poster

Bylo nás pět (TV seriál)

Komedie

Česko, 1994, 6x60 min

Režie:

Karel Smyczek

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Scénář:

Ondřej Vogeltanz

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach, Barbora Srncová, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Lenka Termerová, Ljuba Krbová, Naďa Konvalinková, Jiřina Jirásková, Jana Kimlová, Marie Durnová, Nela Boudová, Jana Altmannová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Bohumil Vávra, Václav Vydra nejml., Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Josef Šebek, Raoul Schránil, Václav Postránecký, Jiří Pecha, Petr Nárožný, Jiří Datel Novotný, Miroslav Moravec, Jiří Langmajer, Otto Lackovič, Rostislav Kuba, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Ladislav Gerendáš, Petr Brukner, Michal Pospíšil, Stanislav Zindulka, Jan Hraběta, Jan Bonaventura, Jiří Kodeš, Jiří Němeček, Josef Žluťák Hrubý, Bořík Procházka, Bořivoj Penc, Josef Kubíček, Otto Rošetzký, Zdeněk Vronský, Antonín Bubeník, Petr Hanus, Roman Hemala, Ludmila Zábršová-Molínová, Peter Kršák, Kateřina Daňková, Alexander Hemala, Jaroslav Satoranský, Lukáš Rumlena, Michal Kozelka, Vojtěch Oulický, Jiří Nový
(další profese)
 • Webb
  ****

  Krampepurdo krampepurďácká, scénář, herecké obsazení a zpracování je naprosto prvotřídní, děj snadno vtáhne. Seriál, který názorně ukazuje, že za málo peněz se dají dělat velké věci. Škoda že jsem jeho televizní vysílání tak dlouho míjel.(20.5.2010)

 • sharky
  *****

  Jednoznačně nejlepší český seriál, hit mého dětství, to bylo tenkrát, když jsem se ve sladkých deseti poprvé zamiloval do sandry novákové...:)(9.9.2005)

 • Boss321
  *****

  Perfektní zpracování románu Karla Poláčka Bylo nás pět. Oldřich Navrátil zde přímo exceluje a myslím, že do kapsy strčil i Emila Nádeníčka :)........(1.12.2007)

 • Gemini
  ***

  My hoši, co spolu chodíme... tak tahle věta mě pronásledovala pěkně dlouho. Ale jen proto, že můj mladší bratr tenhle seriál omílal na videokazetě tak dlouho, až jsem z toho málem zcvoknul. (No dobře, přestal s tím trochu pozdě...) Zpracování je to jistě hezké a srozumitelné, nicméně největším kladem nejsou hlavní postavy pěti kamarádů, ale vedlejší postavy jako pan Fajst nebo strejda Vařecha (nezapomenutelný Petr Nárožný).(19.4.2003)

 • hellstruck
  *****

  Knížka se mi vůbec,ale vůbec nelíbila, kdežto seriál je mojí srdeční záležitostí už asi navždycky .Pamatuju,jak jsem neustále vyhlížela v programu, jestli to konečně budou zase dávat. Většinou jsem se dočkala a mile ráda prožívala příběhy pětice kluků stále dokola.. Úsměvný vtipný seriál,kdyby se tak takové v Čechách vyráběly i dnes..(27.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace