Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

Micione

... a vtom bác, přede mě spadnul modrý kámen, zvětšil se a vcucnul mě, no a najednou jsem byl na planetě květin... já jsem Ti jednou provždycky řekl, abys nechal takovýchto žvástů... Stará dobrá parta nenahraditelných umělců v čele s panem Menšíkem, Sovákem, Nárožným, Augustou, Filipovským , Kopřivou, Sobotou herečky jako např. paní Hadrbolcová , Bohdalová, Zázvorková, Janžurová, Rosůlková a další a další v seriálu plném hlášek a vtipných situací. Tento přístroj činí z lidského nosu orgán, který předčí čichový orgán cvičeného vlčáka... Jenomže vlčák takovouhle pitomost na čumáku nepotřebuje :-DD ()

Compadre

Kultovní český seriál. To není jako nějaká pojišťovna! Tohle je seriál jak má bejt. No, už vidět na skříni sedícího Menšíka je bránicervoucí nářez. Dnešní české seriály? BLE ()

mandlova

Ke které kytce byste si přičichli? Výtečný seriál, neotřelý nápad, dětští i dospělí hrdinové jaxe patří, prostě můj oblíbený seriál, ke kterému se ráda vracím. ()

jitrnic

Z dětství si tenhle seriál nepamatuju, možná, že jsem ho ani nikdy pořádně neviděl, zato jsem viděl dva díly před nedávnem a je to strašné. Pitvořící se herci mi způsobili celkovou slabost, celkově mi to připadalo jako další dětskou inteligencí pohrdající legranda. Když k tomu připočtu ten vlezlý titulní šlágr, chce se mi dát odpad. Naštěstí však tento seriál není určen mně. ()

PollyJean

Zabít Svobodu a Davida za příšerný song a vygumovat prkenného Vyskočila. Jinak je to celkem příjemný seriál, místy i vtipný. ()

J-o-k-e-r

Další povedený seriál po navázání Arabely. Zde už se tedy nesetkáváme s pohádkovými bytostmi, nýbrž pouze s kouzelnými květinami, dávající lidem různé zdokonalovací schopnosti. Opět tu je celá řada známých herců jako V. Menšík, J. Sovák, P. Nárožný, I. Vyskočil a opět krásná I. Andrlová. Hlavní úlohu tu teď představují spíše dětské hvězdy J.Bech, Ž. Fuchsová, A. Kala - bohužel první jmenovaný (shodou okolností hlavní hrdina Čestmír) - mě trochu lezl krkem :). ()

Composter

Parádně praštěný seriál, se kterým jsem vyrůstal. Spousta klukovských snů se mi zde plnila před očima a já si přál, aby se přede mnou také objevil meteorit se všemi těmi semínky :)). Extrémně zábavné a nakažlivé! ()

manonfire

U mě to maličko i trumflo podobně parádní Návštěvníky a to jednoduchým faktem, kterým byl souboj komediálních supermanů Menšík vs Nárožný. Veškeré scény s králem českého humoru, který se neměl dožít 58let nýbrž dvojnásobku, jsou roztomilé. "Maminko, přišli k nám velbloudi! Ten starej má sebou mláďátko!" "Květina a kámen? Nejste Vy básník?....Ano." Kdepak, nechoďte na mě s levnou prvoplánovitostí komiky tělesně dospělého člověka s dětskou mentalitou, ne když to ztělesňuje Vladimír Menšík. Také jeho počáteční údiv přecházející postupně v rezignaci nad tím, co všechno jeho schizofrenní alter ego zase vyvedlo, byl prostě kouzelný. Jinak Jiřina Bohdalová zase bezchybná a Zdena Hadrbolcová stabilně dokonalá maminka. Tohle byla skutečně zlatá éra české televizní komediální tvorby pro celou rodinu, kdy Češi přišli se scénáristickými nápady a hereckým kumštem, Německo s penězi. Od Čestmíra, přes Návštěvníky až po Lucii, postrach ulice se jedná o projekty, kterým dnešní tvůrci nemohou konkurovat, už ta myšlenka srovnání je k smíchu. Tohle není staromilectví, to je fakt zřejmý komukoliv, kdo aspoň trochu přemýšlí a nebere ve své omezenosti chronologický vývoj automaticky za kvalitativní. 90% ()

Mr.Jackass

Od úvodní znělky v podání nesmrtelného MIchala Davida po geniální nápad létající a stárnoucí kytky po příběh a konec výborná podívaná :) ()

ZkuKol

Tři prdele známých herců v takové hovadině, která má naprosto nesympatického hlavního hrdinu a otřesnou úvodní znělku. O oslavovaných kamerových tricích se nebudu rozepisovat, mám na ně celkově svůj názor a není moc czechfriendly... ()

lskala

O fous horší, než geniální Návštěvníci, ale pořád špička v domácím seriálovém Fantasy žánru. 65% - 3*** ()

Cejny

No, kdysi to asi muselo být chytlavé, rozhodně zajímavě natočené, ale já osobně jsem si tento seriál nijak zvlášť neoblíbil. ()

vitekpe

Rodinny "sci-fi" serial, ktery mi dnes prijde lepsi nez drive. Nevim cim to je, mozna kdyz clovek vidi tu soucasnou tvorbu... P.S.: potesila ucast Jitky Zelenohorske. 4- ()

Michelle75

Pana Menšíka mě bylo jako dítěti hrozně líto. Jinak bezva nápad, nejakou tu kytku bych taky brala /stejně jako prsten z Arabely/, musím říct, že Antonín Kala byl můj nejméně sympatický dětský filmový hrdina. ()