Pýcha a předsudek (TV seriál)

Pride and Prejudice

Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie, 1995, 6x50 min

O tom, že nejlepší pan Darcy všech dob je Colin Firth, není pochyb. To vám dosvědčí i Bridget Jonesová. Kdybych ale měl volit mezi Keirou Knightley a Jennifer Ehle o to, kdo je lepší Elizabeth, bylo by to nejspíš dlouho nerozhodně a nakonec by na body vyhrála Jennifer (protože je prostě ženštější. :)) Ale vážně - tahle série naprosto úžasně oživuje svět Jane Austinové a jejích silných hrdinek a určitě se k ní s radostí budu vracet. Po všech stránkách skvělá práce.(4.1.2009)

Jennifer Ehle je neskutečně krásná Elizabeth. Přesně odpovídá mé představě. Není to nějaká hollywoodská diva, ale skutečná dívka z masa a kostí. A Colin mě jako Darcy naprosto okouzlil a jeho přítomnost mám ve filmech čím dál raději. P&P jako by opravdu vzniklo v té době, spíš jako by jen kamery zachytily jedno období ze života Bennetů. Viděla jsem seriál na šest částí a naprosto jsem si ho zamilovala a nemohla se dočkat dalšího dílu. Susannah Harker možná pro mě zůstává o malý kousek až druhou Jane (po Rosamund Pike), ale paní Bennetová svou filmovou nástupkyni neskutečně válcuje. Krásný seriál, který je naprosto přeným zpracováním a mě neskutečně nadchnul. EDIT: Po pěti letech mé nadšení, obávám se, trochu ustoupilo. Šest částí je přeci jen dost a mírné proškrtání by seriálu neuškodilo, ačkoli i tak to poměrně hezky utíká. Názor na Jennifer Ehle mám stejný, jen Colin Firth nikdy nebyl můj typ a stále jím není.(5.8.2009)

Oh my...! K tomuto seriálu jsem přistupovala velice zdráhavě a ... inu, s předsudky :), protože jsem si říkala, že žádné herecké obsazení ani zpracování se nemůže vyrovnat Pride & Prejudice s Keirou Knightly (ačkoliv, tam zase samozřejmě chyběl Colin Firth). Ale nakonec jsem snad ještě nadšenější! Zpracování bylo vynikající. Delším rozsahem vznikla možnost přidat více detailů, což pro mě má obrovské kouzlo. No a pak je tu samozřejmě Colin Firth. Já vím, nejsem moc originální, která ženská do něj někdy nebyla zamilovaná! Ale na mou obranu - on se prostě umí tak nádherně dívat! V životě jsem neviděla chlapa, který by se uměl dívat tak vášnivě a zamilovaně a přitom důstojně a nepateticky... Těžko se mi hledají slova a je mi jasné, že takovýto komentář může získat jen úsměšky od mužské části čtenářů, ale co se dá dělat :). Úžasná byla taky herečka hrající paní Bennettovou, správně komediální mamina. Někomu by se mohlo zdát, že až přehrávala, ale i to pro mě má kouzlo. No, to už se ale začínám opakovat, takže už jen dodám, že druhou půlku seriálu jsem zhlédla na posezení a končila jsem s takovým tím příjemným šimráním v břiše... A k čemu jinému by tento typ seriálů byl, že ano! Takže za mě rozhodně pět hvězd :).(2.7.2013)

Potřebuji vyšší stupnici!! Aspoň deset hvězd nebo radši patnáct!!:) Žádné filmové ztvárnění knižní předlohy mě tak nenadchlo jako tohle! Když jsem před x-lety román od Austinky četla, představovala jsem si to přesně takhle - typicky viktoriánská Anglie, která dýchá z každého záběru, chytrá a vtipná Elizabeth, která má na vše odpověď a krásný, leč zprvu arogantní, nafoukaný a nepřístupný pan Darcy.. Kdykoli se k tomuto seriálku vracím mám zimomriavky a slzičku v oku.. *neskutečná nádhera*(2.4.2011)

Skvělá práce. Seriál, u kterého si oddechnete, odpočinete, uvolníte se, zarelaxujete a přitom je to tak zábavné a jednoduché. Prostě není pochyb o tom, že Colin Firth je nejen pro mně považován za nejlepšího Darcyho všechno dob :-).(8.1.2013)