Jára Cimrman ležící, spící

Kamera:

Richard Valenta

Hudba:

Petr Skoumal

Zdeněk Svěrák, Valerie Kaplanová, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Marie Drahokoupilová, Vladimír Svitáček, Jaroslav Vozáb, Petr Kostka, Míla Myslíková (více)

Filmem Jára Cimrman ležící, spící se nám představuje fiktivní postava všestranného génia naší minulosti, protagonisty desítky her, uvedených v pražském divadélku, nesoucím jeho jméno. Filmový příběh, v němž se Cimrman poprvé zhmotnil do konkrétnější podoby, je tvořen několika "rekonstruovanými" epizodami z jeho života, zasazenými do rámce exkurze v jeho světničce ve vsi Liptákov. Jednotlivé kapitoly, prodchnuté typickým humorem autorské dvojice Smoljak - Svěrák, přinášejí většinou zcela nový pohled na dosud neznámé "aspekty" Mistrova života a díla... (Ateliéry Bonton Zlín)

nakiniki

Jednoduše skvělé, je opravdu hodně komedií, některé pobaví víc a některé měně, ovšem tohle, tohle je mistrovské dílo a tím samozřejmě nemyslím jenom tenhle konkrétní film. Vynikající, můžeme být velice rádi za to, že nám někdo nebo spíše něco takového spadlo ze spisovatelského tvůrčího nebe. Copak jmelí. Ale jmelí!!!:D ()

vitac.

Moje dojmy z tohoto filmu jsou rozpačité. Cimrmanovi hry znám skoro zpaměti a mám je moc rád, avšak JCLS jejich vtipnosti ani zdaleka nedosahuje. Pár podařených scének, ale celkem vzato jen lehký nadprůměr. ()

Hulkee

Doktore holube, pojedete letos znovu do afriky? DOMA BUDE, už se naraisoval dost!.....Genialni humor a perfektni prijemy film. ()

Mykhaluu

Ách! To je tak nádherné filmové požitkářství! I přes tu nostalgii doby dávno zmizelé je to nádhera! Inspirující!! "... vyhubit habsburské plémě! Do posledního!" "Přijedete někdy na návětvu pane učiteli?" "To víte, že přijedu děti!" :-D :-D :-D Nebo svcéna s cestovatelem Holubem: "Doma bude! Narajzoval se už dost!" Joooo, to já můžu! :) ()

Burrows

Síla tohoto filmu tkví jen a pouze v jeho jméně. Fenomén Járy Cimrmana tisíce diváků ohromuje, u mé osoby jde mimo. V postavě Járy Cimrmana bohužel tu zmiňovanou genialitu, zábavnost, významnost (říkejte tomu, jak chcete) nevidím. Tím ale nepopírám kvalitu prvních cca 20 - 30 minut, kdy se postava Járy Cimrmana setkává s významnými osobnostmi své doby. Tato pasáž má vtip a myšlenku. Zbylé části, představující následující etapy života, jsou nudné - lepší slovo nenacházím. 50% ()

Stejšn

Valerie Kaplanová v jedné ze svých nejznámějších rolí. Moc pěkný film, s jedinou výhradou, a to je zhruba ve dvou třetinách scéna králičího masakru . Za to Vám pánové, strhávám dvě hvězdičky a styďte se do konce života. ()

Lennie

Jára Cimrman byl nepochybně největší česká osobnost, kterou Zdeněk Svěrák dokonale ztvárnil a vznilk tak jeden ze základích článků cimrmanologie :) ()

Maica

Járu Cimrmana mám ráda, ale tenhle film mě tedy trochu zklamal. Některé momenty byly sice velmi vydařené (když Jára chodí na patentní úřad vždy pozdě; když inspiruje jiné umělce; když jiné umělce potkává) ale naopak někdy mi to přišlo příliš zdlouhavé a trochu nudné (když je na císařském dvoře; když je ještě mladý kluk/děvče). Líbil se mi ten poslední moment, kdy ta paní šla spát a dala na sebe cedulku "Jára Cimrman". Jinak- jak už jsem řekla- film mě celkem zklamal. ()

yaqwsx

Všichni o Cimrmanovi tak básní, až jsem se skoro styděl, že jsem tento film neviděl. Zklamal mě. Cimcrman je zajímavá osobnost, která však... Film ji... Ne, jinak. S Cimrmanem bylo několik pěkných vtipů, ale to je tak vše. Přišlo mi, že celý film bylo jen těch pár vtipů, které byly nekonzistentně a nezáživně pospojovány. Děj hodně pokulhával. A jako celek působí film příšerně. Tento film mě prostě o kultu Cimrmana nepřesvědčil. ()

frxXx

pri tej navsteve muzea ma skoro roztrhalo, som sa tesil na perfektnu zabavu ale potom akoby sa to uz len tak tahalo a tahalo... ()

anyonecek

Ladislav Smoljak je prostě komediant od přírody. Krásnej Českej snímek, který mě skutečně pobavil a i mi přinesl něco do života. Kombinace Smoljak a Svěrák to byly vždy parádní výtvory a to ať už divadelní a nebo filmový. Jára Cimrman je prostě taková neohratelná světoznámá postava. ()

meemini

Pro mě značně nudné. Občas úsměvné, ale rozhodně nic víc. V rámci tvorby dua Smoljak - Svěrak zklamání. ()

Pitryx

Ač velký milovník Velikého Mistra Cimrmana, musím bohužel napsat, že tento film se vůbec nepovedl. Možná je to tím, že jsem čekal něco jiného. Podíval jsem se dnes potřetí a vskutku se bavím jen při určitých pasážích. Jiné jsou bez legrace a pro mne nudné. Možná kdybych neviděl všechny divadelní hry, pohlížel bych na snímek jinak. A všechny hry mohu stále dokola. Na tento film se už asi v budoucnu dívat nebudu. Není špatný, to ne, ale také není dobrý. Můžete se mnou o tom vést spor, můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co proti tomu můžete dělat. 7927/8143 ()

darthvader77

"Tak si to děti shrneme, monarchie je zřízení jaké? No,pro-HNILÉ. Nejlepší státní zřízení je co? Repu-BLIKA. Ale tatínkovi to nebudeme co? ŘÍKAT." Tenhle film jsem viděl až po shlédnutí všech divadelních her a nechal si ho jako třešnička na dortu. Nepřeberné množství hlášek, narážek a množství absurdního Cimrmanovského humoru plné skvělých herců, jimž dominuje samozřejmě Zdeněk Svěrák v roli Járy Cimrmana. Klasika, která nestárne a i za ten překvapivý závěr rozhodně za pět. ()

bohhous22

Český komediální skvost!!!Nacpat tolik jmen a zásluh s těmito jmény spojenými,to je zkrátka kumšt!!!Svěrák a Smoljak,až na vážně nepatrné vyjímky,nemohou zklamat!!!Česká tvůrčí dvoji číslo jedna!!! ()

jirin_cz

Njelepší samozřejmě části s vynálezy a potkáváním známých velikánů. Ale pasáže s Nývltem mě tedy vůbec nebavily... No a finále mě opravdu pobavilo:) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám