Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Meratin

Jednoznačně nejlepší film dle knižní předlohy, který kdy vznikl. Oplatí se podívat na prodlouženou cca 4.hod. verzi. Skvělý hudba, skvělé kostýmy, a ještě strašidelní skřeti. Ne jako ti teď, třeba v hobitovi, pouze animovaní. Tehdáž to byli lidi s maskami. Jediné co mi vadí, jsou scény s Frdoem, jelikož jsou, i když důležité, strašně nudné, a Frodo dle mého názoru neumí vůbec hrát. ()

kacer4

Škoda, že táto séria už končí, lebo patrí k tým najlepším. Ide o najlepšie fantasy aké som kedy videl a myslím, že lepšie ani neuvidím. Knihu som nečítal, ale asi ju začne zhánať. Do konca života budem ďakovať Jacksonovi za to, čo dokázal. Spoločenstvo bolo niečo, čo si musel každý zamilovať. Dve veže sú vzhľadom na Spoločenstvo slabšie, čo dávam za vinu trochu zĺhavej bitke, ale aj tak je to kvalita. Viac emócii ako Návrat kráľa mi spôsobil snáď len Avatar alebo Hačikó. Na bitku o Minas Tirith nikdy nezabudnem hlavne vďaka príchodu Rohanských vojsk. Tú scénu dokážem pozerať dookola. ()

CAR0DEJ

" Men of Rohan! Of Gondor! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come, when the courage of men fails, when we forsake our friends, and break all bonds of fellowship. An hour of wolves, and shattered shields, when the Age of men comes crashing down. But it is not this day, this day, we fight!" "Ride now!... Ride now!... Ride! Ride to ruin and the world's ending! Death! Death! DEATH! " "For FRODO !!!" ()

LeePriest

Protože všechnu chválu a plusy napsali již ostatní, a zcela právem, neboť film si opravdu ocenění zasluhuje, vyjádřím se jedním slovem: Tleskám. ()

Ondrisko

jednoznačne skvelo zvádnuté zakončenie trilógie ktorá patrí medzi moje srdcovky. Prevratné efekty, výborne herecke výkony (aj keď by som si v roli Elronda vedel predstaviť aj niekoho iného ako agenta Smitha z Matrixu) a parádna hudba z dielne Howarda Shorea tento veľkofilm zaslúžene posúvajú na prvé miesta v rebríčku fantasy filmov. Musíte vidieť. ps: pre lepši zážitok si skúste zohnať rozšírenú verziu ()

JoeSO

Kino verzi jsem neviděl. Viděl jsem pouze Rozšířenou verzi. v HD je to prostě pecka. Ale ne každý by na to měl náladu a čas... Svět Středozemě mne naprosto uchvátil a celá trilogie se mi strašně, ale strašně líbí. ()

Mery235

...epicke vyvrcholenie trilogie... uzasne zabery, Peter Jackson si dal skutocne zalezat :) ... zboznujem tuto trilogiu, su to uplne uzasne filmy, predlzene verzie som videla niekolkokrat no a tato tretia, posledna cast... vzdy som ju mala nejako najradsej... uzasny film, niektore sceny boli priam neskutocne, zabavala som sa na dotahovani Legolasa a Gimliho... jeden z najlepsich filmov vsetkych cias :) ()

unclejack

Záver série Lotr jednoducho musí byť epický. Jackson rozohral vysokú hru, v ktorej sa strieda jeden efekt za druhým a dolárky sa míňajú rýchlosťou Legolasovej lukostreľby. Dejovo je tretí diel lepší ako dvojka, ale zápletka so spoločenstvom a ohrozením Arwininho života je už trochu pritiahnutá za vlasy. Dobre, duchov ešte beriem, tí boli efektní, podobne ako Minas Tirith, ale ako hovorím, Arwen slúžila len na vybičovanie a gradáciu Mortensenovho výkonu. Takže sa opäť dostávame k hobitíkom, ktorých zápletka je aspoň z môjho hľadiska zaujímavejšia. Zničenie prsteňa je skvelé a Sean Astin podáva zrejme svoj najlepší výkon v rámci série. O bitke pri Minas Tirith sa netreba rozpisovať, bola to efektná epická vizuálna lahôdka, aj ked miestami trošku prehnaná. Každopádne dôstojnejší záver série si žiaden fanúšik nemohol priať. ()

Venceslao90

Po dlouhé době jsem si pustil znovu Pána prstenů a hezky všechny tři díly za sebou, abych to měl konečně ucelené. První díl se mi líbil hodně, byl takový objevný a příběhově zajímavý. Další dva díly byly taky hezké, ale už se podle mě nevyrovnaly té jedničce. Spousta různých bojů a šarvátek, navíc jedna jako druhá. Podle mě to zpomalovalo tempo a dějově to film nikam moc neposunulo. Každopádně úplný závěr a poslední minuty opět bezkonkurenční. ()

Merenre

Jednička byla dobrý film, dvojka byla únosná a trojka už tu hranici únosnosti snad i překročila. Bohužel, přeplácaná, patetická a co je nejhorší - velmi nudná, utahaná a nadstavovaná podívaná. ()

Blejzr

EDIT 28.10.2023 - všem milovníkům tohoto absolutního PORNA doporučuji navštívit projekci v Cinestar v jejich spešl novém sále s naprosto dechberoucím obrazem a neuvěřitelným DOLBY ATMOS!!!! Je tam nyní 4k remasterovaná prodloužená verze - odcházel jsem z kina šťastný jako malý dítě, nejkrásnější zážitek! LOTR je dle mého názoru ten nejlepší film co byl kdy natočen.. Celá trilogie má tak neuvěřitelnou úroveň, že se tomu nechce ani věřit.. Málo který film ve mě zanechal takový pocit jako tento.. Neskutečně sympatické postavy, které si oblíbí každý (Tebe ne SAME!) a naprosto úžasný příběh, prostředí, bytosti, jazyk.. proste genialita! Viděl jsem film nejméně 5x, 3x director cuts a furt to není dost.. Do Středozemě se rád vracím každý rok a stejně to nikdy neomrzí! Jedno z nejlepších scifi/fantasy/dobrodružných filmů co jsem kdy viděl, pro mě osobně jednoznačný TOP v celé škále filmů na ČSFD.. Ian Mckellen v roli Gandalfa naprosto famozni! Vtípky mezi Legolasem a Gimlym také bez chybičky.. Film plný akce (Bitva o Helmův Žleb nebo Minas Thirit), plný vtipu (Hobiti Smíšek s Pipinem) a ten nejmocnější čaroděj všech dob - GANDALF BÍLÝ! Best movie ever! ()

DaNvYto

Navždy v mém srdci, jakož to člověka často upínajícího se myšlenkou do jiných světů, hlavně pryč od reality... ()

easer07

Abych po pravdě řekl, čekal jsem od Jacksona o kapku víc, než jsem zažil. Nejlepší efekty, ale bitva trochu rozstřeštěná, to byla hlavně chyba Andrewa Lesnieho. Glum byl úžasný, stejně jako Frodo, Sam, Smíšek, Pipin, Gandalf, Aragorn, Legolas a Gimli. Romantický konec mě nezaujal a čekal jsem vělkolepější závěr. Rozhodně lepší, než Společenstvo prstenu, toho oscara si docela zasloužil, ale pro mě nejlepší díl trilogie navždy zůstanou dvě věže. ()

PatrikP4

Asi nejlepší díl celé trilogie. Kdo by ale nečekal konec ??? No asi to bylo více než jasné, ale i přesto si to zaslouží plné bodové ohodnocení. ()

J.Bakhita

Naprosto skvělé. Z trilogie pána prstenů ten nejlepší díl. Skvělí herci, jedna scéna lepší než druhá. Bezkonkurenční. Nezapomenutelná věta - I am no man! Velká poklona Peteru Jacksonovi i Tolkienovi. ()

robfi

Po 14ti ( o muj boze) letech se na to jde divat znova a znova a rikat si, jaky evolucni skok LOTR pro kinematografii znamenal a jake O*D*P*A*D*Y se toci namisto kvalitnich filmu dnes.... Skoda preskoda Elijaha Wooda v hlavni roli, protoze s odstupem casu mi tenhle typek pripomina cima dla vice Radcliffa ... hrat neumi a porad ho cpou do jinak slusnych filmu , pritom do jedineho filmu, kde by se hodil, by bylo leda s Radclifem do te prdici kraviny ... Swiss Army Man , tam by se chlapecci nadherne doplnovali. Treti vysoce hodnoceny herec, ktereho nesnasim, je Cruise, akorat ten se aspon necpe , kam nema, a tim padem takhle neskodi..... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert