Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

petrsponar

vynikající film s hereckými výkony na maximum ,prostě všechno šlape jak hodinky , pravý klenot je na tom vidět ta práce to nadšení natočit vynikajíci film a zakončit Trilogii prostě unikát .Klenot kinematrografie filmy jako tyto mám moc rád Pán prstenů je toho důkazem a já jsem rád že jsem mohl vidět skvělé dílo Petera Jacksona.A opět jako první dva díly skvělá hudba,kostýmy i masky.Respekt! ! 10/10 ()

AndrewNewman

Dať tomu o jednu hviezdu menej, hanbil by som sa! Takýto fantasy kúsok sa už nikdy nepodarí prekonať..(Sorry Cameron,je to tak). Nadčasové technické spracovanie, heroický výkon každého zúčastneného herca, režisér na vrchole svojich kvalít, hudba udala ako sa to má vo fantasy robiť a k tomu ten záver, ktorý tiskne slzy do očí snáď každému. Komerčne mega úspešný, oscarmi právom ovenčený Hollywoodsko-britský epos! ()

Eywa11

Keď tak nad tým rozmýšľam, ani neviem, čo by som sem napísala, aby to dostatočne odzrkadlilo môj obdiv a naprosté pohltenie celým príbehom. Je zvláštne pozerať to po toľkom čase. Pamätám sa, že s kamarátkou sme to pozerali minimálne 3x týždenne, frázy sme vedeli naspamäť a chodili sme sa do lesa tĺcť palicami a tvárili sme sa, že všade sú ohyzdi. Ja som bola Aragorn ona Legolas a život gombička. Fakt neviem čo u mňa Lotra tak vydeľuje z rady ostatných fantasy a podobných filmov, sú tu klasickí hajzli a klasickí hrdinovia, ako všade inde. No aj tak mi to príde strašne výnimočné. Dokonalé od hudby, výpravy, efektov, dialógov a najmenších detailov, pričom to celé Jackson zaobaľuje do akejsi vznešenosti, čistoty. Práve to sa mi na príbehoch ako tento páči, neochvejný boj za dobro za hodnoty, absolútne odstrihnutie seba pre niečo väčšie. A možno preto sa mi to tak páči, lebo pociťujem nedostatok v tomto svete a tej druhý hoc drsnejší a krvavejší no o to čestnejší sa mi páči oveľa viac................ ()

Drozdo57

Tento film má jedinú fakt dobrú scénu. To vtedy, keď dá Aragorn po boji slobodu nemŕtvym. Boje ujdú. Za to tie dve hviezdičky. Inak celý film je neskutočná nuda. ()

Pecan206

Jedná se o nejlepší trilogii vůbec. Skvělé herecké podání, úžasná předloha i prostředí. Bezchybná fantazy, která vás vtáhne do děje a u níž se nelze nudit. Za mě i podstatně vydařenější než pokračování Hobit. Tohle prostě musíte vidět :) ()

smai564

Najnapínavejší film z celej série.Svet je už vo vojne a schyluje sa k najväčšej vojne nového veku.Je vnej velmi vela krvy to sa mi trochu nepáčilo . ale inak super film s PERFEKTNÝMI ZVUKMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Osvícený

Pokud byste se pokoušeli najít lepší fantasy, neuspěli byste. Úchvatné kulisy i novozélandské exteriéry, bojové scény i příběh a emoce. Nevím, co bych ještě vychválil ()

Wulz

Třetí nejlepší díl a zakončení všeho!! Konečná zcéna u hory osudu, nezapomenutelná. Prostě mazeec a posedlost prstenem. Frodo v koncích! ()

klarajaja

Pán prstenů: Návrat krále patří do mé TOP 10 a právem. Celá trilogie je nesmírně povedená, ale nejoblíbenější dílem stále zůstává právě třetí díl. Tato filmová adaptace vám vyrazí dech, protože každá postava je zahrána báječně, nenašla jsem žádnou, která by mi vadila (což se často nestává) . K mým oblíbencům, ale stále patří Sean Astin, Ian McKellen a Viggo Mortensen (Aragorn byl vždy mou platonickou láskou). Další ohromné plus je určitě soundtrack, dokáže vám perfektně nahodit atmosféru. Tato trilogie mi připomíná dětství, přeci jen tento díl byl v kinech, když mi bylo 7 let (a stále nedokážu pochopit, jak je Pán prstenů vytvořen nadčasově). ()

Stib.Tereza

“Well, here at last, dear friends, on the shores of the Sea comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep; for not all tears are an evil.” (Gandalf) Chci věřit a věřím, že Středozem existuje. A víc než cokoliv na světě bych tam chtěla žít. To, co Tolkien vytvořil nikdo nikdy nepřekoná, co se týče rozsahu, propracovanosti, všeho. A já ho budu za tohle nadosmrti obdivovat a uctívat. Budu jeho knížky číst pořád a pořád dokola a stejně tak mě nikdy nepřestanou bavit tyhle filmy. Jackson to zpracoval prostě skvěle. Ta správná kombinace - úchvatné krajiny, dechberoucí hudby, hereckých výkonů, kamery; zkrátka všeho - dělá z celé trilogie opravdu epickou podívanou. Člověku se opravdu nechce věřit, že takhle to někdo zvládl natočit téměř před dvaceti lety; ale pak se podívá na všechny behind the scenes a pochopí, jak může být něco tak dokonalé. To s jakou pečlivostí Jackson k celému tomuto projektu přistupoval, ho dělá tak výjimečným. Nechtěla bych být v jeho týmu, všechno několikrát předělávat, přetáčet, dokud nebude on spokojený. ("Tenhle Boromirův batoh se mi nelíbí, udělejte mi do zítra nový.") Od začátku do konce, od chlupů na hobitích nohou až po Legolasovu špičku ucha, je to Jacksonova vize. Neuniklo mu zkrátka nic, pozastavil se nad každým detailem. A hlavně se opravdu držel předlohy a dokázal z ní vytáhnout to nejlepší. Myslím si, že i Tolkien by to schválil. Zkrátka, když se z nejlepších knih povedou udělat nejlepší filmy a vy víte, že ať se stane cokoliv, zůstane na tomto světě důvod k žití. ()

wanry02

Tak tímto filmem by se dal definovat "bezchybný film". Naprosto famózní zakončení jedné z nejlepších a nejslavnějších filmových trilogií vůbec. Je to až neuvěřitelné že se Peterovi Jacksonovi podařilo natočit takto tři skvělé a co se týče kvality tak téměř totožné filmy, které se zapsali do historie, nejen pro skvělou trikovou práci nebo výbornou výpravu a dechberoucí kameru, ale hlavně pro famózní atmosféru, při které mi hlavně na konci běhal doslova mráz po zádech a jsem si téměř jist že nejen mě, ale i většině filmových fandů, kteří tento skvost viděli. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob!!! 100% ()

koza3

Tak po letechto mám konečně kompletní. Přečteno a viděno a můžu říct, že filmové zpracování na mě působilo o fous lépe než knižní předloha. Vyzobala zo podstatné a zajímavé a ty části, které nejsou dle mého názoru zajímavé (jako poslední partyzánský boj v Kraji) byly vypuštěny. Teď už vím odkud všichni ti Sapkowski, Martin, Pratchett,apod. autoři čerpali svou inspiraci. Dokonce jsem u závěrečných titulků měl pocit, že koukám na mapu Skyrimu (alespoň podle podobnosti názvu měst). Je to kvalitní kanón a každý fantasy fanoušek by jen měl mít na poličce vedle dalších velikánů. ()

hruska.32

Tři hodiny čistého orgasmu z velkoleposti a epičnosti tohohle majstrštyku!!! Nezapomenutelné scény, postavy a bitva!!! Povinně musí vidět každý. ()

mkee

Zdalo by sa zbytočné recenzovať takmer na sklonku roka 2021 film z roku 2003. Celá séria LOTR je však natoľko brilantná, až sa stala nezabudnuteľnou a po celom svete sa k nej naďalej hlásia fanúšikovia. Ak v mojej subjektívnej metrológii predstavuje 5-hviezdičkový film v zásade taký film, ku ktorému sa rád opakovane vraciam, kľudne aj každý rok, zaslúži si LOTR 6 z 5 hviezdičiek. Za všetko, no hlavne za tú lásku, s akou bol spracovaný. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert