Poněkud prostoduchý Forrest Gump, vyzbrojen užitečnými radami své matky, se vydává na pouť životem, který mu připraví nejedno překvapení. Mnoho hořkých, ale také nádherných chvil... Mladý muž jménem Forrest Gump sedí na zastávce autobusu a každému, kdo si přisedne, vypráví o svém životě. Poněkud jednoduchý chlapec se narodil v Alabamě, kde žil jen s matkou, která mu dala mnoho dobrých rad do života. Především tu, aby si nikdy nenechal od nikoho namluvit, že je jiný než ostatní. Dostala ho dokonce i do normální školy, přestože jí doporučovali zvláštní, vzhledem k jeho nízkému IQ. Forrest, terč zlomyslných vtípků a krutých žertů svých kamarádů, si tam najde přítelkyni na celý život: Jenny je půvabná blonďatá holčička, kterou zneužívá otec, a tak ji dají do výchovy babičce. Oba se stanou nerozlučnými přáteli. Jenny Forrestovi dá další cennou radu do života: když budeš mít problém, utíkej. A tak Forrest proutíká školou, pak i střední školou a nakonec vysokou, kde se osvědčí jako nejrychlejší hráč amerického fotbalu. Po svém prožívá i velké události v amerických dějinách, třeba přijetí dvou prvních černých studentů na univerzitu nebo setkání s prezidentem Kennedym... Forrest se na vše dívá svýma naivníma očima, aniž by věci zvažoval do důsledků. Řídí se upřímným citem, jako když stále a opakovaně „zachraňuje“ Jenny, jakmile se mu zdá, že jí někdo ubližuje. Když získá diplom, dá se naverbovat do armády. Doslechne se, že Jenny vyhodili ze školy kvůli nestoudným fotkám a že se pokouší v Memphisu prosadit jako zpěvačka. Navštíví ji a znovu nešikovně „zachraňuje“. Pak je poslán do Vietnamu. Ani hrůzy války tak docela nechápe, i když se při jednom útoku projde dokonalým peklem. Je zabit jeho zatím jediný přítel, černoch Bubba. Forrest, kterého chtěl Bubba přibrat jako partnera do své firmy, je zdrcený. Přesto zachrání několik dalších vojáků včetně poručíka Dana Taylora, který mu ale není pranic vděčný: jakožto člen rodiny, v níž celé generace mužů umíraly ve válkách, si přeje zemřít po boku svých mužů. A on navíc přijde o obě nohy. Zraněn je ale i Forrest a vrací se domů. Ještě ve Vietnamu v nemocnici se mu vrátí dopisy, které pravidelně psal Jenny a jejichž adresátka nebyla zastižena... Po návratu domů mu prezident Johnson udělí medaili a při prohlídce Washingtonu se přimíchá do davu protestujících proti válce. Je vyzván, aby pohovořil o Vietnamu, nejde ale zvuk. Přesto ho tisícihlavý dav zdraví jako hrdinu. Mezi přihlížejícími je i Jenny, nyní horlivá aktivistka protiválečného hnutí Černí panteři. Shledání Forresta s jeho velkou a jedinou láskou je dojemné. Prochodí spolu celou noc a povídají si. Forrest nechce, aby Jenny opět odjela, ale ta se chystá do Kalifornie. Forrest zůstává zase sám... (TV Prima)

angyy

Forist je prostě Forist. Odmítám k tomu cokoliv jiného dodávat. 97% Nejlepší scéna: na to nemám dostatek papíru:) ()

miki68cz

Těžko něco poznamenat k filmu, který snad každý zná a každý viděl. Je to koncert skvělého řemeslného, vypravěčského umu režiséra, doplněného naprosto dokonalými výkony prakticky všech herců. Hudba je samostatnou složkou a je složena z nejlépe vystihujících skladeb dobu kam je film zasazen - klobouk dolů před výběrem. Tenhle film mne nikdy nebude nudit a to si troufnu říci, že jsem jej viděl minimálně desetkrát. Nejkrásnější filmy jsou ty v nichž člověk najde kus sebe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3: Režie, Film, Herec Tom Hanks. Nominace 4: Hudba, Herec vedl. role Gary Sinise, Herec vedl. role Robin Wright Penn, Scénář........Bafta 1: Speciální efekty. Nominace 7: Herec Tom Hanks, Herečka vedl. role Sally Field, Kamera, Střih, Film, Scénář, Režie. ()

verka4444

Naprosto skvělý film, na který se můžu dívat stále dokola. Zobrazuje historii USA od 50 – 80 let tak dokonale, že se až dá věřit že se vše stalo přesně takhle. Moje citová záležitost – první film na kterém jsem byla vícekrát v kině a soundtrack k filmu bylo mé první CD v životě. ()

Nessos

Nemůžu si pomoct. Tom Hanks, ať bude hrát jakoukoli roli, bude pro mě vždy TEN Forrest Gump. Pokaždé, když se dívám na Forresta, tak na něm najdu něco nového a nejraději bych zvedl pomyslné hodnocení snímku o další stupínek. ()

stainboy

Nezapomenutelná sonda do novodobé historie USA a na CSFD oprávněně nejvíc nejlepší film všech dob. :) Nevím, co bych dodal k tomu všemu, co už zde bylo napsáno, snad jen že tenhle film možná nenese tak závažné poselství jako například Formanův Přelet, ale nutno přiznat, že zkrátka nemá jediné slabé místo. Od příběhu přes kameru až po fantastický (!) soundtrack je to naprosto dokonalé dílo. ()

Blackburn8

Klasika jeden z nejlepších filmu co kdy byli natočen v podání Toma Hankse a podle me i jeho nejlepší role, kterou zahrál opravdu výborně.95% ()

atlee

Ak sa na tento film pozriem iba ako na výrez z učebnice dejín USA vyrozprávaný v prvej osobe poloretardovaným chlapíkom s "cimrmanovským" talentom byť vždy pri všetkom, tak by som mu dal maximálne 3*. Štýl Forrestovi Gumpovi dodávajú dialógy, hudba pána skladateľ Alana Silvestriho, Tom Hanks s Garym Sinisom a v neposlednom rade Zemeckisova všestrannosť. Keby to bolo o čosi okresanejšie, tak by ma táto story chytila viac, ale 142 minút je aj na tak vynikajúco "vyčačkanú" plytkosť pomerne dosť. Forrest Gump mi jednoducho nestojí za to, aby som si ho pozrel viackrát (aj keď som už tak urobil), a preto nemôžem dať hviezdičiek 5, tobôž nie 6. ()

Exix

Kdo viděl , nikdy nezapomene na prostoduchého, ale charismatického Forresta , který dobře znázornuje, co to znamená pravý americky sen ,že i z průměrného prostačka muže být hrdina. ()

Salavard

Kdybych měl vybrat svůj nejoblíbenější film, pravděpodobně bych v tvrdé konkurenci zvolil právě tento. Takže popořadě: můj nejoblíbenější herec Tom Hanks v jedné ze svých nejlepších rolí, herecké výkony jako celek, režie, kamera, střih, příběh, hudba…Zapomněl jsem na něco? Film má všechno, co skvělý film má mít. Mohl bych se tu rozepisovat dále, ale myslím, že je to zbytečné. Kdo neviděl, měl by to urychleně napravit. ()

Asdas

Najlepší,najsmutnejší a zároveň najúsmevnejší herecký koncert 90 rokov patrí Tomovi Hanksovi.Robin Wright Penn získava cenu najvernejšej kamarátky 90 rokov a Forrest Gump cenu pre najvtipnejšiu drámu všetkých čias. ()

HuDiator

Najlepsi film co som kedy videl a videl som toho uz dost si myslim . proste uzasny scenar aj herci to robia tak ako maju . Super zatlieskal by som keby ste to poculi . ()

Pavlunka

Absolutní špička...Krásnej film....Název na první pohled nepoutající zato unikátní příběh.Akorád to mohlo lépe skončit. ()

Cortyx

od začátku do konce je to dokonalost sama. Nemám moc co vytknout tomuto filmu jedině to že je to v podstatě moderní pohádka pro dospělé kdy v podstatě všechno dopadne dobře ale i to je vlastně nakonec Forrest Gump . Běž Forreste !! 100% ()

-Cobra-

Troufám si tvrdit, že životní role Toma Hankse, který zahrál amerického prostáčka Forresta Gumpa tak věrohodně, že jsem chvílemi měl pocit, že snad Hanks ani nemůže být normální... ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije