Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

KASUGI

Bezkonkurenčně nejlepší český seriál! Díl pokoj lidem dobré vůle je můj nejoblíbenější. ........a nevemu nevemu ty si prase. ()

ghatos

Překrásný seriál z první republiky. Bajzův koloniál a s ním spojený mikrosvět určité společnosti (její hodnoty, názory, vnímání problémů, humor) navždy zůstane zlatým fondem české seriálové tvorby. Lidé by se na to měli podívat, je v tom hodně moudrosti. 98%. ()

Pipes

Dokonalý seriál mého jemně pozdního mládí. Neumím popsat to, co se mi na tom tak líbilo, ale vím, že se mi to líbilo moc... a to je důležitý! ()

Madlene

"Valenpajstus!" A propos...., abych dokoncila zde jiz rozvite souveti... " a milostpani v kostele" Skvely serial. Citlive natoceny, s patricnou davkou nostalgie a prvorepublikoveho smrncu. ()

Philoun1

Krásný český seriál s příjemnými výkony mladých herců a se skvělými výkony vedlejších postav, škoda, že se takové seriály už netočí. ()

giovanni3

Jeden z nejlepších českých seriálů, ne každý díl je tak vynikjaící, ale když to zprůměruji tak jiné hodnocení než 5z5 snad ani nelze udělit... Sice u Bajzů bych bydlet nechtěl, ale co. ()

manonfire

Ono jich sice bylo pět, ale v podstatě je to nehorázná one man show Oldřicha Navrátila ......toho nešlo nemilovat. Vzpomenout musím i Dagmar Veškrnovou. Tak krásnou studii maminky jsem ještě neviděl....No a pochopitelně maestro Nárožný. 80% ()

zuza99

Oblíbené postavy: Maminka (D,V. Havlová), Petr Bajza, Eva Svobodová, Doktor (V. Vydra), pan učitel Neoblíbené postavy: Čeněk Jirsák, strejda a teta Vařekovi, pan Pivoda (J. Langmajer) Nejlepší díly: Pěkné vysvědčení a Pokoj lidem dobré vůle. A ano určitě se na Bylo nás pět budu dívat až to budou zase dávat :) ()

FIBO

Ouuu, další ze seriálů, u kterých jsem vyrůstal. Tady opět zavládá nostalgie. Pana Fajsta jsem nenáviděl spolu s hlavními postavami. Co dodat, klasika pro děti. "Pozor, chovat se mravně!! Toto je kinematograf!!!" ()

slovan1

Asi nejlepší český seriál. Klasika mezi klasikami. Seriál, který by měl znát a vidět snad každý. Výborné zpracování literární předlohy. Seriál plný kultovních scén a hlášek. Dětští herci parádni, a dospěli zdařile sekundují. "Mařeno, řekni ř! - Nezeknu, vy byste se mi zechtali" :-D ()

MaMitti

Jeden z mála malinka výborných filmových provedení knižní předlohy, opravdu neuvěřitelně kouzelné a půvabné převedení Poláčkova textu na plátno. Pokaždé, když dávají tenhle miniseriál, musím se dívat a pokaždé mě dostane svou čistotou a laskavostí. Dětem nelze než závidět tu skvělou partičku a spoustu dobrodružství, které podobné znám z vyprávění táty ... Herecké obsazení nemá jedinou chybu, všichni hrají jako by ani nehráli, všem to moc sluší a jsou naprosto odzbrojující. Má srdeční záležitost :-) ()

MiaMoonlight

Zfilmovaná česká klasika, která vůbec není špatná. Je hezké, že bydlím ve městě, které je předlohou pro tenhle film a hlavně pro knížku. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka