Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

Shit

No jako režijní prvotina Edwarda NOrtona opravdu dobrý, možná skoro až výborný, některý vtipný scény se mu fakt povedly a celý to působila takovým nenuceným dojmem. krom toho tady hraje muj oblíbenej herec Ben Stiller a iJenna Elfman je fakt moc pěkná. No prostě taková dobrá oddychová romantická komedie, která vždycky zaručeně pobaví ()

ditrue

Podarene komedie s troskou romance. Na to ze je to rezijni debut Nortona tak se to povedlo na vybornou. Originalni to sice moc neni ale herecke vykony milostneho trojuhelniku a docela casto vtipne situace dodavaji filmu stavu, tak proc ne? ()

flanker.27

Dřív se mi tenhle film líbil více, ale nějak jsem z něj vyrostl nebo co. Scénář sice nepostrádá dávku inteligence a kvality Eda Nortona jako režiséra i herce netřeba zpochybňovat, ale už to ve mě nic nevyvolává. Navíc konec je tak hrozně pozitivní s některejma za uši tahajícíma větama (když Anna chce po Brianovi, aby kvuli ní neopouštěl víru), že už to prostě nemusim nikdy vidět. ()

gudaulin

Nebýt půvabů Jenny Elfman a pověsti Edwarda Nortona, neměl by tento film zdaleka takový ohlas, jaký zaznamenal. Z mého pohledu ničím výjimečná romantická komedie s řadou hluchých míst. Celkový dojem: 50 %. ()

Sarkastic

„V New Yorku žije 8 milionu lidí, ale když jsme byli spolu, přišli jsme si jak na vlastním ostrově.“ - „Ale New York je ostrov.“ - „Já se tady snažím rozprašovat kouzelný prášek!“ - „Moc se omlouvám. Povídejte a rozprašujte.“ A že to bylo nějakého rozprašování…Film nenudí, ale na to, jak je dlouhý, toho zase tolik nenabízí. Ne že by bylo až tak moc cítit, že jde o Nortonovu režijní prvotinu, ale převážně pohodová atmosféra a místy podařené scény trochu táhne dolů až nechtěně úsměvná předvídatelnost spolu s malou účastí humoru. Nebo u mě byla až moc vysoká očekávání. Pořád to sice docela funguje jako snímek o mužském přátelství, do kterého vstoupí žena, avšak na můj vkus tam bylo toho sentimentu až moc. A tak hlavní důvod, proč se na film podívat, je malá, ale podařená role pro Miloše Formana (kterého budí zrovna, když se mu zdálo o matčiných klobásách!). Celkově pouze lepší 3*. „Povězte mi upřímně. Kdybych vám řekl, že vás miluju, a že kvůli vám všechno hodím za hlavu, co byste odpověděla?“ - „Dobrou noc, Paulie.“ ()

Lynn

Musim! Prostě musim tomuhle báječnému filmu dát 5*. A nejen kvůli skvělému Edwardu Nortonovi, který patří mezi mé oblíbené herce díky talentu přímo od Pána Boha a neodolatelnému úsměvu od Hospodina (mimochodem režii rozhodně zvládl bravurně a jeho imitace rozhodně kultovní postavy Dustina Hoffmana byla rozhodně neuvěřitelná). Ben Stiller opět potrvdil, že je vynikající komik. Největší poklona ale patří scénáristovi, který dokázal napsat sympatické postavy, milý film s vtipnými dialogy, a do toho všeho zamíchat náboženské otázky, aniž by vzniknul nechutný paskvil s poučením v každém druhém filmovém políčku. Prostě, tohle se moc povedlo a vůbec by nevadilo víc takových filmů. ()

Aluska88

Je vidět, že Edward Norton je opravdu všestranný filmový tvůrce. Spoustě hereckých osobností, které se rozhodnou, že se občas z "place" projdou k režisérskému křesílku, se jejich režisérské počiny často nevydaří. Proto jsem ráda, že zrovna u mého oblíbeného herce, je tomu jinak. Ed ukázal, že umí nejen před kamerou, ale i za ní. Jsem zvědavá na jeho další film. ()

molotov

Inteligentní komedie u které se nebude popadat smíchy, ale rozhodně vás ničím neurazí ani nenaštve. Překvapil mě tam Forman ve své malé roličce. Na filmu jsem byl se školou, sám bych na něj asi nešel. ()

Hakha

Na film jsem se převážně těšil na Bena Stillera, Miloše Formana a hlavně na Edwarda Nortona a jeho režii, ale z filmu jsem byl zklamán, jelikož mě bohužel neoslovil. Výprava a děj zhruba nezajímavá a místy se objevili srdce bijící dialogy(viděl jsem to v dabingu, takže nemohu posoudit s originálem) a ještě bych vyčetl délku filmu, jenž se mi zdála příliš dlouhá. Jen abych nekritizoval, ve filmu se objeví několik humorných situací, ale ne tak v silném množství, aby film udržela zajímavým. Nevím, jestli budu mít někdy náladu a zájem se na film znovu podívám, mé hodnocení 2,5 hvězdičky... ()

ScreamJay

Tak tomu říkám doopravdy romantická komedie, aneb opravdové přátelství si s láskou moc nezadá a kadidlo může být celkově nebezpečná zbraň. To, že je Edward Norton všestranný talent dokázal už mnohokrát a tady to jen stvrdil z postu režiséra, potažmo i herce. Kontrast k postavě Bena Stillera, stejně jako kontrast pravidel obou vyznání, to působí vcelku věrohodně a kompaktně. Nenucené hlášky, které si sice moc nezapamatujete, ale k hovorům skvěle padnou. Narážky na toho „velkého šéfa“ tam nahoře, osudy lidí tady dole a citů tady všude kolem. Jenna Elfman je roztomilá a děsně pěkná, což jako třetí kontrast k mužům víry zase skvěle pasuje. Viděl sem stovky podobných slaďáků, některý hráli na citovou notu a jediný co tam bylo vtipnýho asi to, že to moc citový nebylo a naopak některé pokusy zase utopily romantiku v humusoidních vtipech, takže to působení na diváka zasmrádlo, jako koš s ponožkama ragbyového mužstva. Vedlejší postavy ty hlavní nepřebíjejí, dokonce ani v případě dokonalého kancelářského zalamovače, Miloš Forman si tak s Edem na chvilku vyměnil flek z dob spolupráce na Lid versus Larry Flint. No prostě co se v tom pitvat, dobrá podívaná, dobře natočená, dobře zahraná a s patřičným dopadem na diváka. Jen ta stopáž je možná zbytečně moc natažená. Takže dávám za 4 zasloužené, celibátem obehnané a jarmulkou vyzbrojené hvězdičky. ()

NinadeL

Ano, je to trochu jiná romantická komedie, ale její zařazení do Kolekce filmů pro ženy ji naprosto vystihuje a nikoli dehonestuje. Pouze je smutné, že už v českém distribučním názvu se skrývá celý děj. To ani Milos Forman neodčiní. A samozřejmě tu nejlepší scénu vystřihly, takže je jen na DVD. ()

Kaka

Další naprosto průměrná a ničím nevyčnívající inteligentní romantická komedie, která se může pochlubit plejádou hvězdných jmen (nejvíce překvapí Miloš Forman) a solidně vystavěným scénářem. Stiller potěší, neboť poprvé ze sebe nedělá debila, nýbrž solidního New Yorského rabína playboye a rozhodně ujde. Norton je pro změnu přesně tak jak ho nemám rád - "ťutínkovský" ňouma. Snaha o vymanění se ze škatulky průměrnosti tu je, bohužel však neúspěšná. ()

Tyler

Velmi inteligentní a příjemná podívaná... Ústřední trio je nesmírně sympatické a funguje mezi nimi opravdová "chemie" a tak není divu, že vznikla jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem viděl... Navíc scénář je perfektně, dalo by se říci lehkou rukou, napsaný a (pro mě překvapivě) režie Edwarda Nortona naprosto vynikající - je vidět, že se od velkých jmen leccos naučil. ()

MM_Ramone

Tento film nijak zvlášť na mňa nezapôsobil. Herci boli dobrí, rozpočet slušný, new yorkské lokácie potešili. Ale akosi som nevedel prísť na chuť myšlienke globálneho, nadduchovného súznenia ľudí. Naivne smiešna idea. Do spolužiačky zo základnej školy Anny sa bezhlavo zamiluje rabín Jake a tiež kňaz Brian, potom čo sa po rokoch znova stretli. Na tejto podivnej religiozno-romantickej komédii ma najviac zaujalo to, že na režisérskej stoličke sedel sám Edward Norton, ktorý si tu zahral aj jednu z hlavných úloh. ** ()

freddy

Rád bych tuto komedii vychválil a označil za podařenou, ale po střízlivém uvážení bohužel tento film nemohu označit jinak než jako ve všech směrech průměrnou romantickou komedii, avšak s relativně zajímavým, sympatickým a přímo hvězdným obsazením. A myslím si, že nebýt právě toho hvězdného hereckého obsazení, tak film ani nestojí za nějaký větší divácký zájem. Takhle když už vás nezaujme děj nebo vám film přijde až příliš rozvleklý, tak jako mně, tak si alespoň můžete užít kvalitních hereckých výkonů. Ať už je to výkon Bena Stillera, který je vynikající a podle mého mínění nejlepší právě v komediálních a romantických filmech, či výkon Edwarda Nortona, který je zase velice sympatický a v roli kněze naprosto přirozený a na jehož herecký výraz se krásně dívá, či v neposlední řadě výkon sličné a neméně vynikající herečky, držitelky Zlatého glóbu za hlavní roli v seriálu Dharma a Greg, který jsem si velmi zamiloval a který nyní pravidelně sleduji, Jenny Elfman, která zde v roli krásné blondýny přímo září a které ta role sluší stejně jako role Dharmy ve výše zmíněném seriálu. A pak nesmím ještě jako správný Čech zapomenout na herecký výkon Miloše Formana v roli staršího kněze, který se zde nezapomene zmínit o vpádu ruských vojsk do Československa. Takže ten film je takový, jaký je, právě jenom díky vynikajícím hercům a jejich výkonům, kteří ten film docela zachraňují. A právě díky tomuto faktu mohu udělit alespoň tři hvězdičky, ale mezi mé oblíbené romantické filmy se tento film asi bohužel nezařadí. ()

Faustka

"Kéž nás milujou Ti, co nás milujou. A těm co nás nemilujou, kéž Bůh ukáže cestu. A když se mu to nepodaří, ať jim vymkne kotníky, aby jsme je poznali podle kulhání." ... Moje řeč. Když to jinak nejde, tak se musí takový váhavci trochu popostrčit. ()

sepp

No zas tak dobrej mi tenhle film neprisel. Osobne bych vsechny milostne trojuhelniky resil po svedsku... ;) ()

lesumir

Velice inteligentni a na urovni romanticka komedie, ktera se jen tak nevidi. Jimena jako je Norton, Stiler, Forman jsou zarucenym uspechem. ()

Ampi

Dobrý humor, dobří herci a mnoho dalších dobrých faktorů. Souhlasím s označením inteligentní romantická komedie. ()