Místo nahoře

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Kamera:

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Bára Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec (více)

Epizody(13)

Příběh sociálně slabší rodiny, která si díky výhodné nabídce pořídí vilku v satelitním městečku, skýtá řadu dramatických i humorných situací a umožňuje nám nahlédnout do více rodin zdejších obyvatel. Rozehrává se pestrá mozaika praktik dravých podnikatelů, ale i lidí bojujících s finanční tísní a nezaměstnaností. Velkou roli hraje v příběhu redakce místního deníku a zejména mladý investigativní novinář, který se snaží proniknout do zákulisí několika místních skandálů. Samozřejmě seriál dělají především vztahy. Vztahy v rodině, která se ocitne ve skutečném ohrožení, vztahy milostné, které nečekaně zaplétají osudy našich hrdinů, vztahy sousedské, v nichž si lidé přes všechny konflikty nakonec dokážou podat ruce při společné obraně svých domovů... (Česká televize)

George8

O ČT se ví a vědělo, že umí natáčet filmy a seriály. Od tohodle seriálu jsem absolutně nic nečekal a příjemně mě to překvapilo. Zajímavý děj ze satelitního městečka. Ale nebudu vám lhát, velkou roli v tom hrál Ondra Vetchý alias novinář Jan Kadlec. Kdyby takový novinář skutečně existoval, Bureš už by byl v klepetech. ()

javlapippi

Bežný plebejci sa nasťahujú do boháčskej podnikateľskej štvrte a chvíľu im trvá, kým zapadnú. Nepomáhajú tomu nezamestnanosť, drogová závislosť, monokel pod susedovým okom, klebety a ďalšie radosti moderného sveta. Rôznorodá mozaika charakterov sa nakoniec utriedi a a dieliky sa pozapájajú do seba, niekedy dosť prekvapivým spôsobom. Trojicu scenáristov som mal spojených so sci-fi a komiksami, roky som čítaval ich filmové recenzie na béčkové opusy a zasvätené popularizačné články o komikse v rôznych časopisoch, takže ma prekvapilo, keď som ich mená uvidel v titulkoch k seriálu, kde nepobiehajú zombíci a netečú litre krvi. Dojmy pri sledovaní boli zmiešané, cítim z toho ešte ducha mojich obľúbených socialistických dietlovín a zároveň nábeh na nekonečnú generickú seriálovú produkciu komerčných televízií. Toto mi príde ako istý medzistupeň, nie je to nejaký zázrak, ale ani to nie je úplne blbé, príbeh ma celkom chytil, no pri niektorých dialógoch som podvracal oči. Herecky v poriadku, až na niektorých mladších hercov a herečky. V čase premiéry som televíznu produkciu okázalo ignoroval, ale so skoro 20 ročným odstupom ma toto dielo celkom potešilo. Aj kvôli zachytenej dobe, kedy mobil rovnal sa nerozbitná Nokia, ktorú nemal automaticky každý člen rodiny a počítač a internet ešte neboli bežnou súčasťou domácnosti. Môže byť. ()

pOne

Povedený seriál ze současnosti, který ukazuje život a problémy lidí z různých vrstev společnosti a společnosti jako takové. Dobré herecké výkony (např. Simona Stašová). Asi nejlepší český seriál poslední doby. ()

SenFlxr

Přijde mě legrační jak někteří hodnotící (nejen) v tomto případě reagují na recenzenty na předních místech zde v csfd. Pak jsou zde moc povedené hodnocení: "Nic moc" a lup tam tři hvězdičky :-D Mě osobně přijde, že tenhle seriál má nudný a nicneříkající děj. Stejná nuda a hloupost děje jako u většiny ostatních seriálů tohoto typu. ()

nemer

Dnes už retro, přesto (nebo právě proto) hodnotím vysoko, protože mi připomíná éru, která se už nikdy nevrátí (ještě tlačítkové telefony! I s podvozkem :) A na rozdíl od prasečích ordinací apod. se na to díky hereckým výkonům i rozsahu celkem dobře dívalo, dnes by měl tento seriál nejmíň 1589 dílů a bylo by to něco na způsob mexické telenovely. ()

BigBrother

Tenhle seriál měl hodně dobře našlápnuto - trojice Dobeš-Pavlovský-Kopřiva slibovala neokoukanou zábavu. A tímto příslibem zůstává v prních několika dílech. Poté vliv autorů zjevně slábne a jde o klasický CT standard. ()

Sekel

Dobry cesky serial v nemz se jako v jednom z mala nechovaji postavy nelogicky, jenom proto, aby to melo co nejvice pokracovani. Obcasna hlaska odkazuje na trio scenaristu a jejich mrknuti na divaka jsou fanousky zaznamenana. Genialni postava Vilmy Cibulkove. ()

Tuty

Jeden z lepších českých seriálů poslední doby natáčený kousek od mé domoviny, který táhnou především výborní herci ( především Táborský-Stašová).Nešvaremu mě zůstávají jako již tradičně u českých seriálů některé trapné dialogy, když si ale vzpomenu na 10 minut ,co sem zažil kdysi náhodou u Rodinných pout, tohle je proti nim na oscara.3 a 1/2. ()

rigby

Na české poměry se jedná o kvalitní seriál, který má ještě hlavu a patu, a nepostrádá nějaký děj. Narozdíl od pozdějších televizních výtvorů. Je na co se dívat, je proč fandit hlavním protagonistům. Je to zkrátka o životě a není to plné nereálných situací a vaty pro vycpání drahocenných minut. ()

Veeria

Nejlepší český seriál. Bez debat. Srdcová záležitost, bravůrní herecké výkony, propletenec lidských osudů. Nemám co vytknout. ()

Švédy

Jeden z těch lepších českých seriálů. Taky aby ne když ho režíroval Karel Smyczek. Na úspěchu tohoto seriálů se zkusila přiživit TV Nova která vytvořila absolutně nepovedené pokračování Místo v životě, kterým se opět podařilo zničit něco dobrého. ()

gizi

Seriálům se vyhýbám jako čert kříži, ale nějakým omylem jsem se v posledních letech dostal ke dvěma původním českým (Místo nahoře a Dobrá čtvrť) a oba jsem sledoval velmi rád. 85% ()

moorks

Souhlasím s názory, že po dlouhé době " klasický český seriál ". Velmi realisticky ukazuje dnešní dobu, což se dnes vždy nevidí v naší tvorbě. Opravdu není, co bych seriálu vytknul. Karel Smyczek opět natočil parádní věc a vytvořil seriál, který je pomalu to nejlepší, co jsme mohli za posledních deset let vidět. ()