Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2023), 17 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (10)

Opravdový zločin (2021) (S01E01)

Príbeh: v pilote sa stretávame a spoznávame s tromi diametrálne odlišnými hlavnými charaktermi. Charlesom, Oliverom a Mabel. V dome kde bývajú sa stala vražda a práve táto ústredná trojica sa jej bude snažiť prísť na koreň. Prevedenie: Ak odhliadneme od nesympatického hlavného tria je to celkom dobre natočené a má to pútavý moderný dej. Bojím sa že tomu príde šťava skôr ako sa to rozbehne. 55% ()

Kdo je Tim Kono? (2021) (S01E02)

Príbeh: Dostávame sa postavám viac pod kožu a zisťujeme, že Mabel vie o mŕtvom Timovi viac ako zatiaľ povedala. Z Olivera sa pomaly ale isto stáva bezdomovec a Charlesov jediný životný smer je jeho rola v dávno prevarenom seriály. trojica na pohľadanie. Prevedenie: Páčilo sa mi vykreslenie mŕtveho ako aj zapojenie tajomna cez styk s Mabel a vraždou, ktorá sa v budove stala v minulosti. ešte to bude zaujímavé ale zatiaľ je to taká uspávanka. 71% ()

Jak dobře znáš své sousedy? (2021) (S01E03)

Príbeh: Časť venovaná prevažne Oliverovi a jeho dedukcií režiséra. Partia vypočúva zakríknutého milovníka mačiek. Prevedenie: Charakterové rysy našich hrdinov sa začínajú prehlbovať a dostávame sa im celkom pod kožu. Stále si nemôžem pomôcť ale Martin Short na mňa pôsobí vyslovene otravne. Na druhú stranu ad absurdum v podobe odfaklenej mačacej laby vynieslo hviezdu naviac. 65% ()

Žihadlo (2021) (S01E04)

Príbeh: Naša trojica detektívov sa musí dostať bližšie k Stingovi. Nemajú na to páky a tak poprosia o radu slávnu tvorkyňu podcastov. Na scéne sa objavuje záhadná fagotistka ktorá padne jednému z našich detektívov hneď do oka. Prevedenie: Časť z radu zbytočných. Interakcia so Stingom nenaplnila potenciál a snažila sa byť rádoby vtipná. Horšie je, že ma oveľa viac zaujíma fagotistka ako tajomný muž v kapucni. 55% ()

Obrat (2021) (S01E05)

Príbeh: Z väzenia sa vracia Oscar a Mabel svojim kolegom klame a to nahlodá ich dôveru. Charles a Oliver ich sledujú a prichádza k veľkému odhaleniu. Prevedenie: Chalanisko je celkom sympaťák. Otvára sa nám ďalšia dejová linka okolo smrti za ktorú si odsedel neprávom trest. 80% ()

Sloužit a chránit (2021) (S01E06)

Príbeh: Do deja sa zaplieta Mabelina matka, ktorá našu trojicu na malú chvíľu rozdelí. Ďalej sa spoznávame s vyšetrovateľkou, ktorá na základe zatajovania dôkazov začína sympatizovať s našimi hrdinami. A aby toho nebolo málo máme nového hlavného podozrivého a nie je to Sting. Prevedenie: V časti sa stále niečo deje a odhaľujú sa nové skutočnosti. Som celkom zvedavý čo sa bude nachádzať v Konovom mobile a kam zmizol záhadný zelený prsteň. 81% ()

Kluk z 6B (2021) (S01E07)

Príbeh: Odhalenie pravdy je na dosah a my sa dozvedáme čo sa na streche v deň vraždy skutočne stalo. Naši hlavný hrdinovia sú odhaleným páchateľom unesený a začína sa boj o čas. Prevedenie: Veľmi originálny úvod z pohľadu hluchonemého chlapca z bytu číslo 6B. Konečne sa odhalilo množstvo skutočností a ja si úprimne neviem predstaviť čo sa ešte v ďalších troch epizódach udeje. 90% ()

Fikce (2021) (S01E08)

Príbeh: Naše trio si pozíva na pomoc posily, každý niekoho so svojho okolia. Nakoniec sa vzoprú anjelovi a udajú ho. Obchod so šperkami je síce u konca ale vraha sme stále nenašli a tak sa stále nachádza v budove. Prevedenie: Dostali sme síce jedného ilegála z budovy ale vrah si stále behá po slobode a má aj ďalšiu novú obeť. Som zvedavý, kto a s akým motívom to bude. 85% ()

Vzpoura (2021) (S01E09)

Príbeh: Charlesa navštívi jeho dablérka z čias zašlej slávy a nastaví mu dokonalé zrkadlo. Nájomníci bytov sa zhodnú na vysťahovaní detektívnej trojice z budovy. Jediná cesta ako tomu zabrániť je rýchle usvedčenie vraha. Prevedenie: Príbeh nám graduje už druhý raz v tejto sérií ale tento raz sa zrejme naozaj dozvieme kto zabil TIma Cona. Ale do poslednej chvíle to môže byť ktokoľvek dokonca to môže kľudne byť aj jeden z našich troch hrdinov. 80% ()

Otevřeno a zavřeno (2021) (S01E10)

Príbeh: Všetky karty sú už vyložené a teraz je iba na Charlesovi ako sa zachová. Či počúvne srdce alebo chladnokrvnú logiku. Prevedenie: To finále ako sa charaktery menia dokonca aj vrah sa zrazu z logickej postavy stáva úplným psychopatom a je to neskutočne lákavé pre diváka. Osobne som čakal podobné premostenie nakoľko má seriál ďalšiu sériu. Finále vtipné, nápadité a hlavne v dnešnej dobe dokonalo pozerateľné. 91% ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)