Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

FOCKE_WULF

Pokud bych měl tento film stylově okomentovat, tak asi komiksovou bublinou s textem: *BOMBA!* nebo *SUPER!* nebo *ŠPICA!*. Originální oldschoolová komedie, my chlapi si navíc můžeme zaslintat nad dokonalou krásou ženy-Bohyně Olgy Schoberové. ()

LadyEsik

O tomto filmu jsem se dozvěděla na brněnské výstavě Signály z neznáma (mimochodem velmi povedená, dnes jsem viděla i stejnojmennou tlustou knihu). Velmi mě na tomto filmu zaujalo, že hlavní hrdinka mluví pomocí komixových bublin. Dozvěděla jsem se, že je to opodstatněné a ne jen takový zajímavý prvek. Příběh má hlavu a patu, zajímavé nápady, kdo se hrabe na naše starší české filmy? ()

tranquill

"Jménem zákona jste zatčeni! .. A vy pojedete do Chuchle!" Komixová kultovka 60.let se spoustou výborných herců. Kája Saudek mohl dostat i více prostoru :-) Proč v té době šlo něco takového natočit a dnes ne? ()

Mara97

Některý humor je sice dost trapný "určitě to nespadne" - a pak to spadne - ale v jiných případech jsem se už hodně nasmál - např. s otočením bubliny pro přepisovatele nebo se snícím Menšíkem u piv. Originální film, na který se skvěle dívá, mnohé hlášky jsou také výborné. ()

kondor77

Jen nízký rozpočet zapříčinil, že nejde o nejlepší komiksový film všech dob. Dodnes se u něj náramně bavím a obdivuji kreativitu všech tvůrců. ()

GIK

Celý příběh se točí okolo „Antigravitačních rukavic“. Já jich mám doma hned několik. Rovněž antigravitační boty, trenýrky a další oblečení. Symbolika: 39:09 – globus – v rozmláceném bytě zůstal stát pěkně rovně (ale s nakloněnou zeměkoulí pod správným úhlem 66,6°) a nepoškozen. ()

upas

Postava docenta Jindřicha Beránka byla určitě napsána podle mého švagra. Takže jsem se bavil dobře. ()

eR99

V tomto snímku nelze přehlédnout půvab Olgy Schoberové. Zábavná pointa filmu měnit negativní sny na pozitivní s vedlejším efektem zhmotnění negativního snu a povedenou hrou s komiksovou předlohou (.."Otočte to, pan zapisovatel na to nevidí"..atd.,) mě pobavila. ()

sigf07

Navzdory sympatickým (a oblíbeným) hercům v hlavních rolích, mě tento film moc nenadchl... Pár světlých okamžiků bych našel, ale špatných dojmů je tolik, že nad tím tentokrát nemůžu přivírat oči. Děj je značně přímočarý a vlastně nejde o nic jiného než o nudný maraton jednotlivými obrazy završený slaboduchým happyendem. Dojem nenapravila ani hudební složka, ani herecké výkony. Popravdě nevím, jestli jsem kdy viděl Sováka, Menšíka a Medřickou hrát hůře. Proto vám raději doporučuji přečíst si stejnojmennou knížku Macourka a Vorlíčka, než ztrácet drahocenný čas tímto filmem. ()

matt85

Skvělá komedie s hezkým nápadem a dokonalým provedením. Zlatý fond české kinematografie! P.S. Jen zamrzí fakt, že je Karel Saudek v tuto chvíli v kómatu :( ()

FireTight

Pořádný úlet z pera českých autorů šedesátých let. Dana Medřická jako protivná vědkyně ("Dnes je čtvrtek!"), Jiří Sovák jako lehce zmatený vědec, nádherná Olga Schoberová jako Jessie,... zkrátka povedená parta pro povedený snímek. Skvělé hlášky ("Děkuji, co jsem dlužen?" Juraje Višného po přežití kremační pece mě málem zabilo) a dobrá parodie, to všechno v tomhle filmu najdete. Jen možná ta závěrečná změna charakteru u kovboje mi tak trochu vadila, přeci jenom byla tak nějak moc rychlá a totální a nevěřím, že by kovboj honil Jessie jenom proto, že to chtěl ten Superman (nebo... jak ho nazvat). ()

sanikope

bolo by to za 5 keby v čechách nebolo Lipského ktorý tento žáner doviedol do dokonalosti. Najlepšia scéna- snívajuca krava a jej sen ako leží v hamoku a pri tom jej hraje sláčikové kvarteto či kvinteto. ()

Chip89

Na české poměry dost neobvyklý film, ale možná tím tak zvláštně zajímavý. Když se k tomu přidají vtípky český výborných herců je na světě komedie, která ve své době nemohla mít obdoby. ()

Mik_e

Docela zábavná podívaná jako skoro všechny staré Vorlíčkovy filmy, ale pro mě spíše průměr. Nejsem příliš fanda jeho parodie a tenhle film je toho důkazem. Nápad je sice zajímavý, několik scén je opravdu dobrých, Jesii asi těžko mohl "hrát" někdo jiný než Olly Schober. Stejně tak, ti švihlí záporáčtí Batmani či co jsou docela legrační. Na druhou stranu, film se vleče, dost často je to prostě nuda, i těch 80 minut je moc. Zkrátka, nejlepší kousky Vorlíčka s Macourkem měly teprve přijít. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010