Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

Tommy987

Milá, inteligentná romantická komédia, v ktorej v takmer dokonalej harmónii pôsobia výborný scenár s nenútenými a prirodzenými hereckými výkonmi hlavného tria a všetko to s ľahkosťou vánku posúva dopredu Nortonova presná réžia. Veľmi príjemná záležitosť aj na viacero zhliadnutí. ()

Chrustyn

Hodně povedená a hlavně celkem originální romantická komedie. Je vidět, že Ed Norton umí nejen dobře hrát ale i režírovat. ()

marhoul

Vymazlená romantická komedie, nikoli bezduchá, ba naopak! Vysoká kvalita, navíc si tam krásně štěknul Miloš Forman. ()

heyda

Po dlouhé době jsem si pustil tento snímek a musím poupravit své hodnocení. Nejen, že jde o docela originální snímeček, ale dokonce mě i přes jeho délku nenudil. Nebýt toho typicky ujetého amerického konce, který tady figuruje vlastně jako zrdcadlo začátku (protože začátek je zde suprový), tak vlastně není co tomuto filmu vytknout. Takže ze 3 hezkých hvězdiček měním své hodnocení na 4 obyčejné hvězdičky. Těžko říct, co zní lépe :-)))), ale teď už to vidím spíš na 4 než na 3. ()

Ivoshek

Jó, to už je hodně let, co jsem na tomhle byl s bejvalkou (tehdejší "současkou") v kině..... Ale na romantickou komedii to vůbec nebylo špatný. ()

MM11

Uznávám, že to je nadprůměr v oblasti žánru, ale pět hvězd?! OMG... a za co jako? Tahle precizně obsazená romantická komedie, s jemnými záchvěvy humoru (až příliš jemnými) jede podle konvenční rovnice bez vybočení a ani konec není na vynášení do nebes, prostě průměr. Jedinou záchranou je obsazení i vedlejších rolí dodávající tomu šťávu, kterou průměrná režie potřebuje jako sůl. Nechci to hodnotit jako zázrak jen kvůli Nortonovi v pozici režiséra, docela chytré zápletce a té omáčce kolem, jenž je stejná jako jinde. Lehký nadprůměr, plné hodnocení je mimo. ()

Janek

Nakonec dám slabší ****, velký podíl na tom má samozřejmě slovenský překlad "Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi" - masakr. Jinak film mě pobavil, byl to příjemně strávený čas - v rámci žánrů lehký nadprůměr. (Výsledné vesměs kladné hodnocení ovlivnila samozřejmě ona krásná blondýna). 70% ()

claudel

Půvabná komedie o lásce, víře a přátelství. Výborně jsem se bavil a dost se nasmál, Jennu Elfman jsem však už nikdy v žádném filmu neviděl, což je určitě škoda. Nejvíce se mi líbí scéna, jak kráčejí rabín a kněz po ulici v kožených bundách za zvuku Santanova Smooth. ()

Bauer

Rabín, kněz a krásná blondýna. Rabín ano. Kněz ano. Ale krásná blondýna? No nic moc teda. Český překlad je problémem českého distributora, takže pro mně je to Keepin the Faith. Režijní debut Edwarda Nortona, muže, který je velmi talentovaný herec, jenž hraje ve víceméně skvělých filmech, se postu režiséra zhostil docela dobře. Jenže jjá čekal, že předvede stejné kvality jako herec. Tento film je obyčejná romantická komedie s prvky dramatu s nehorázně přemrštěnou délkou. Nebýt toho, že jsem se před dvěmi měsící vrátil z New Yorku, tak bych poslední půl hodinu asi nerozdýchal. Důvodem proč jsem jí rozdýchal byli krásné záběry New Yorku a občas na místa, které jsou mi velmi známá. To je jedno velké plus tohoto filmu. Je zde žánr komedie, ale nejsem si až tak jist, zda-li se sem opravdu hodí, protože za komedii považuju něco, čemu se budu hodně smát. Tady se našlo jen pár a ještě ke všemu slabých vtipných scén. Velkým lákadlem je určitě obsazení. Ben Stiller, Edward Norton a Jenna Elfman. Hlavní protagonisté milostného trojúhelníku. Každý kdo tyto jména zná se určitě na tento film těšil. A je pravda, že být těchto herců, tak bych asi šel s hodnocením na 2*. Oni to opravdu zachraňují. Stiller hraje snad poprvé v životě normálního chlápka, který musí řešit milostné problémy a tato role mu dost sedla. Edward Norton hraje takového "blbíska", který je moc a moc hodný. Ovšem hodí se k němu takováto role? Je to 50% ano a 50% ne! Jeho výkon je ale i přesto výborný. No a Jenna Elfman mi nesedla. To bych tam raději viděl Jennifer Aniston. Jsem rád, že jsem to viděl, ale asi uteče spousta let, než si to budu chtít znovu připomenout. ()

Richie666

Nebýt těch posledních dvaceti minut, kdy příběh začíná lehce polevovat, aby pak mohl vykrystalizovat v naprosto sladkovodní pamok, dal bych třeba i pět. Spíš ale asi ne :) Každopádně Edward se opět snažil a bylo to fajn, stejně jako Jenna Elfman. Náboženství je zakomponované tak, aby nevadilo, což neberu ani jako plus ani jako mínus. Celkově určitě příjemná podívaná. ()

Shaqualyck

Norton to ve své režijní prvotině zkusil podle allenovského vzorce bůh, láska a New York. Rain Mana sice imituje věrohodně, v roli zamilovaného kněze však působí poněkud toporně, neřkuli neživotně. Tradiční zápletka s netradičním milostným trojúhelníkem má nezpochybnitelný „dramedy“ potenciál, jenže jí chybí lehkost, nadhled a lepší dialogy. Formanovo cameo je prima a co nezachrání spolehlivá Stillerova komika, vytáhnou nad průměr půvaby atraktivní plavovlásky Jenny Elfman. Dvě hodiny jsou ale moc a schematický závěr je jak o číslo menší jarmulka/kolárek - nesedí. ()

Tommassi3

"Bavím se tu s knězem, co vyrazil na tah, když mu kamarád rabín ukrad holku !!" - "Správně !!" - "Chci vám poděkovat, že jste mi vyprávěl ten příběh.. Teď už můžu jít do penze !!" ;) ()

Lacike

Solidna romanticka komedia s netradicnym trojuholnikom v ktorej ale viac citim chirurgicku vykalkulovanost a trefne narazky do krestanskeho/zidovskeho prostredia namiesto skutocne fungujucej romantiky, ktora prilis emocie nevyvola. Norton to ako reziser natocil viac rozumom ako srdcom. Celkovo mi ustredny trojuholnik prilis nesadol a mimo komickych scen mi bolo viacmenej jedno z ktorym z nich ona skonci. Prijemnym bonbonikom je obsadenie hereckych veteranov do vedlajsich uloh v ktorych dokazuju, ze stale maju, co ponuknut. Takze vysledok nie je zly, ale moja srdcovka tento film nie je. 7/10. ()

svik

Jeden z nejlepších filmů co jsem měl v poslední době v televizi zhlédnout. Měl naprosto vše co sem opravdu nečekal. Norton si zahrál s náboženstvím na velice skvělé úrovni a dokázal jej přenést do tak jednoduchého obsahu, to bylo úžasné. Blondýna mě uchvácela celým filmem a do toho všeho se prolínal skvělý scénář. Ben Stiller bzal svou roli v celku vážně a to bylo jediné co mne trochu vadilo více se mi líbill ve filmu Bába na zabití. No a jako perlička Miloš Forman a jeho vyprávění o Česku v 70. letech, biť velice krátké, ale vkusné. ()

villon17

Lepší než průměr, ale 4 dávám s odřenýma ušima. Možná jenom za upřímný kamarádský vztah a propojení řekněme tří světů. Vyložte si sami, jak chcete...zejména mě rozesmálo Stillerovo dobývání za Annou/Jennou. ()

Marek1991

Jenna Elfman je ozaj pekná, pripomína mi moju súčasnú spolužiačku z vysokej školy. Taktiež tento film mal zaujímavý námet, hudba pohodová a aj záver skvelý, no počúvať postavu, ktorú hral Norton, ako hovorí meno Božie nadarmo, vyzýva, aby ľudia prešli cez červenú, to už nebolo ono. Ani vtipné to niekedy nebolo, ono to je len prostý pohodový film, na ktorý po čase možno zabudnete. ()