Místo nahoře

Česko, 2004, 11 h 22 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Kamera:

Petr Polák

Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Bára Munzarová, Simona Stašová, Ljuba Krbová, Veronika Gajerová, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, František Němec (více)

Epizody(13)

Příběh sociálně slabší rodiny, která si díky výhodné nabídce pořídí vilku v satelitním městečku, skýtá řadu dramatických i humorných situací a umožňuje nám nahlédnout do více rodin zdejších obyvatel. Rozehrává se pestrá mozaika praktik dravých podnikatelů, ale i lidí bojujících s finanční tísní a nezaměstnaností. Velkou roli hraje v příběhu redakce místního deníku a zejména mladý investigativní novinář, který se snaží proniknout do zákulisí několika místních skandálů. Samozřejmě seriál dělají především vztahy. Vztahy v rodině, která se ocitne ve skutečném ohrožení, vztahy milostné, které nečekaně zaplétají osudy našich hrdinů, vztahy sousedské, v nichž si lidé přes všechny konflikty nakonec dokážou podat ruce při společné obraně svých domovů... (Česká televize)

Zagros

Jeden z posledních českých seriálů, který jsem stihl odsledovat (než jsem se zbavil televize) a musím říct, že se mi docela líbil. Proč? Dobré obsazení - Vetchý, Táborský, Stašová, Seidlová, Hanák... Povedený námět - nejlepší je právě svoji jednoduchostí a vychází z běžného života. Dobře napsané postavy - pěkně vystihovaly složení lidí z podobného místa a bylo zajímavé sledovat jejich osudy. No a jednotlivé epizody a jejich příběhy byly také ucházející. Zkrátka pohodový seriál, který dokázal zaujmout a na jehož další díl jsem se vždy těšil. ()

Paity

Koukal jsem celkem se zájmem ze začátku. Ale neustálá utrápenost všech lidí mě byla vyloženě protivná. Tohle prostě ještě neumíme. Neumíme dávkovat tyhle emoce a udělat třeba hrdinjy částečně šťastné, když to tak mám říci. ()

Arach.No

Nelíbí se mi žádný z nových českých seriálů takže Místo nahoře nebude výjimkou. Hlavně díky hroznému scénáři skrz naskrz nezajímavé. ()

mkali

Pětka nejen za Báru Seidlovou, ale především za Miroslava Táborského, Simonu Stašovou a ve vedlejší roli okouzlujícího Jiřího Lábuse .. ()

Damielka

Konečně seriál, na který se nestydím koukat! Vynikající Vetchý, Táborský, Schmitzer i Hanák. Fešná Bára Seidlová, poutavé příběhy. ()

mira007

Jeden z těch lepších seriálů - teda než ho přetáhla nova a udělala z něj cosi akčnějšího a asexuálního po vzoru amerických seriálů. ()

Kill Bill

Dnešní díl (21.6.2004) mě přesvědčil, že jsme tady takhle dobrý seriál od "Nemocnice" neměli. Kdo se dívá ve stejné době na konkurenční stanice dělá velkou chybu..... Je to ovšem pouze můj názor :) ()

Tominecek

Pro I. řadu - ocenění ELSA 2004 v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – herec (Miroslav Táborský)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

Oxymoron

Po všech těch Hospodách, Životech na zámku, Hotelích Herbich a jiných snahách o nového krále českého seriálu se objevilo znenadání Místo nahoře. A král je tu. ()