Pýcha a předsudek (TV seriál)

Pride and Prejudice

Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie, 1995, 6x50 min

Jak říkají naše kočky: vrrrr, vrrrr! Velmi uspokojivé ve všech směrech!(14.10.2008)

Perfektny serial s dokonalou atmosferou, ktora divaka bez zakolisania sprevadza vsetkymi 6 dielmi. Tipovy vyber hercov nemohol byt lepsi, este aj cesky dabing bol na jednotku a celkove vyznenie materialu zrejme uz ani lepsie dopadnut nemohlo. Vynikajuce 4,5/5*(25.5.2010)

Naprosto věrná adaptace knihy. Někdo může tu doslovnost vnímat jako negativum. Pro mě to bylo přínosem. Tvůrci se nemuseli uchylovat zkracováním ke stavění oslích můstků a nevytvářeli tak podivné, nelogické odbočky od naznačeného děje. Nelze nezmínit herecké výkony nejen sympatických představitelů hlavních postav, ale i paní Bennetové, která je se svými nervy archetypem příšerné matky, sousedky, tchýně a osoby vůbec.(31.8.2010)

Austen? To je australská verze samopalu Sten.(24.8.2009)

Nádherné zpracování, kde vše funguje přesně tak, jak má.(13.5.2011)

• - Po odvysielaní bolo všetkých 12 000 vydaní VHS rozpredaných za neuveriteľné dve hodiny. (Hedka)

• - Colin Firth pôvodne nechcel hrať pána Darcyho, jednak preto, lebo si nepripadal dosť sexy pre túto rolu a tiež preto, lebo sa mu zdalo ťažké hrať pána Darcyho. Presvedčil ho však scénar, v ktorom dostala postava pána Darcyho väčší priestor než v knihe a ktorý túto postavu prebral k životu. (esterdemi)

• - Joanna David, přestavitelka tety Elisabeth, a Emilia Fox, která ztvárnila sestru pana Darcyho (Colin Firth), jsou ve skutečnosti matka a dcera. (zuza99)