poster

Pýcha a předsudek (TV seriál)

 • Velká Británie

  Pride and Prejudice

 • Slovensko

  Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie, 1995, 6x50 min

 • FilmFan24
  *****

  Vždycky jsem si přál vidět televizní seriál "Pýcha a předsudek", kde prý nejenom podle Bridget Jones je úžasný Colin Firth. Také věhlas, který Firthův výkon provází byl i důvodem jej obsadit na roli Darcyho právě v komediích s Reneé Zellweger. Díky společnosti HCE, která film přináší v pošetkách do prodeje se mi přání splnilo a musím konstatovat, že Colin Firth jako pan Darcy je skvělý a zpracování je velice věrné knižní předloze...(30.6.2009)

 • tahit
  *****

  Bylo poměrně jasné, jak se bude milostný příběh odvíjet a znovu platí, že příběhy od Jane Austen se vždycky trefí do mého vkusu. Neřkuli, že romantická historka Fitzwilliam a Elizabeth provanula myslí jako horká vůně kávy. Není snad třeba dodávat, že té nevěstě to slušelo.(21.4.2013)

 • mau
  *****

  Tenhle úžasný příběh si snad ani jiné bodové ohodnocení nezaslouží.. :) Stále jsem trochu na rozpacích, protože jako první v pořadí jsem viděla novou verzi románu Pýcha a předsudek Joea Wrighta, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. "Seriálová" verze je realističtější v kostýmech, ve vybavení interiérů.. Také víc vystihuje dobu, do které je příběh zasazen. Předsudky, tradice a stereotypy jsou zde mnohem víc cítit než v moderněji pojaté a dnešnímu divákovi možná tím pádem bližší nové verzi s Keirou Knightley v hlavní roli.. To srovnání ale asi není ani tak nutné.. Pokud zbožňujete tenhle příběh jako já, zamilovaná do Darcyho, ať už ho hraje kdokoli, pak se radujte, že má tenhle seriál celých 327 minut.. Enjoy!(6.12.2006)

 • emo
  *****

  Pre mňa asi najlepšie spracovanie Austenovej klasiky. Colin Firth je v úlohe Darcyho skvelý a vďaka tejto úlohe si vyslúžil nekončiacu priazeň mojej priateľky... :)))(25.4.2011)

 • Tyny
  *****

  Skvělá práce. Seriál, u kterého si oddechnete, odpočinete, uvolníte se, zarelaxujete a přitom je to tak zábavné a jednoduché. Prostě není pochyb o tom, že Colin Firth je nejen pro mně považován za nejlepšího Darcyho všechno dob :-).(8.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace