Bylo nás pět (TV seriál)

Komedie

Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 6x60 min)

Karel Smyczek

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Ondřej Vogeltanz

Martin Šec

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach, Barbora Srncová, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Lenka Termerová, Ljuba Krbová, Naďa Konvalinková, Jiřina Jirásková, Jana Kimlová, Marie Durnová, Nela Boudová, Jana Altmannová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Bohumil Vávra, Václav Vydra nejml., Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Josef Šebek, Raoul Schránil, Václav Postránecký, Jiří Pecha, Petr Nárožný, Jiří Datel Novotný, Miroslav Moravec, Jiří Langmajer, Otto Lackovič, Rostislav Kuba, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Ladislav Gerendáš, Petr Brukner, Michal Pospíšil, Stanislav Zindulka, Jan Hraběta, Jan Bonaventura, Jiří Kodeš, Jiří Němeček, Josef Žluťák Hrubý, Bořík Procházka, Bořivoj Penc, Josef Kubíček, Otto Rošetzký, Zdeněk Wronský, Antonín Bubeník, Petr Hanus, Roman Hemala, Ludmila Zábršová-Molínová, Peter Kršák, Kateřina Daňková, Alexander Hemala, Jaroslav Satoranský, Lukáš Rumlena, Michal Kozelka, Vojtěch Oulický, Jiří Nový, Pavel Hejný, Karel Čáslavský, Petr Smyczek, Jana Radojčičová

Jeden z nejlepsich ceskych serialu vubec - krasne klukovske pribehy, vyborne ztvarnene mladymi talenty. Vzdy se na nej rad znovu podivam.(7.9.2003)

Pět hvězdiček za naprosto bezkonkurenční výkon (hraničící s genialitou) Oldy Navrátila coby pana Bajzy ("A žrát, žrát budeme z dřevěný mísy. Jak je to v tý Nerudově básni: Synáček už nám ji vyřezává, dřevo si nakrad v panském lese, hlas vychřice podoba. Pojď, Polednice, pojď! Vem si ho! Zvrhlíka.) a příjemný projev mladých pánů herců představujících hlavní pětici. Jedinečná atmosféra první republiky, dětská dobrodružství a chytrý humor.(26.6.2003)

Skvělý dětský seriál plný humoru a rad do života. Výborné herecké obsazení a dobrodružnost tomuto miniseriálu naprosto sedí. Velmi povedené zpracování knižní předlohy od Karla Poláčka. Pro mě to byly nezapomenutelné chvíle při sledování hlavních hrdinů a jejich příhod, které jen dotváří pocit, že se odehrávají ve stejném okrese, ve kterém žiji a navíc jsem se narodil ve stejném městě jako autor knihy. Škoda, že nebylo natočeno víc dílů. 95%(22.12.2007)

Arest na chmury, vakace pro duši a díry kulébru smyslem pro humor. Pan Fajst do reklamy na masné produkty, starý Bajza na vlasový kondicionér a Zilvar nechť je Marlboro Man z chudobince!(22.9.2008)

Asi nejlepší český seriál co kdy byl natočen. Karel Poláček by měl určite radost.(7.5.2007)

• - Karel Poláček se inspiroval svým dětstvím a například i svými sousedy. Po přečtení jeho knihy se na něj údajně mnoho lidí velice nahněvalo, protože se v knize sami poznali. (DexMASTER094)

• - Ačkoliv se 3. díl "Vypouštění draka" odehrává na podzim 1929, Bajzovy kamarádky v něm zpívají píseň "Cikánka", která vznikla až o dva roky později. (velkyvezir)

• - Režisér Karel Smyczek si v seriálu zahrál roli lékárníka. (artcha)