Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2023), 17 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (20)

Opravdový zločin (2021) (S01E01)

Páči sa mi časť, kde ho takmer zrazilo auto ako v tom kovbojskom filme. ()

Kdo je Tim Kono? (2021) (S01E02)

Skvelá druhá epizóda. Naozaj mi záležalo na obeti. ()

Jak dobře znáš své sousedy? (2021) (S01E03)

Pekná epizóda. Vyšetrovanie okolo Tima Kona pokračuje a podozrievajú chlapíka s jeho mačkami a komediálna stránka je stále prítomná a funguje celkom dobre . Jedna z hlavných postáv má aj problémy s peniazmi . Varovná hrozba na konci a pes sa zabije . To sa viac pikantné . Bavilo ma to ako vždy a môj záujem je stále tam a im zvedavý, ako to skončí a ako nájdu vraha a ako bude fungovať podcast . Veľmi pekné . Potrebujem vidieť viac. ()

Žihadlo (2021) (S01E04)

Dám 10/10 . Nemôžem sa dočkať 5. epizódy. Môj vtipný moment je keď králiček a prasiatko prišli do myšlienok Steva Martina ( Charles-Haden savage) .hahahaha bolo to vtipné. Selena je moja obľúbenkyňa. ()

Obrat (2021) (S01E05)

Takže Tim bol zodpovedný za to, že sa Oscar dostal do väzenia, a hneď potom, čo sa Oscar dostal von, Tim z ničoho nič záhadne spáchal samovraždu a Oscara polícia nevyšetrovala? ()

Sloužit a chránit (2021) (S01E06)

Milujem tento seriál, ale bože, v tejto epizóde bolo naozaj veľmi zlé herectvo. Prečo? Nechápem, ako sú títo ľudia obsadzovaní. ()

Kluk z 6B (2021) (S01E07) odpad!

Obnoxious Je to najlepšie slovo, ktoré opisuje túto epizódu. Snaží sa ísť v šľapajach trendu tichého miesta. Tieto tiché epizódy sú vždy nepríjemné. Keby som si chcel ďalších 30 minút čítať, tak si zoberiem nejakú prekliatu knihu. ()

Fikce (2021) (S01E08)

Užil si epizódu s viacerými vrstvami, okrem toho, kde Charles & Jan hákovať & on rozlieva svoje vnútornosti o prípade, potom sa vloží do vecí. Veľmi sa mi páčila dynamika, ktorú mali Charles, Oliver a Mabel. Prekvapenia na viacerých miestach. ()

Vzpoura (2021) (S01E09)

Jane Lynchová epizóde nič nepridáva, väčšinou ju skôr znehodnocuje. Jej prehnané herectvo ničí scény. A nikdy by som ju nevidel ako dvojníčku Steva Martina. ()

Otevřeno a zavřeno (2021) (S01E10)

Celkovo si myslím, že to bolo skvelé finále. Všetko, čo sa uzavrelo, dávalo zmysel, obaja Martinovia boli v najlepšej forme a stále to bolo plné prekvapení. Mal som však niekoľko problémov: 1. Vyhodenie celej budovy do vzduchu sa mi zdá na seriál trochu extrémne a Jan by ani nemala alibi, keďže odišla z orchestra, ktorého mala byť súčasťou (áno, urobila tú jednu vetu o tom, že si to nikto nevšimne, ale buďme realisti) Takisto by bola možno jediná preživšia z budovy. Veľmi podozrivý a zdanlivo zlý plán pre niekoho, kto práve takmer vykonal vraždu. 2. Mám pocit, že všetci očakávali, že cliffhanger na začiatku seriálu (Mabel a dobodané telo) bude mať nejaký vplyv na 1. sériu. Nemalo. Bola to len príprava na 2. sezónu. Trochu sklamanie. 3. Prečo zatkli aj Charlesa a Olivera. Len stáli pri Mabel a očividne sa zdalo, že s tým nemajú nič spoločné. Samozrejme, že by ich vypočúvali, ale spôsob, akým to prezentovali, vyzeral, akoby boli automaticky aj oni vo veľkých problémoch. Trochu zvláštne. 4. Ak sa Jan aj tak chystala všetkých zabiť, prečo sa pred odchodom neujistila, že je Charles mŕtvy. Ak by z nejakého dôvodu náhodou prežil (čo sa stalo, ako vieme), bola to ona, kto mu doslova dal plné priznanie. 5. Spôsob, akým ju na konci "zložili", bol trochu hlúpy. Veď mala zbraň a bola očividne vraždiaca psychopatka. Čo jej bránilo v tom, aby ich jednoducho zastrelila. Ďalší prípad, keď Jan z nejakého dôvodu váhala so zabitím, hoci sa chystala zabiť stovky ľudí. 6. Oliver a Mabel boli príliš zhovievaví, čo sa týka spôsobu, akým zaobchádzali s "dôkazmi" v Janovom byte. Samozrejme, nakoniec im to všetko vyšlo, ale nemali ani rukavice alebo niečo podobné. To je však len pár náhodných hnidopichov. Pri takomto dobrom seriáli sú problémy veci, ktoré by ste si v iných seriáloch ani nevšimli, pretože všetko ostatné bolo urobené výborne. Herecké výkony, réžia, príbeh a komédia boli vynikajúce. Seriál bol urobený mimoriadne dobre a určite sa vráti v druhej sezóne. ()

Podezřelí (2022) (S02E01)

Amy Schumer a Cara Delevingne v epizóde 1? Takýto krok späť v sile. Alebo všetci ľudia, ktorí si vybrali tieto dve céčkové celebrity. Smutné. Jednoducho smutné. Dúfam, že sa to zlepší. ()

Falešné obvinění (2022) (S02E02)

Amy je podľa očakávania mrzutá a je bolestivé ju sledovať. Cara je zlá ako vždy, so strnulou rečou tela. Zdá sa, že Selena je v tejto sezóne nútená hrať! Chémia medzi týmto triom je to, čo ma drží. Dejová línia je priemerná, ale komédia je dostatočne zábavná. ()

Poslední den Bunny Folgerové (2022) (S02E03)

Toto bola naozaj dobrá epizóda. Bolo pekné vidieť "skutočnú Bunny" a to, že je viac ako len hrozný mrzútik. Christine Ko bola výborným doplnkom do sezóny, ktorý trochu obohatil Arkoniu. Bola to epizóda zo štýlu, ktorý sme všetci milovali v prvej sezóne. Ale ak vám niekto dá fľašu alkoholu, vždy ho pozvete, aby prišiel a vypil ju s vami. To je len obyčajná slušnosť. Bolo to trochu srdcervúce vidieť. ()

Kdopak se dívá? (2022) (S02E04)

Keď sa objaví dcéra, sme vystavení katakombám budovy. Je prenikavá a uveriteľná vo svojom obdive k otcovi. Ukazuje sa nám, prečo niekto zrejme vie, čo sa deje, a prečo sa v byte neustále objavujú dôkazy vrátane zakrvaveného noža. ()

Prozrazení (2022) (S02E05)

Zatiaľ to bola moja najobľúbenejšia epizóda. Myslím, že bola zábavná. Na rozdiel od mnohých ľudí som si nevšimol Carine herecké schopnosti. Každopádne, každému podľa jeho gusta. ()

Recenze (2022) (S02E06)

Postava Cary seriálu nič nepridáva a dúfam, že do konca sezóny skončí. Nie je to hrozná epizóda, ale mala som pocit, že sme sa nedozvedeli nič nové a len sme stratili čas. ()

Přijít tomu na kloub (2022) (S02E07)

Mableina minulosť bola vždy predmetom tajomstva a nikdy sme sa nedozvedeli, čo skutočne formovalo jej charakter. Minulosť človeka alebo život, ktorý žil do určitého momentu, zohráva veľkú úlohu pri jeho definovaní v súčasnosti. V siedmej epizóde 2. série seriálu Vraždy len v budove "prevrátime" diely a nazrieme pod pokrievku našej najobľúbenejšej členky kmeňa. Mabel je oblečená v žltom nočnom kostýme a sedí v spálni. Pred sebou má kúsky skladačky. Nie len tak hocijakej skladačky; skladačky jej života. Táto epizóda nemala pocit, že by mala príliš veľký dejový progres. Na prvý pohľad sa "Flipping the Pieces" javí ako slušný sprievodný diel k predchádzajúcej epizóde. Dekonštrukcia Mabel Mora bola naznačená už od prvej epizódy tejto sezóny. A konečne sa tak stalo v emotívnom narážaní na minulosť. Vždy bola postavou, ktorá akoby prechádzala mnohým. Z minulosti si nesie veľa batožiny a to sa odráža v tom, ako ju vidíme. Aj keď sa jej podarilo prekonať toto štádium, život k nej nebol láskavý. Detektívka Williamsová je späť v meste a niektoré jej kúsky s Oliverom a Charlesom boli naozaj dobré. Majú naozaj nákazlivú a očarujúcu bromanciu, ktorá začala prekvitať. Aj Theo bol v tejto epizóde poľudštený a táto voľba sa mi veľmi páčila. Okrem jeho zločinov je to stále dobrý človek a podobný cieľ bolesti a utrpenia. Trápi ho duch z minulosti, Zoe, ale pred touto epizódou sme toto utrpenie nevideli. OMITB (Only Murders In The Building) nepatrí k tým, ktoré by glorifikovali alebo sa zameriavali na naháňačky/akčné sekvencie. Mabel sa stretla s vrahom, ale stále mu nevidela do tváre a dokázala bez problémov ujsť. Hoci to OMITB neuberá na príťažlivosti, ani mu to neprináša hnedé body. Celkovo mi táto epizóda pripadala relatívne slabšia ako predchádzajúce v sezóne. Nechcem vysloviť to slovo, ale "výplň" sa mi javí ako ideálny spôsob, ako ju opísať. Návrat Mabel do minulosti bol efektný, ale absencia čohokoľvek iného nás naozaj nedokázala vyburcovať. ()

A byla tma (2022) (S02E08)

Rozmýšľam, či zámerne natočili epizódu, v ktorej hlavné postavy robia činy, ktoré vôbec nedávajú zmysel, ako symbol rozbitia matrixu a odhalenia pravej podstaty nášho sveta - nezmyselnej distopie, ktorá sa môže kedykoľvek zlomiť. Alebo mali len zlé situačné komediálne rozhodnutia, ako to môžem vedieť. Tak či onak, epizóda je odpad. ()

Parťáci (2022) (S02E09)

9. epizóda 2. série seriálu Only Murders in the Building začína hlasom detektíva Krepsa. Je zobrazený pri sparingu v boxerskom ringu (budova je zároveň jeho domovom) a rozmýšľa o svojom ročnom plate v newyorskej polícii. Príjem 80-tisíc dolárov ani zďaleka nestačí na pokrytie výdavkov v jednom z najdrahších miest na svete. Aby vystačil s peniazmi, musí si privyrábať popri zamestnaní. Počas voiceoveru vidíme, ako sa vkráda do miestnosti s dôkazmi na stanici a manipuluje s nimi. Prezradí tiež, že pracuje ako detektív na voľnej nohe v malých mestách a podnikoch, aby im poskytol mestské skúsenosti pri spracovaní dôkazov a riešení vrážd. Kreps sa tiež zmieňuje o zvláštnej dáme, ktorú stretol v bare. To najlepšie si necháva na koniec. Iba Vraždy v budove si určite zachovali svoju najlepšiu epizódu pravdepodobne v priebehu dvoch sezón až do 9. epizódy druhej série. Ak by sa vás niekto opýtal na názor na dobré/zlé na tomto seriáli, pravdepodobne by ste ho požiadali, aby si pozrel túto epizódu. Až na to, že by nič nepochopili. Pretože všetky chýbajúce kúsky; všetky voľné konce sa našli a spojili do jedného pekla v 9. epizóde. Všetky drobné indície, ktoré nám počas sezóny padali - príklady - sú napasované strhujúcim spôsobom. Strih je úchvatný a vlastne taký frenetický, že ste mohli vidieť, ako sa niektoré scény strihajú na polovicu, aby sa tam všetko zmestilo. Skôr než sa nazdáte, začnú sa odvíjať titulky. Kam sa podel všetok ten čas? Nielen to, skutočná devíza seriálu, ktorou je hľadanie stratených duší uprostred vrážd, záhad a zločinov, zažiari najjasnejšie v 9. epizóde. Napriek všetkému bolo Oliverovo zlomené srdce také skutočné a zastrašujúce. Jeho dynamika s Teddym je niečo, čo nám v tejto sezóne chýbalo. Táto epizóda spojila dvoch chorých otcov, ktorí sa plavia na jednej lodi, a priniesla akési uzavretie ich bojov v spojení so svojimi synmi. OMITB sa previnil tým, že sem-tam niečo pretiahol a prišiel s výplňou. Jeho príťažlivosť v druhej polovici sezóny dosť klesla. Určite sa to môže stať každému seriálu, ale v druhej sezóne sa mi zdalo, že dejová línia je trochu riedka. Po zhliadnutí 9. epizódy sa tento názor určite zmenil. ()

Vím, kdo to udělal (2022) (S02E10)

Skvelé finále a prísľub ďalšej perfektnej sezóny. Páčilo sa mi, že sezóna bola taká, aká má byť, s tajomstvom, cliffhangermi a perfektnými hereckými výkonmi a záver bol len krásnym začiatkom 4. série. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)