Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

BluT

Stále parádní film, ale po předchozích dvou mi přišel nejslabší. edit 23.12.2014: já si nemůžu pomoct, pořád dávám trojce šanci, ale nikdy mě nebaví tolik, jako předchozí dva filmy. Nevím čím to je a zas a znova se divím tomu, že obecně maj radši lidi trojku než dvojku... Ale třeba na to někdy přijdu. ()

AZbest

Tu nie je čo špekulovať. Neopísateľná krása. Okrem toho, viackrát som slzy potláčal už snáď len pri Schindlerovi. A tá hudba... . ()

Jane18CZ

Naprosto dokonalé - herci, hudba, režie, kostýmy, příběh, závěr... Posledních 20min, které zbývají do konce, probrečím, vždycky, ať jsem to viděla poprvé nebo po desáté. To výrazné poučení, uvědomění, návrat domů..., je na konci pro mě tak hmatatelné. Všechny tři snímky Pána prstenů jsou pro mě životními filmy. Návrat krále má ten nejlepší a nejúžasnější filmový konec, jaký byl kdy natočen! 100% ()

joora1

Skvěle zakončená trilogie.Nejde hodnotit, který z dílů je lepší a který horší, každý představuje určitou část mozaiky, která se na konci navzájem spojí.Každý z jednotlivých dílů pána prstenů představuje mimořádný zážitek a z hlediska fantasy nemá obdoby, ale po posledním díle se tento zážitek mnohonásobně zvyšuje, protože zapadne poslední dílek do této mozaiky.Peter Jackson ukončení série pojal opravdu velkolepě ve všech směrech a těžko ho někdo překoná.Nicméně když mám hodnotit pouze Návrat krále, tak bych byl asi malinko kritičtější než u předchozích dvou dílů.Poslední díl nepřinesl nic mimořádně nového, ale i tak dávám 5 hvězdiček, ikdyž bych asi spíš dal 4 a půl. ()

Rudinsky

Slovo "silný dojem" z filmu už dnes pomaly odchádza! Nuž teda, svoje silné dojmy zhrniem v rámci celej filmovej trilógie tu, pod najmonumentálnejším filmom tretieho milénia. Filmom, ktorý komplexnosťou, silou rozprávania i príbehu prekoná už len máločo, a to si pokojne môžem dovoliť tvrdiť, že ho už neprekoná nič. Evidentne ani Peter Jackson (hobití update). Je totiž v podobnej polohe ako ostatné filmové geniálnosti - nebol nakrúcaný pre komerčné účely, ale z čírej lásky k predlohe a filmárčine. Keďže som čítal knihu, dokonca pred vznikom filmu, musím - napriek niektorým umúdrelým rečiam - maximálne skloniť hlavu k scenáristickej invenčnosti, pochopeniu pravej podstaty knihy a geniálnej filmovej adaptácii, ktorá nielenže povyšuje Tolkienovo veľdielo v príbehovej rovine o tri levely vyššie, ale vzdáva úctivý hold tomu, čo si málokto uvedomil... Vedeckému prístupu k fantasy, ktorý je tak presvedčivý, zmapovaný a vierohodný, že máte pocit, že Vám servírujú historické fakty, a nie žvásty pritiahnuté za vlasy. Podmanivý čarovný svet kreovaný citlivou réžiou, ktorá sa neponáhľa a necháva plne rozvinúť emócie popri gigantických a nikdy nevidených scénach tak, že nič nepracuje kontraproduktívne. Filmovou hudbou, pri ktorej tuhne krv v žilách, pri ktorej spoznávate iné svety a vraciate sa pri každom počúvaní mnohodiskového soundtracku (odporúčam edíciu complete recordings) do Stredozeme. Geniálne Shoreovo dielo, masterpiece, dokonalá sebaprezentácia génia. Kastingom, hereckými výkonmi (Aragorn hrá Vigga Mortensena a Gandalf zase McKellena) a výpravou, ktorá vyvracia predstavy o krásach našej zeme. Kult, olymp filmového sveta. ()

iXtr3m3

Veľkolepé zakončenie ešte veľkolepejšej filmovej ságy. Peter Jackson prekonáva sám seba a podáva nám ultimátne zakončenie modernej rozprávky v technickom spracovaní prekonávajúcom väčšinu výtvorov posledného storočia. Monumentálne bitky striedajúce one-man-show momenty, jednoducho báseň... :-) Myslím, že neexistuje a tak skoro ani nebude existovať veľkolepejšie, dokonalejšie, výpravnejšie, či epickejšie fantasy. Toto bude etalónom kvality na desaťročia. ()

Herráček

A do třetice čistá dokonalost (s drobnými šmouhami na povrchu... ale to jen proto, že jinak je to průhledný křišťál...) Ať se jde celej Matrix zahrabat (ano... i s Animatrixem...) Armádu mrtvých považuju za jednu z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl... God bless director's cut... ()

see_sawandrew

Návrat krále bohužel postrádá přirozenou krásu jedničky i výborný střih a atmosféru dvojky. Téma poslední velkolepé bitvy je roztahané na celý film, přičemž samotná bitva o Středozem je asi nejslabším mini-klimaxem z celé trilogie. Osudy klíčových postav jsou odsunuty do pozadí (především Aragorn, Legolas a Gimli jako by bitvu zmeškali a jejich "důležitý úkol" s armádou zapovězených působí až samoúčelně). Když filmu připíšu na vrub neskutečně natahovaný konec, mám tentokrát jasno: Minas Tirith či Morgul, Faramirova sebevražedná mise a Odula to na pět hvězdiček nevytáhnou. 85% ()

Wally

Nádherné zakončení jedné krásné pohádky plné rytířů, králů, princezen, elfů, skřetů atd. Ani v posledním dílu P. Jackson neubral na plynu a celá trilogie tak dostala plnohodnotný závěr. I když byl ten konec až otravně nataženej, tak je mi i tak docela líto, že je konec.... ()

martinez.

Co na to říct? Peter Jackson je nejlepší režisér, jaký kdy po této planetě chodil a točil a chodit a točit bude, před látkou si klekl na kolena a nejenom on, ale všichni tvůrci a 11 Oskarů, výdělek přes 1,1 mld. USD a můj počet zhlédnutí každého dílu ve speciální edici blížící se třicítce snad mluví za vše. Osobně mám nejradši jedničku, to opojné zjišťování, že Jackson to opravdu dokázal bylo jen jednou, ale Návrat krále je docela jiný styl a hlavně zaostává jen o ten pocit, který míváme při prvním dílu každé série. K filmu: Nevím co vyzdvihnout jako první. Úžasný scénář, který diváka nenechává ani na chvíli nepřekvapeného nebo znuděného a to ani na po bůhvíkolikáté? Výpravu? Casting? Nálety kamery Andrewa Lesnieho? Jeden z nejlepších soundtracků od Howarda Shorea? Přelomové efekty? Ani bez jedné z těchto filmových složek si nedovedu Pána prstenů představit. Toto jsou prostě filmy mého života a oči mi slzí už jen když slyším jeden z Shoreových motivů. Vždyť pouze závěr po zdolání zla by vystačil na jeden film a co se emocí týká, skrývá do váčku filmy jako Titanic, Forrest Gump a možná je to zcestné přirovnání, ale i filmy jako Nae meori sogui jiugae, které mají vydolování slz jako primární cíl. ()

toy79

Podle mého názoru je Návrat krále nejlepší části z celé trilogie. Celému filmu dominuje město Minas Tirith a bitva, která se u tohoto gondorského města strhla. Jde vlastně o konečnou bitvu mezi Dobrem a Zlem. Mám ve filmu několik oblíbených scén, za všechny bych jmenoval zapalování ohňů nebo rohanskou jízdu. ()

Mistickzz

Skvelé vyvrcholenie úžasnej trilogie. Patriotické a dojemné s veľkou dávkou akcie a výborných bitiek s elektrizujúcou hudbou. 90% ()

islanzadi

Okouzlující, úchvatné co ještě. Pokud Společenstvo a Dvě věže byli nádherné, dech beroucí, tak vážně nevím, co mám napsat k tomouto. Geniální zpracování a i pocit smutku, že to byla poslední část. Všichni, co se na tom podíleli by si zasloužili oskara.Škoda, že jich tolik nerozdávají. :-( Nemůžu se dočkat až se do Střeozemě vrátím díky filmu Hobit. Už, aby to bylo. ()

Nassau

/+++++++++++/Nikdy nezapomenu na den, kdy mi brácha poprvé ukázal fotky z natáčení. Již v té době jsem měl knižní předlohu několikrát přečtenou, a tak jsem se nemohl dočkat filmového zpracování. Peter Jackson byl před velkou výzvou, ale jako dlouhodobě oddaný fanoušek si s filmy poradil na výbornou. Obklopil se pravděpodobně stejně nadšenými lidmi a výsledkem je jeden z přelomů kinematografie (o tom jsem přesvědčen). Byl natočen perfektní film, který strhl všechny fanoušky (obavy měl asi každý) a zanechal v jejich očích slzy. Peter Jackson to totiž dokázal a nezfilmovatelnou předlohu vynesl na piedestal a představil tak Pána prstenů celému světu. Co mě ale vždy udivuje nejvíce je to, s jakou láskou k filmu všichni přistoupili. Něco tak komplexně natočeného, se smyslem pro detail jsem nikdy neviděl. V mém názoru mě utvrdily i speciální DVD z natáčení a výroby. Lidé si to užívali a jejich nadšení z nevýdaného dobrodružství se tak mohlo přenést i na filmové plátno. Tleskám a smekám klobouk, před všemi. P.S. Každému dílu dávám bez váhání maximální hodnocení, ale Společenstvo prstenu má přeci jenom k mému srdci nejblíže. P.P.S. Howard Shore je génius. (10/10) ()

Wimy

IMHO v rámci fantasy žánru není a asi dlouho nebude nic lepšího. Nemůžu vytknout vůbec nic a bitva u Minas Tirith pro mě zůstane jedním z nejepičtějších filmových zážitků. Společně s nabušeným Legolasem a jeho sundání Olifanta. ()

Indy

Finále trilógie je naozaj veľkolepé, postará sa o to najmä Bitka o Stredozem, ktorá ponúka snáď najväčšie bojové scény aké okúsilo strieborné plátno. Z Froda, ako sa blíži k Hore Osudu, je už hotová troska (kompliment k výkonu E. Wooda) a finále v útrobách sopky, keď Frodo zahlási "The Ring is mine" a do toho diabolské zbory, naozaj stojí za to. Hudba je opäť špičková, famózny je motív Gondoru, ktorý v scéne s majákmi vynikne až tak, že sa dostavia zimomriavky :) Je pravda, že rozšírená DVD verzia má 4 hodiny a to je trochu moc (na druhej strane ponúka viacero výborných scén) a určite si viem predstaviť, že by v súboji so zlom prišlo o život viac našich hrdinov (pokojne aj Frodo, jeho sebaobetovanie by dávalo zmysel), ale to je výtka skôr k Tolkienovej predlohe. Zápis do filmovej histórie má však Pán prsteňov istý a na konci Návratu kráľa som bol nefalšovane dojatý (symbolická slzička sa mi skotúľala po tvári). 10/10 ()

Wicky

Konečně jsem byl svědkem epického vyvrcholení celé trilogie. První hodinka lehce nudí, ale ten zbytek Wow! A dlouhý závěr ve mě skutečně něco zanechal. Ta celá trilogie je asi fakt Fantasy poklad. Nezapomenutelný. Petere Jacksone už se těším na tvého Hobita!.. ()

WDY

“Mordor. The one place in Middle-Earth we don’t want to see any closer. And it’s the one place we’re trying to get to. It’s just where we can’t get. Let’s face it, Mr. Frodo, we’re lost.” ()

CSSML

Hodnocení Extended edition. Podstatně lepší než druhý díl, ale nemá už tu poetiku prvního dílu. Jackson ví, co na diváka platí, tak mu to servíruje. Ve filmu je příliš mnoho monumentálních scén a srdceryvných okamžiků. Oproti knize je vynecháno celé vymetení Kraje. Každopádně vysoce nadprůměrný film. ()

jirijost

Pána prstenů jsem odkládal několik let, vůbec se mi do něj nechtělo a teď když jsem se k němu konečně dokopal tak nemůžu popadnout ani dech. Stopáž všech tří filmů mě vždycky hrozně odrazovala, po třetím díle který trval čtyři celé hodiny je mi ale líto že netrval déle. Skvělé vizuální efekty, mnoho bitev které všechny stojí za to, hudba by se dala poslouchat pořád dokola, no tak co můžu vlastně tomuhle filmu vytknout? Vůbec nic, místo toho radši hned poběžím pro knížku a pustím se do čtení. "Přijde den, kdy odvaha lidí padne... ale ne dnes!" ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert