Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

Frenegonda

Když náš v chalupě orchestrión... tahle znělka mi vždycky připomene tu dobu kdy jsem Chalupáře viděl poprvé. A za tu dobu neztratili nic z toho co jsem k nim cítil tehdy dávno. Skvělý humor ()

Parlay

Pro mě osobně společně s "Četnickými humoreskami" český seriál číslo jedna. Pokud zde někdo poukazuje na ducha socialismu, který poznamenal i tento seriál, tak by se mohl sám sebe zeptat, zda má podobnou kritiku zapotřebí. Domnívám se, že nemá... ()

kapsomut

Který Čech by neznal jeden z nejlepších českých seriálů. Chalupáři s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem jsou pro mě nezapomenutelným seriálem. ()

dyfur

klasika-super seriál,i slušne bonusy na dvd. Akurát neviem prečo nekúpil tú chalupu Bohumil Císař - teda p.Kemr ?? prečo bol opakovane na montážach v cudzine, podľa dostupných zdrojov to neprepil,na alimenty nedával,tak kde dal tie peniaze ??? to nemal 10 000 ČsK na chalupu kde býval? No nič len taká nelogičnost-ale sreiál super.Dá sa vidieť opakovane. Ale predsa ešte prečo cigáň (hral pôvodom slovák Oto Lackovič) prečo hovoril po slovensky ?? Tak tú časť nemusím.Už v čase premiéry sa ani v mojom okolí tento fakt nestretol s pochopením. ()

OG_Swifty

Tož Chalupáři... když máš v chalupě orchestrion, tak zaručeně zasuneš. Je to už takový folklor, ale ono je to kurva tak pozitivní! ()

Had6

Je to paráda. Seriál, který byl dokonalou únikovkou v době normalizace. Sám Mejla Hlavsa se Janu Pelcovi v knize Bez ohňů je underground přiznává, že když dávali Chalupáře, tak všechny máničky v hospodě seděli jak pěny a sledovali televizi. Běda tomu, kdo by se opovážil ji vypnout. ()

Katarine

Seriál, jehož reprízování každým rokem v létě mi vůbec, ale vůbec nevadí. Ba naopak, vždy se ráda podívám znovu... a znovu... a znovu. Nejlepší herecká elita dané doby a hlášky, které užíváme doma dnes a denně. Nejvíc zbožňuji postavu dědy Makovce v podání Josefa Hlinomaze. ()

easaque

nostalgické -3* ani tomuto kultovnímu seriálu jsem nepřišel nikdy úplně na chuť. Plejáda slavných herců předvádí určitě kvalitní výkony, ale scenáristicky to je mimo mě. A asi jsem nikdy neviděl všechny díly, proto jsou možná mé 3 hvězdičky i trošku nadhodnocené. Ale kdo ví, třeba v důchodu mě to ještě chytne ;-))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

lekr

Jeden z nejlepších seriálů komunistické doby a jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec, který dokazuje že něco kvalitního občas udělají i Češi!!! ()

rakovnik

Vynikající český seriál, který "dělá" duo Sovák - Kemr a jejich dialogy. Ale celkové obsazení je skvostné. Lidské příběhy, ve kterých se naštěstí příliš neodráží duch doby. Pro starší generaci kultovní dílo, pro mě hřejivý seriál, který vyhledávám v programu a vždy mě mrzí, když jej nestihnu sledovat. ()

Martin741

Najlepsi serial z tunajsich koncin, zisla sa tu plejada nasich hercov a hereciek, ktori sa skvele doplnaju. Akurat mi chybala pani Helena Ruzickova a Rudolf Hrusinsky, Smeral a Obermaierova ...... 90 % ()

Figu

Pan Sovák a jeho ikonická legendární postava morouse a mrzouta Evžena Humla! Pepa Kemr alias Bohouš Císař je do páru to pravý Višňový, Třešňový i ořechový! V podstatě celej seriál doprovází úžasní herci - zeťák Vinklář, předseda JZD Větrovec, autobusák Menšík, děva Bohdalová atd... Do toho nesmrtelnej úvodní song od Waldy "když máš v chalupě orchestrion". Jestli mám vyštípnout super seriál z dob Československa, nemám lepší lidovku, než tyhle nesmrtený Chalupáře! 90% ()

cariada

Co si budem nalhávat nejlepší komediální seriál u nás. Kemr a Sovák nemají chybu. Ale orchestrion bych doma teda nechtěl. Zajímavé je sledovat jak tady hraje Sovák dědu svému synovi a ten s ním mluví o tom jak ho táta nic nedovolí rozhodnout a pod. A přitom je pohled na Sováka. ()

Attta

Tady v tom seriálu jde hlavně o skvělé herecké výkony a atmosféru chalupaření, generačních sporů, ale největším skvostem seriálu jsou pánové Sovák a Kemr. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová