()

fabecc1222

Vrchol trilogie a kinematografie vůbec. Dosud nepřekonaný filmový král, kde se spojili všechny prvky filmové tvorby do nejlepšího díla všech dob. ()

cross

Vynikající! Strašidelné a velmi temné... Hergot, co napsat o LOtRovi víc. Spičková podívaná, ale teď již můžu říct s jistotou, že nejvíc se mi líbil FOtR, nasledující s odstupem ROtK a TT. Moje volba, v celkovém podání však nepřekonatelná série, o které se podle mě bude v rámci filmového řemesla mluvit navěky (podobně jako třeba o Star Wars). Na konci mi bylo velmi smutno, že už to tříleté dobrodružství navždy končí...:( ()

ravenir

Úžasné završení trilogie, i přes občasné záchvěvy zbytečného patosu skutečné veledílo. Útok Rohanovců při bitvě před Gondorem je nejlepším bojovou scénou všech dob! ()

Meijin

Velkolepý závěr trilogie LOTRa. Jacksonovi se podařilo udržet spád, přehlednost a napětí po celé tři hodiny. K závěru byly dovedeny příběhy Froda a Sama, kteří se po všech dobrodružstvích a nebezpečenstvích protrpěných pro všechny živé tvory vracejí slavně do Kraje (Hobitína). Smíšek s Pipinem vyrostli, Aragorn s Arwen vytvořili smrtelný královský pár a Faramir získal srdce Éowyn. ()

Kali4

I když musím přiznat, že i na mě jsou tři a půl hodiny trochu moc a rozvádění některých sekvencí mě přivádělo k šílenství, tento snímek má naprosto uchvacující atmosféru podpořenou skvělými hereckými výkony. Několik scén určitě vejde (nebo již vlastně vešlo) do filmové historie (zapalování majáků a následné Aragornovo "Gondor volá o pomoc!" a po krátké odmlce královo "A Rohan odpoví!"). Navíc jsem měl to štěstí, že jsem byl na všech třech dílech v kině. Dál to už nebudu rozvádět, vždyť to všichni znáte. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert