Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (56)

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

  • Architekt Amonbofis (Gérard Darmon) zdraví svého sluhu slovem „Imhotep“ a objednává si „jednoho Imhotepa“. Imhotep byl první historicky doložený egyptský architekt – postavil první egyptskou pyramidu. Později byl uctíván jako bůh architektury, matematiky a medicíny. V dobrodružných filmech Mumie (1999) a Mumie se vrací (2001) hrál jeho extrémně fiktivní verzi Arnold Vosloo. (Ezis)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

  • Ve scéně, kde se poprvé objeví Evelyn (Maria Bello), ptá se jí jedna z fanynek - jakožto autorky románu o mumii napsanému na motivy událostí z prvních dvou filmů (1999, 2001) - zda je její hlavní ženská postava inspirovaná jí samotnou. Evelyn odkryje tvář zpod klobouku a odpoví, že si nejsou vlastně vůbec podobné. Jde o narážku na zásadní změnu v castingu postavy, kdy Evelyn (Rachel Weisz) z prvních dvou filmů vystřídala právě Maria Bello. (Bertramm)

Mumie (1999)

  • Imhotep (Arnold Vosloo) je vo filme - rovnako ako aj v pokračovaní - vykreslený ako negatívna postava. V skutočnosti bol Imhotep, žijúci asi 2600 rokov pred narodením Krista, na základe dostupných záznamov považovaný za kladnú osobnosť v histórii starovekého Egypta. Ako hlavný vezír, kancelár a kňaz pôsobil aj ako uznávaný liečiteľ a architekt, ktorému sa po smrti dostalo rovnakého uznania ako väčšine faraónov, čo bolo toho času ojedinelým javom pre bežných smrteľníkov. (AxelWers)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Reklama

Reklama