Rychle a zběsile 2

• USA 2 Fast 2 Furious (více)

Brian O'Conner přišel o práci poté, co nechal šéfa ilegálních pouličních závodů, Doma Toretta, uniknout před zákonem. Teď pro peníze jezdí v Miami nelegální závody silných vozů a netuší, že právě tyto závody budou důvodem, aby ho FBI zmáčkla. Buď jim pomůže, anebo půjde do vězení. Totéž platí pro jeho černošského parťáka Romana, který má s Brianem z minulosti nevyřízené účty. Ti dva se teď musí nechat najmout jako řidiči drogového bosse Cartera, aby ho policii pomohli dopadnout. Zařídí to Monika, Carterova milenka, ale ve skutečnosti policejní agentka. Zkušenost se zběsilými pouličními jízdami jim i Monice pomůže zachránit život, protože Carter po skončení akce nehodlá nechat svědky naživu. (TV Nova)

Fanak

Přesně dle očekávání ptákovina s "cool" vozy a "hot" holkama.Docela jsem si u toho odpočinul a zitra už asi nebudu tušit, o čem že to bylo. A protože nejsem automaniak, tak se budu nadále rád projíždět ve svém trapně sériovém automobilu s dvěma chrchlavými reproduktory. Své tuningářské choutky jsem si uspokojil tak na 20 let dopředu. ()

LukKon

Lepšia ako jednička a to z nasledujúcich dôvodov: nehraje tam Vin Diesel, hraje tam Eva Mendes, je tam ďaleko viac nadupanejších áut a naháňačiek a navyše úprimnosť, že sa tvorcovia nehrajú na nič a ponúkajú presne to, po čom väčšina divákov takéhoto žánru túži. ()

Nessos

Slabší, mnohem slabší, než první díl. Ale tempo to má, i auta tam jsou (!!!), trocha humoru taky. Absence Vin Diesela je ale znát víc, než by bylo žádoucí. ()

Lyriq

Klidně mě kamenujte, ale mě to bavilo víc než jednička. Sám nevím proč, třeba mám prostě rád akční hovadiny. 75% ()

Boudyy

Pořád jako jednička. Průměr. Baví mě to, není to nesnesitelné. Je to film, u kterého jde o děj až v poslední řadě, hlavně se vyřádit při naháněčkách a užít si té nefalšované akce. I tak se mi to libilo. Hodnocení tedy stejné, jako u jedničky. ()

borohub

No vzhledem k tomu, že jsem viděl pětku i šestku tak mě 2 vůbec oproti posledním dvou dílům nebaví. Akce tam moc není, závodů je tam sice poměrně dost, ale stejně je to stupidní. Absence Vina Diesala je také velká rána na hodnocení. Nejslabší díl z celé série. 45% ()

Patches1984

O dost slabší dvojka. Vin Diesel citelně chybí, zápletka už si ani nehraje na to, že má snad nějaký smysl, a prakticky celá slouží jen jako záminka pro pár automobilových honiček. Ty mají díkybohu ještě alespoň v několika málo případech nějaký nápad, ale to je tak jediné výraznější plus. Nedočkáme se žádného závěrečného poselství o svobodě, jen zatknutí nevýrazného záporáka, o kterém jsem si už v půlce filmu nepamatoval, proč je vlastně záporákem - tak nezajímavá a nedůležitá byla jeho motivace. A to nebyla chyba Hausera, ten hraje celkem obstojně, jen jaksi nemá co. Dokonce ani těch bouráků a lepých děv, na které by film táhnul náctileté pánské obecenstvo, tu moc není. Prostě slabé a zbytečné pokračování. 3/10 ()

kubilov

Odešel Vin Diesel, Michelle Rodriguez a přišli Tyrese Gibson s Ludacrisem. Za mě teda spíš pád dolů, protože ta Dieselova buldočí povaha tam vyloženě chybí a Walkerův rádoby hezkej ksicht v kombinaci s Gibsonovým negrovstvím nic moc nevylepší. Oproti jedničce propad. ()

Wooke

Ešte lepšia autá, troška viac humoru, no slabší príbeh. Nissan Skyline je krásne auto a keby ho na začiatku nerozbili, bolo by to hneď krajšie. Ale keďže si nedali povedať (pardon za spoiler), tak to tak aj vyzeralo. Lancer na Skyline proste nemá. ()

Lenii

Nevím no, ale Vin mi tady chyběl. I když se Paul i Tyrese postarali o skvělou zábavu, tak Vin k Fast/Furious prostě neodmyslitelně patří a přes to nejede vlak. Ale Tyrese je fakt poděs. On a ta jeho prořízlá pusa, tak to je něco. Člověk se užuluje od začátku do konce a rozhodně se nenudí. A o hezká auta, o která jde především, také není nouze. Takže 4 hvězdy - 80% ()

Mire

Určite horšie ako jednotka a strácal som sa v deji čo nemám rád. Naviac celá tá zápletka ako taká mi prišla ako nič moc. S odreninami za **. ()

helrohir

Oproti jednotke sa toho veľa nezmenilo, aspoň teda k lepšiemu, pretože horších elementov má toto pokračovanie požehnane. Scenár je opäť len bezradný výplach, ktorý sa snaží vyplniť prádzne miesta nejakou tou automobilovou naháňačkou. Množstvo vecí, ktoré mohli robiť film lepším než v skutočnosti je, sú buďto nedotiahnuté alebo naopak, zbytočne prestrelené. Rýchle autá a pekné baby, to všetko sme už mohli vidieť v jednotke a dosť tu chýba Vin Diesel, pretože Paul Walker nie je schopný byť hlavnou hviezdou akčného filmu. Napokon mi teda nezostáva nič iné, len označiť tento film za zbytočnosť. 30%.. ()

Brano

Až príliš citeľná absencia Vina Diesela. I keď obsadenie Gibsona nebola tiež najhoršia voľba, ale starú partu by som uvítal radšej. Jednotka bola pre mňa priemerná, no toto bolo ešte slabšie. Príbeh to nemá takmer žiadny a celé sa to opäť točí hlavne okolo automobilových naháňačiek, s krimi zápletkou na pozadí. Scény so závodmi ma vyslovene nebavili. Opäť je to taká rozprávka pre nadšencov "nadupaných" aut. /55%/ ()

PATWIST

Oproti jednotke omnoho akčnejšie a zbesilejšie ale tá zas mala silnejší príbeh. Policajt Brian O'Connor (Paul Walker) má vyšetrovať jeden prípad prania špinavých peňazí, ten si vezme prípad pod podmienkou že si kolegu vyberie sám, jeho starého kamaráta Romana Pearca (Tyrese Gibson). Na humore pridávajú hlášky Romana Pearca (Tyrese Gibson). A tu sa pre mňa končí originálne pravé rýchlo a zbesilo. ()

mrclTV

Vyumelkovaná efektná srandička, kde sa na testosteróne (A a B chodia ako najtvrdší hip hop gangstas, takmer každá nezávodná scéna končí roztržkou typu "držte ma" :D), farbičkách a špeciálnych efektoch nešetrilo. Dejovo slabšie ako jednotka, ale nájde sa zopár dobrých momentov a hlášok (pamätam sa, keď som skok cez most videl prvýkrát - otvorené ústa). Na druhej strane ten prehnaný záver (nekonečný zástup lešteniek rynúcich sa zo skladiska), som zniesol menej dobre. OK je to sranda, ale nepáčilo sa mi to. Treba spomenúť samozrejme aj soundtrack - hip hop síce nemusím, ale tu odznené skladby sú už rokmi overené hitovky. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Rýchlo a zbesilo 3

Rýchlo a zbesilo 3

08.06.2005

Megahit režiséra Roba Cohena RÝCHLO A ZBESILO sa dočkal nepodareného pokračovania, ktoré však aj napriek neúčasti Vina Diesela z jednotky zarobilo len v kinách takmer dvojnásobok rozpočtu, čo je pre… (více)