Bylo nás pět (TV seriál)

Komedie

Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 6x60 min)

Karel Smyczek

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Ondřej Vogeltanz

Martin Šec

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach, Barbora Srncová, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Lenka Termerová, Ljuba Krbová, Naďa Konvalinková, Jiřina Jirásková, Jana Kimlová, Marie Durnová, Nela Boudová, Jana Altmannová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Bohumil Vávra, Václav Vydra nejml., Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Josef Šebek, Raoul Schránil, Václav Postránecký, Jiří Pecha, Petr Nárožný, Jiří Datel Novotný, Miroslav Moravec, Jiří Langmajer, Otto Lackovič, Rostislav Kuba, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Ladislav Gerendáš, Petr Brukner, Michal Pospíšil, Stanislav Zindulka, Jan Hraběta, Jan Bonaventura, Jiří Kodeš, Jiří Němeček, Josef Žluťák Hrubý, Bořík Procházka, Bořivoj Penc, Josef Kubíček, Otto Rošetzký, Zdeněk Wronský, Antonín Bubeník, Petr Hanus, Roman Hemala, Ludmila Zábršová-Molínová, Peter Kršák, Kateřina Daňková, Alexander Hemala, Jaroslav Satoranský, Lukáš Rumlena, Michal Kozelka, Vojtěch Oulický, Jiří Nový, Pavel Hejný, Karel Čáslavský, Petr Smyczek, Jana Radojčičová

Brý dén. Jmenuji se salahadin a tenhle seriál nemá chybu, každý herec/čka tady funguje jako ozubené kolečko a bez jediného kolečka by to nefungovalo (i Veškrnové to sedí jak holinka na noze). Tohle se povedlo, herci, hudba, scénář, režie...vše tak dokonale lehce provedené a zábavné, jak jen může být. Takže pět chlapců = pět hvězdiček. A za oba Zilvary dám šestou, protože ti dva nemají chybu, v tehdejší době jasní společenští úpadkáři a mrvitelé dobrých mravů (dneska elita). Sím, to není výtka, anóbrž to jest pochvala. "Není rum, není sturm!"(14.12.2007)

6/6 Skutečně jeden z nejlepších českých seriálových počinů 90. let. Ačkoli nechme stranou tu absurditu s návštěvou kina v roce 1930, kdy hlavním programem je v té době notně letitý westernový program a Foxův zvukový týdeník namlouvá Karel Čáslavský.(8.8.2011)

Podle mě jeden z nejlepších českých seriálů co kdy byli natočeny. Naprosto úžasná a přesná atmosféra doprovázená skvělým obsazením. Pětice chlapců a jejich zvláštní a problematický život a Otásek vocásek .)(26.11.2004)

• WANDRWALL

Knihu je radost číst, tedy až na poslední třetinu. Sonda do světa i sociálního své doby. Seriál knihu zprznil, zcela postrádá poetičnost a rytmus knihy. Herci jen odříkávají texty, scény studí, celkové vyznění uspává, ba mě až odpuzuje. Takže jen za výkon K.Poláčka - 2. Seriál - odpad.(18.8.2010)

Ano ano, Rychnov nad Kněžnou, má srdeční záležitost, žil jsem tam celých devět let.(29.8.2008)

• - Motocykl Vendelína Bajzy (Oldřich Navrátil) je Harley-Davidson 750 SV typ D z roku 1930 se sajdkárou Aero. Přesně tento stroj, který si v seriálu zahrál, je dnes k vidění v Jihočeském motocyklovém muzeu. (Al Gajda)

• - V televizi na roli otce navrhovali Viktora Preisse nebo Josefa Abrháma. (Stocki)

• - Sousoší pětice chlapců ze seriálu stojí v Rychnově nad Kněžnou, rodném městě Karla Poláčka. (Holusacek)