Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Petroff

Ze začátku mi skoro všichni byli dost nesympatický a hlavně mi byli úplně jedno. Zkoušel jsem si Flákače pouštět snad 3x, a vždycky skončil na střeše při vymotávání pušky z vlasů... Celej film mi přišel trochu neučesanej, což ale asi bude extended verzí. Jeremy London nesympatickým zůstal až do konce, ale to je moje asi jediná výtka... Jay s Bobem jedou jako svině, a když týpek, co se snaží spatřit v 3D obrázku plachetnici, osloví postavu, kterou hraje Shannen Doherty, "Brendo!", skoro jsem umřel... ()

BoredSeal

Hodnocení je pro extended verzi, která je ze začátku ucouraná kvůli zařazení vystříhaných scén a liší se i záběry - pokud můžete, pusťte si původní kino sestřih. Pořád to obsahuje řadu geniálních scén a vtipných dialogů, ale než to najede na slušné finále, občas se trochu unudíte. Jason Lee tady s přehledem rozjíždí svojí kariéru sprostého komika, jeho parťák Jeremy London je bohužel slabší, role příjemně sedla Shannon Doherty a i řada malých roliček je fajn - ovšem klasicky nejzábavnější je duo Jaye a Tichého Boba. ()

GrungeChild

Celkem všední post-osmdesátková americká teenage komedie se sice nevšedním humorem, nicméně hlášky a grimasy prostě časem omrzí, načež pak zbudou jen ty tuctové koleje, vedoucí skrz všechny důvěrně známé zastávky neomylně do stanice Happyjend. Chtěl jsem původně taky uznale pokývat hlavou, že na tomhle filmu fakt něco je, ale po jeho skončení jsem úplně zapomněl co. Sorry. 3* ()

raffspIn

Nemůžu pochopit co to tu všichni vychvalujete, nevšiml jsem si žádných "skvělých dialogů" ani ničeho podobného. I Clerks mi přišlo docela nudné, ale toto je i dost pitomé zápletkou a příběhem. ()

Martin741

Kevina Smitha ako rezisera nemam bohvieako zmapovaneho, ale jeho Flakaci su fajny film- komedia so spustou hlasok. Staci len vypnut a nechat sa unasat kvalitou. Vacsinou US styl humoru je na desiatky kilometrov vzdialeny tomu europskemu, ale toto sa vynimocne podarilo, americky humor je znesitelny a aj smiat sa je comu : 79 % ()

cubajz

výborná komedie k prasknutí nacpaná popkulturními odkazy (komixy, Star Wars atd.) a typickými hláškami a dialogy ála Kevin Smith. O fekální a sexistický humor zde není nouze, naštěstí ale pokaždé funguje a rozesmívá - stejně jako ukecané postavy vedoucí dlouhé rozhovory o blbostech. V menších či větších rolích se tu mihnou Ben Affleck, Shannen Doherty či Stan Lee (autor spider-mana, x-menů a dalších komixů), ale hlavně se navrací fenomenální Jay a Mlčenlivý Bob, kteří v tomto filmu opravdu válí a předvádí temnou stranu síly:) ()

TomikZlesa

Po dlouhý době sem se ke flákačům musel vrátit a rozhodně sem neudělal chybu, může za to závratně vzrůstající moje obliba Kevina Smithe a jeho pro mě dokonalých filmů plných humoru. Skvělý humor, občas hloupé až dětinské scénky a skvělý Jay a Mlčenlivej Bob. ()

DruidKarel

955. hodnocený film: Ani tak moc tu nejde o Bena Afflecka,Claire Forlani, Shannen Doherty či Jasona Lee. Jde tu především o ty dva podivíny Jasona Lee a Kevina Smithe, kdy jeden pořádně nevydá hlásky a druhej by jenom šukal, prcal a nebo aspoň prznil slečínky. Film má obyčejnej příběh, kdy jeden kluk chce získat svou lásku zpět a v tom mu pomáhají (a nebo taky ne) andělé. Spousta skvělejch a nezapomenutelnejch hlášek, které jistě pobaví puberťáky, ale i ty, kteří jen hledají skvělou komedii. 5* si tenhle film zaslouží, i když v něm jde jen o tu srandu. vždyť ta bejvá často ve filmech tak opomíjená. 5* ()

C0r0ner

Spolu s Dogmatem nejlepší Smithův film. Tady se člověk totiž i zasměje a film má nějaký vážnější smysl. Celou stopáž samozřejmě táhnou Jay a Mlčenlivý Bob, ač zdaleka nejsou tolik důležití. Jejich potenciál je však obrovský. Potěší i velmi slušné obsazení. 80% ()

Juto

Smith vytvoril bláznivé postavy, ktoré sú vtipnými a často prehnanými verziami ľudí alebo reakcií ľudí na situácie. Popkultúrne dialógy sú fantastické. 9/10 ()

Davosh

Sice lehounce horší než většina Smithových filmů, přesto jedna z nejlepších komedií vůbec. Skvělé obsazení a dokonalá poslední 20-ti minutovka s vystoupením Jasona Leeho. ()

Jim_Beam

Nemůžu si pomoct, ale Kevin Smith mě baví... A i když tenhle film "nešlapal" od začátku tak dobře jako třeba Chasing Amy, musím za narážky na Butche Cassidyho a Sundance Kida, Kmotra, již tradiční "odkazy" na Star Wars a posledních 20 minut, kdy jsem se královsky bavil, přihodit jednu * k původně zamýšleným 3... ()

c.tucker

Jeden z nejlepších filmů od Kevina Smithe, perfektní Jason Lee a nezapomenutelné cameo Stana Lee. Humor v tomto filmu rozhoně nechybí. "Je to plachetnice!" ()

Icefist

Tohle Smithovo dílko mě nezaujalo až tolik jako ostatní jeho počiny. Třeba Clerks 2, to je v mých očích uplně jiná liga, uplně jinej sport. I když frků je zde hromada a i zahráno je na všech frontách solidně, tak třeba hudebně to není žádná pecka. Zkrátka slušná nadprůměrná komedie, u které se budete bavit, ale já osobně to znovu vidět nepotřebuju. 70 % Oblíbená část- historka o letadle ()

Aquarius

Kevin Smith je trápny a jeho fóry vyčpělé jak {vtip}. Tento film je tak cool, až sa stal priesvitným. Ale chápem tie vysoké hodnotenia, každý na niečom vyrastal a internet je plný detí. ()

okkac

4*, ale velmi slabé čtyři hvězdičky a patrně nejhorší Kevin Smith (Jersey Girl jsem neviděl), nějak jsem čekal vtipy, které mne rozsekají, ale u dobré poloviny z nich jsem se vůbec nesmál, a nebýt jako vždy dokonalé dvojky Jaye a Boba dal bych i míň. ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2