poster

Sophiina volba

 • USA

  Sophie's Choice

 • slovenský

  Sophiina voľba

 • slovenský

  Sofiina voľba

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1982, 150 min

 • Superpero
  **

  Kniha je možná skvělá, nevím, ale film je uslzená nuda, kde mě bavily jen nacistický části. Meryl Streep s přízvukem to hraje skvěle, stejně jako Kevin Kline. Zato nechutně mladej Ally McBealová ve vážný roli byl nesympatickej a naprosto bez charismatu.(2.12.2010)

 • Sarkastic
  ****

  No, knihou nepoznamenaný, čekal jsem asi něco trochu jiného. Resp. to, co přišlo až po cca půlce filmu, což mě docela zklamalo. Výjevy z přítomnosti mě totiž nechávaly poměrně chladným a ani herecké obsazení mě nijak nefascinovalo. Bylo však zajímavé, jak se měnil můj pohled na výkon Meryl Streep v průběhu snímku, z počátečního "za co jako dostala Oscara?!" až na závěrečné "no, fakt si ho zasloužila!". Ve výsledku jsem z toho měl ale kupodivu velmi dobrý pocit, jako kdyby mi konečně zapadly scény ze současnosti do těch z minulosti, proto dávám slabší, leč 4*.(17.2.2011)

 • sepp
  ***

  Krasny a emotivni film, ale z dnesniho pohledu misty preci jen trosku rozvlekly...(3.9.2003)

 • Radek99
  *****

  Filmová adaptace strhující stejnojmenné Styronovy knihy je jednou z nejsilnějších reflexí zvěrstev 2. světové války. Jak absurdně zrůdný byl nacistický odosobněný systém likvidace všech lidí neárijské rasy, v němž byl člověk stavěn před nevyhnutelnost takovéto volby. Onen člověk (žena, matka) zhmotněný určitě životním (a Oskarovým) hereckým výkonem Meryl Streepové, jejíž polština, němčina i slovanský přízvuk v angličtině, jakož i celá postava Polky přeživší peklo Osvětimi, byl tak sugestivní, že jsem si po skončení filmu na internetu hledal, zda má slovanské předky. Prý ale nemá... Alan J. Pakula natočil skutečně sugestivní psychologický film, který má svou svébytnou (a rovnocennou) pozici po boku knižní předlohy. I když jsou oproti Styronově románu-obžalobě celkem logicky některá místa redukována (nejvíce jsem jako divák postrádal opodstatnění a osvětlení pragmaticky motivovaného kalkulu při osudové volbě), samostatný snímek je natolik nosný a konzistentní, že je třeba jen jediné - neustále si ho pro výstrahu připomínat...(19.11.2006)

 • lesumir
  *

  Film kopíruje na 120% román, proto celou dobu plyne neuvěřitelně nudným, pomale pomale pomale pomalým tempem. Proto je prvních 40 minut tím nejprázdnějším a nejhluchšším místem ve filmu, které jsem kdy viděl.(13.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace