Frankenstein

• Česko Frankenstein podle Mary Shelleyové (více)

Podobně jako v předloze, i zde je hlavní postavou mladý doktor Frankenstein, který díky své posedlosti smrtí stvořil nový život. Ale „netvor“ sestavený z těl odsouzenců, kterému jeho autor vložil do hlavy mozek geniálního vědce, je stejně jen ohavná napodobenina člověka. Když si netvor uvědomuje fakt, že ho lidé mezi sebe nikdy nepřijmou, rozhodne se pomstít svému stvořiteli i jeho rodině. Film Frankenstein nabízí citově spletitý příběh plný opravdové hrůzy. (Bontonfilm)

imez

Toto klasické dílo již tolikrát převedené na filmové plátno patří k těm nejlépe zpracovaným. Atmosféra plná hrůzy, strachu a smutku je prostoupena filmem od začátku až do konce. Nemalou měrou se na tom podílí herecký výkon Roberta De Nira. ()

elanista1

Vyplatilo sa byt trpezlivy a vyckat az do konca. Inymi slovami od zaciatku plno vedeckej nudy a nezaujimaveho Frankensteina, ktory nie je natolko ludsky aby som si ho oblubil a citil s nim, ale ani taky strasidelny aby som sa ho bal, je nijaky. Herecke vykony popri dobrej hudbe presvedcive, zaver laskyplny, dojimavy, sokujuci. Kedze som si o filme neprecital nic, az v zaverecnych titulkach som zistil, ze hlavneho zaporaka hral Robert de Niro, taky bol dobre zamaskovany, alebo bol taky nevyrazny, ze som si ho ani poriadne nevsimal? Mozno obe. Kazdopadne som okrem solidneho zaveru dost sklamany. Suchych 5/10. ()

RaDiNeK

Asi jsem koukal film jak ostatní. Odpočítával jsem minuty, kdy už to zkončí. Ani jedna scéna mi nepřišla děsivá, spíše mi De Niro připadal vtipný, což asi nebyl záměr. V kině jsme si dělali srandu, jaké může mít tahle sra*** hodnocení? Doma jsem z hrůzou jsem zjistil že 78. Za mě jediná hvězdička za Helenu Bonham Carter. ()

BadExHuman22

Perfektní film. Perfektní herecké obsazení. Kenneth Branagh jako Dr. Victor Frankenstein a Robert De Niro jako jeho monstrum. De Nirovo namaskování se mi moc líbilo, poctivá ruční práce, žádná CGI (ale nic proti ní). Příběh se mi líbil. Neviděl jsem původního Frankensteina, ale asi si ho pustím. Frankensteinovo monstrum film ukazuje jako nelítostného vraha, který touží po pomstě, ale i jako milující stvoření s city které nechce být samo. Konec filmu mě překvapil i dojal. Za mne 95% ()

Gig

Myslel jsem, co jsem dokoukal na Draculu v režii užasného Coppoly, že už nikdy nezažiju to něco, co srší z těch romantických hororů devatenáctého století. Pak jsem uzřel tohle dílo, které vzniklo snad rok po Draculovi. Nejen, že v tom hraje má oblíbená Helenka Carter, ale hlavně je to koncert Roberta De Nira, který je k nepoznání. Kdybych si nepřečetl titulky, myslel jsem, že je to Depardieu, kteráho mám podobně zafixovaného, aspoň podobou, z Bídníků, když byl na galejích. Navíc skvělý scénář, atmosféra, emoce. Co si přát víc. ()

Allgreen

"Obětoval jsem své srdce abych poznal moudrost, šílenství a pošetilost. A pochopil jsem, že je všechno marnost a trápení ducha. Neb přílišné moudro přináší žal a ten kdo prahne po vědení, dočká se zármutku..." ()

Skeevee

Film, ktery jsem diky praci do skoly, videla tolikrat, ze sem se zarekla, ze uz se na nej nikdy nepodivam. Ale pul rok je pryc a ja si rikam, ze bych se zase podivala... Kenneth si tu ziskal veskere moje sympatie a De Niro jako "Monstrum" je naprosto grandiozni =) Vyborny, vyborny, vyborny =) at si rika kdo chce co chce =) ()

Danielitto

Opravdu výborný "horor", kterému vévodí výkony Branagha a De Nira. Film je místy odporný, místy dojemný, ale hlavně napínavý a celou dobu velmi zajímavý. Zejména do poloviny filmu se od něj absolutně nedá vstát. Jen si to zkuste. ()

cici24

Nejlepší Frankenstein, De Niro a Branagh excelují, filmové zpracování je výborné...určitě stojí se na snímek podívat a nechat se unášet temným příběhem... ()

Thomak

Hvězdička De Nirovi, hvězdička Branaghovi za jeho horolezeckej výstup a hvězdička a pusa Helence za to, že je tak krásná. Jinak mě na Frankensteinovi iritovaly místy zlý herecký výkony, nelíbící se muzika, občas děsný dialogy a prostě nebejt Nira, tak to nemá ani náznak hloubky. ()

Idoviren

No páni! Tento film jsem hrozně dlouho odkládala, protože kniha je perfektní a já jsem nevěřila, že by se jí mohl třeba jen rovnat. Ale Frankenstein mě naprosto ohromil, film je snad ještě lepší než předloha. Má grandiózní výpravu, skvělou práci s kamerou a fenomenální atmosféru. Snad ještě nikdy, jsem neviděla lépe zfilmovanou knihu. Nejenže Frankenstein přináší dechberoucí a extratemnou podívanou, má taky něco navíc. Má taky mladého Kennetha na koni. A mladého polonahého Kennetha. A taky mladého, polonahého Kennetha se sekyrou. Velkou sekyrou. ()

LencaN

Brr. Film dozajista splnil svůj úkol, protože nepříjemných pocitů jsem měla habaděj. Je to trochu bonbonek, protože se vymyká běžným filmům. Je místy až příliš dramatický, ale záměrně. Stejně tak hudba je po celý film vyšponovaná na plné obrátky. Oproti tomu v jiných filmech můžeme takovou hudbu slyšet jen při vrcholení děje nebo jen v klíčových okamžicích, ale tady to bylo neustále...nevím, zda je to dobře, často mě to rušilo. A taky jednání postav je výplodem bujné fantazie, děj je často vystavěný na tom, že si nepojmenovaná bytost hraje na ninju, jelikož se dostane vždy všude kam chce, nepozorovaně, přitom je to hromotluk a zrovna tichošlápek to asi nebude. Pokud se mám vyjádřit k Helen Bonham Carterové - je to výborná herečka, ale vnitřně ji nemám ráda, mám vůči ní averzi a té se zbavuju dočasně pouze při sledování Karlíka a továrny na čokoládu. Jinak mi bohužel není ve filmech příjemná. Roberta de Nira namaskovali senzačně, vůbec jsem ho nepoznala...až tady v profilu filmu jsem si říkala, co tady dělá, vždyť tam nehrál :) ale líbil se mi rozhovor v ledové jeskyni, nechtěla bych naopak zažít takovou svatební noc, ne děkuji a celkově byl film značně nechutný, ale to k hororu patří. Film Frankenstein minimálně divákovi vpraví do hlavy myšlenku, že není vždycky dobré hnát se za něčím jak pes, když nejsme v amoku a natěšení schopni domyslet důsledky svého chování. ()

Scaevola

Čekat od gotického horroru pocity strachu snad ani není žádoucí, tedy je možno soustředit se na vypracování příběhu, motivaci postav a všeobecnou tragičnost jednání, které z dnešního pohledu - a ve zpracování, jež se snaží minimálně náladou přiblížit originálu - vyvolává onen hledaný stín zmaru. A z těchto hledisek jsem byl spokojen, vše bylo totiž v pořádku vyjma velmi rozkolísaného tempa, které obcházelo důležité momenty ve vývoji postav frenetickým spěchem zaměňovaným za urputné snažení a naopak zobrazovalo nudné rozvažování vnitřního rozpoložení nepojmenovaného monstra, které na sebe přes snahy režiséra i scénáře nedokázalo strhnout výraznější pozornost. Neboť hrdinou je a vždy byl titulní Viktor Frankenstein a nikoli jeho nepodařený pokus. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

13.08.2009

Branagh vs. Mozart

Branagh vs. Mozart

12.11.2005

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších oper hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA se dočká své filmové podoby. V londýnských Shepperton Studios ji na začátku příštího roku začne… (více)