poster

Sophiina volba

 • USA

  Sophie's Choice

 • slovenský

  Sophiina voľba

 • slovenský

  Sofiina voľba

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1982, 150 min

 • Stegr
  ****

  80%(17.2.2010)

 • lesumir
  *

  Film kopíruje na 120% román, proto celou dobu plyne neuvěřitelně nudným, pomale pomale pomale pomalým tempem. Proto je prvních 40 minut tím nejprázdnějším a nejhluchšším místem ve filmu, které jsem kdy viděl.(13.12.2009)

 • hellstruck
  *

  Jak tu již přede mnou někdo zmínil v komentáři - připadá mi, jakoby byly dvě verze tohoto filmu a zatímco většina hodnotících viděla tu dobrou, já narazila na tu špatnou.. Po celou dobu jsem se snažila pochopit, co na tom filmu je. A proč se to vlastně jmenuje "Sophiina volba". Celou dobu příběh totiž vypráví o třech přátelích, kteří se chovají rozverně, hloupě a podle mě dost nelogicky - a aby se neřeklo, asi tak na dvacet minut z celé stopáže (!) je tam Meryl Streep v koncentráku. Oné osudové volbě byly věnovány snad dvě minuty na konci. Nemluvě o nepřehledném skákání z jedné linie do druhé. Co to ksakru mělo být? Ten film je tak neskutečně vycpaný nudnou, nezáživnou vatou, až se mi z toho chce ve čtyři odpoledne spát. Viděla jsem už dost snímků na toto téma a myslím, že Sophiina volba je opravdu z toho slabšího soudku.(6.7.2014)

 • Ainy
  *****

  Brilantní herecký výkon Meryl Streep podtrhoval velice smutný a určitě pravdivý příběh. Jsem Bohu vděčná zato, že žiju v této době a nemusím být v kůži ženy, která se musí TAKTO rozhodnout ... velice silný a dojemný příběh ...(4.8.2011)

 • gogo76
  ****

  Kde by dnes bola Magda Vášaryová, keby bola na úlohu Sophie prikývla? M. Streep na seba právom strháva maximum pozornosti. Prvá polovica filmu je úplne iná, ako tá druhá a je v nej hlavne pokus o úsmev a život, pretože dvojica ako Sophia a jej divoký schizofrenický priateľ v podaní K. Klina, to naozaj potrebuje. K. Kline a jeho napodobovanie južanského prízvuku v úvode filmu ma neskutočne pobavilo. Nechcem si ani prestaviť, ako to dabing zbabral. Hlavne druhá polovica obsahuje scény z koncentráku, na ktoré som čakal a hlavne na tú Sophiinu voľbu, ktorá je fakt strašná- doslova. Hotová nočná mora všetkých rodičov. Dúfajme, že to my nikdy nebudeme musieť riešiť.... Štvorhviezdičkový film s päťhviezdičkovým výkonom M. Streepovej. 80%.(27.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace