Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Jamall

Vyvrcholení příběhu o zničení prstenu je opravdovým vyvrcholením již beztak dokonalé ságy. Nádhera. Nevadil mi natahovaný konec, naopak, chtěl jsem víc a víc a víc. Bitva o Minas Tirith je nádhernou ukázkou, jak se mají točit velkolepé bitvy. Scéna s majáky a především nájezd rohanských rohirů je absolutní nádhera, kterou si při sledování Návratu krále pouštím dokola a dokola a dokola. ()

Trinculo odpad!

Tak tohle je už stoprocentní punk !!! Pán Prstenu očima puberťáka, přežvýkaný pro puberťáky. Vše korunují scény donesení meče a smrti Denethora. Škoda že Peter Jackson zaváhal a scéna fightu Saurona a Aragorna je jenom v bonusech. Naštěstí se režisér nebere tak vážně a tak se nechá zastřelit ve scéně s Umbarskými korzáry. Díky Bohu !!! ()

Belerofon

I když je stopáž zatraceně dlouhá byla nutná..a vůbec to nevadilo...Emoce na vrcholu (až jsem plakal), jako závěr trilogie naprosto pómpézní záležitost...Od výběrů herců až po triky a hudbu..Bravo pánové Jackson a Tolkien. ()

Insomniac

Milujem takéto filmy a toto je podľa mňa najlepšia filmová fantasy... Nedávno som si doma pustil celú trilógiu vkuse v HD kvalite a predĺžených verziách:) Krásny zážitok!!! Jediné čo mi vadilo bol ten strašne naťahovaný koniec - nekoniec. A ako to tu čítam, nie som sám. ()

ElFifo

Loď odplouvá z Šedých přístavů a končí sen o zfilmování trilogie "Pána prstenů". Podle mě se jedná o sen, který našel naplnění a "nezfilmovatelné" se stalo skutečností. "Návrat Krále" je důstojným a působivým závěrem celé série, která zcela určitě vede v počtu naběhnutých husích kůží při jejím sledování. Něco oproti předloze chybí, něco naopak přebývá a ne vše je na svém místě, ale je vidět že na filmu dělala banda entuziastů, nechala v něm spoustu umu, lásky a dřiny a díky tomu se můžem kochat nad nezapomenutelnými momenty jako bitva o Minas Tirith, a scény s Odulou nebo Pánem Nazghúlů. Máte mé věčné díky Pane Tolkiene a Pane Jacksone neb jste vytvořili fantastický svět který nemá obdoby a vždy se do něj budu rád vracet a budu si přát být jeho součástí. 6tou * bych dal nejraději za nápad vydat "rozšířenou verzi", která krom nekonečných titulků doplňuje a obohacuje příběh a navíc přidává spoustu dokumentace o neúnavné práci celého filmového štábu vyhotovit tento Mistrovský kousek. ()

Akyno

Posledný diel je zlatým klincom tejto série a ja som rád, že som mal možnosť sledovať rok čo rok toto fantastické predstavenie fantasy sveta. Peter Jackson sériu uzavrel skutočne úchvatne, a je skvelé že do nej dokázal vniesť atmosféru, ktorú som pociťoval pri čítaní tejto trilógie. Som rád, že po dlhých peripetiách mám dôvod na radosť a zostáva len tešiť sa na Hobita, ktorého napokon predsa len bude režírovať. ()

Riker

Vyvrcholení trilogie které přináší hlavně vizuální peklo zobrazující nejúžasnější bitvy jaké jsem kdy na plátně viděl. ()

forseti

jooo fantasy...Pete je umí, dokázal to třikrát, vlastně 4-krát (King Kong se mi též líbil).....film je dlouhý, ale stejně to nějak rychle uběhlo :( ()

torres

olala velotrilogie pán prstenů jede do finishe a tohle byla opravu pořádna pecka, předfinální bitva před tim velikým bílým hradem byla úchvatná a atmosféra v kině se dala jen krájet, tolika napjatých lidí jsem dlouho při žádném filmu v kině neviděl, kdyby jste si odmysleli ty dolby soustavy v kině tak by byl slyšet v zadních řadách jak by někde daleko vpředu spadl špendlík na podlahu i když je potažená kobercem. Škoda toho natáhlého konce který jsem ani nevnímal, protože jsem si snažil znovu navnadit tu atmosféru z předešlýh bitev, ale i to mi nedokázalo odepřít úžasný požitek z tohoto filmu. Petere ty si opravdu děsnej labužník :) ..... 100% MLASK ()

Vault_13

Peter Jackson nabízí poslední díl velkolepého Tolkienova eposu a dokazuje, že to jde a že Pán prstenů je zfilmovatelný a je zfilmovatelný tak, že navzdory nutným škrtům některých pasáží a postav z knihy ve filmu zůstává poselství, že i ten nejmenší může změnit osudy všech. Poselství o síle přátelství, lásky a o zradě, která se může někdy ukrývat blíže, než si myslíme a o pomoci, kterou nám může poskytnout i ten, od koho bychom to nikdy nečekali. Existují fanoušci díla J.R.R. Tolkiena, kteří film zcela zavrhli a kteří si stěžovali na vypuštění Toma Bombadila apod. Měli by si však uvědomit, že film je zcela jiné médium než kniha a film podle knihy, tak jak si to oni představují, by mohl mít klidně i dobrých 50 hodin, což je v praxi samozřejmě nesmysl. Také mi některé věci v Jacksonově verzi Pána prstenů vadily, ale nebylo to nic, co by se nedalo překousnout. Shlédnout všechny tři díly v rozšířené verzi je opravdu jedinečný zážitek, který vás přenese do Středozemě, která působí velmi autenticky, tak, jak působila i v knize, kdy Tolkien pro svou mytologii vymyslel vlastní jazyky, bytosti, mapy a historické pozadí, aby jeho svět žil svým vlastním životem. V dokumentech vysílaných v TV i v bonusových materiálech na DVD teprve poznáte, kolik práce a úsilí museli lidé pracující na tomto filmu vynaložit, aby vypadal tak, jak ve výsledku vypadá. Poznáte konkrétní pracovníky z dílen WETA Workshop a WETA Digital, kteří se svými miniaturami, výzbrojí a výstrojí, maskami a digitálními efekty zasloužili o to, abyste měli pocit, že JSTE VE STŘEDOZEMI. Toto hodnocení však umisťuji k Návratu krále a tak upustím od obecných řečí, vztahujícím se ke všem dílům. Návrat krále je podle mého názoru nejlepší díl trilogie, herecké výkony, hudba, efekty, střih, kamera, to vše je na jedničku. Jde taky nakonec o vyvrcholení příběhu Války o Prsten! Jediné, co mi vadilo, bylo ztvárnění Sauronova oka, které mi asociuje vězeňský světlomet a tím kuželem pátrajícího světla působí trochu směšně. To je ale jen malá vada na kráse tohoto skvělého zakončení velkolepého fantasy příběhu. Troufám si říct, že to, že se k Pánovi prstenů dostal Peter Jackson a ne někdo jiný, byla obrovská výhra. Pro všechny. ()

aannemer

Možná nejslabší z celé trilogie, ale dechberoucí scenérie Pelenorských polí v kontrastu odchodu elfů do Šedých přístavů či Domy uzdravování podmalované zpěvem Liv Tyler to není jen tak málo. Dočkáme se někdy alespoň takto zpracovaného Silmarillionu...? ()

Sentinel

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli mezi oblíbené filmy dát první nebo třetí díl. Přeci jen poprvé je jen jednou a první výlety za elfy, hobity, trpaslíky, Balrogem, Sarumanem, ááátd. jsou nezapomenutelné. Dvě věže byly ze hry hned - ačkoli se stále jedná o špičkové fantasy, v celé trilogii už působí jako jakýsi předěl mezi oním úvodem do kouzelného světa a natřískaným závěrem. Nakonec vyhrál třetí dil, a to nejen proto, že završuje cestu Společenstva a spanilé dirigování Jacksonovy taktovky, ale zejména kvůli nadupané čtyřdiskové DVD edici. Troufám si tvrdit, že rozšířená verze dodala celému filmu nový rozměr, který už zcela vylučuje sledování okleštěné kinoverze v sobotu večer na Primě. Pán prstenů je milník, jež nakopl svůj žánr podobným způsobem jako třeba Gladiátor a mezi TOP filmy rozhodně patří, ať už vy patříte mezi lotrofily nebo ne. ()

májovec13

Toto monumentální veledílo stavím z celé trilogie nejvýše a mám pro to dost povrchní důvody. Je to prostě nejvíc velkolepé, nejvíc příběhově ošizené a zcela jistě nejdelší. I když putování Sama a Froda začíná trochu nudit, stokrát to vynahrazuje nepřekonatelná bitva o středozem, skvělá epizoda s králem nemrtvých nebo Gandalfův a Pipinův výlet do Minas Tirith. U tohoto kousku se vyplatí podívat se na rozšířenou verzi, kde najdete několik zajímavých scén navíc - dozvíte se, mimo jiné, jak dopadl Saruman. Jedno negativum přece jen najdu, tyto fantasy orgie těžko někdo překoná.... ()

sew810

Po dokoukání jsem si opět sedl ke knihám, protože teď jsem si ty obrazy z filmu mohl přehrávat při čtení, prostě geniální. ()

cobr

Fenomenální zakončení epochální triologie. Zatímco se Frodo blíží k Mordoru, aliance západu se stahuje k rozhodujícím bitvám na Pellenoru a před branami Morannonu. Skvěle zadaptovaná poslední část díla mistra Tolkiena se sice nevyhla některým velkým scénáristickým kličkám, které mě osobně mrzí (vypuštění vymetení kraje, armáda mrtvých na Pellenoru je pro mě dodnes wtf?), ale dají se zde přetrpět. Famózní efekty z dílny WETY v čele s dokonalým Glumem, stejně jako dokonalá hudba Howarda Shorea dokreslují fantastickou prácí Petera Jacksona, který stořil své životní dílo. V tom všem excelují snad všichni herci, kteří se na plátně objeví. Některé scény jako je příjezd Rohanských patří k mým nejoblíbenějším. P.S. Viděno samozřejmě v EE verzi. ()

MarryW

Trilogie Pána prstenů jsou jedny z mála filmů, které jsou zpracované tak jak je v knize psáno a dáno. Peter Jackson opravdu věděl moc dobře, co chce. Vše je důkladně propacované do těch nejmenších detailů, od oblečení až po masky, které by se určitě uplatnily i v nějakém tom hororu. Výkony herců se vyvíjí a zdokonalují stejně jako zpracování každého nového dílu. Vše je díl od dílu lepší a lepší. Nový Zéland a jeho okolí jako by bylo stvořeno přesně pro tento film. Kdybych mohla dát víc hvězdiček než 5, tak bych určitě přidala minimálně ještě 1 za efektní, ale nekrvavé!!, bojové scény. A komu u závěrečné scény neukápne slza, tak ten tehnle film opravdu nepochopil. Myslím, že Tolkien může být na Jacksona hrdý. Opravdu jedna z nejlepších trilogií vůbec. ()

soltak

Vzhledem k tomu, že jsem Společenstvu a Dvoum věžím dal 5*, tak tady bych potřeboval vyšší hodnocení. Opravdu perfektní zakončení této trilogie. Pro mě neljepší z dílů. Zamiloval jsem si Gymliho, který je zahraný opravdu dobře. Jako vždy všechno podtrhuje vynikající hudba!! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert