Série(2) / Epizody(3)

Docent Stehlík (I. Trojan) se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera (O. Vetchý) posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou (T. Ramba). Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný „Dvojčata“ (M. Taclík a M. Hádek) budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu a možná, že nejen u jedné vraždy. (Česká televize)

Fracek

Skvěle natočeno, hudba by Ondřej lahůdka...  postavy příběhu mají koule a prostor pro humor, čímž se liší od typu seriálů Specialisté a pod., kde se kromě spáchaného zločinu a vyslýchání svědků vlastně nic neděje... ()

dlouheBidlo

Co by kdo chtěl od české detektivky? V naší kotlince se nic tak extra neděje a jakýkoliv pokus sem vecpat něco ve stylu Dextera, Kojaka nebo kriminálky Miami by nutně skončil fraškou. Z toho pohledu představují vrchol českých detektivek Hříšní lidé města pražského a Malý Pitaval. Docent jim více méně úspěšně sekunduje, i když má své mouchy. Je to celé takové české, pomalé, zápletka se odvíjí dobře a konečné řešení není úplně lehce odhadnutelné. Stojí za shlédnutí. ()

IGATY

Kurňa, zase se tomu Strachovi povedlo nás držet v napětí až do konce. Co dodat, opět další povedené dílo (teda s jednou výtkou, proč nehledali to SUV podle RZ, Hádek ji musel vidět? Ale asi by to skončilo o půl hodiny dřív a my se nenapínali tak dlouho) ()

vicvixx

Byly tam chybky, možná záměr, že Hádek nezapsal SPZ, nevím. Scéna ve sklepě, kdy se chystal vrah odpravit divku sekáčkem, pak provazem... uf! Prvni díl, dobrej pilot, docela jsem se zasmál. Druhej díl spíš ve stylu nudné omáčky. Třetí díl byl výbornej, za mě 5* ()

bratr_jezek

Zase jednou něco povedenějšího od české televize. Laťku nahoru zvedají tři různí "policisté", kteří vyšetřují případ. Nejlepší je titulní docent, kterého si Trojan vychutnává jako inteligentního, ale trochu nepraktického teoretika. Zdatně mu sekunduje Vetchý, jehož šéf kriminálky je opravdu celkem uvěřitelná postava, která umí podřízené sprdnout, ale dokáže uznat chybu a umí i pochválit. Docenta a jeho teorie moc v lásce nemá, věří spíš v poctivou kriminalistickou práci. Trojlístek doplňuje Ramba, trochu vzteklá a uřvaný (za to jsem v hodnocení ubíral), ale možná to, že v ní nikdo nevidí policistku, ale jen protekční dcerušku, že jí k ničemu nepustí, že hraje "druhé housle" a zabijí svůj potenciál v kanceláři, jí trochu omlouvá  a její chování vysvětluje. Celý tým vyšetřovatelů doplňují ještě Dvojčata, elitní detektivové, kteří mají velkou úspěšnost vyřešení případů, ale u tohoto i oni tápou. Takže je jasné, že tvůrci se budou snažit ukázat, že někdy nestačí jen obyčejná kriminální práce, ale i člověk s jiným úhlem pohledu a s teorií o profilu pachatele. Uvidíme, zda bude nějaké pokračování. ()

v.pohode

Na víc než na dvě hvězdy to není. Uřvaná přežvykující Ramba mi vůbec nesedla. A postava Vetchého byla na mě moc přehraná. Sem tam se tam objevil vtípek, ale toť vše... Další díly by Strach točit nemusel. Za ty prachy ať radši natočí Anděla páně 6... ()

MickV21

Jeden ze slabších kousků Stracha. Nebýt ukřičené Ramby, tak dám o hvězdu víc. Jinak v záplavě dnešních kriminálek je tahle jedna z těch lepších. ()

mikroslar

Počkal jsem si s hodnocením až na uzavření série, abych se neunáhlil, ale naunáhlil bych se ani kdybych hodnotil už po první epizodě. Strach dostál svému jménu- je to opravdu strašně snad po všech myslitelných stránkách. Začíná to hloupým námětem a strašně odfláknutým scénářem, ze kterého trčí dráty. Postavy jsou jednostrunné od začátku do konce, jejich jednání je nepochopitelné, vztahy a motivace jako opsané z příručky amatéřského kouče (holt realistický námět vyžaduje trochu jinak uchopené vztahy než tomu bývá u jednoznačně určených postav v pohádce, jejiž pravidla se pan strach nejspíše používaqt naučil). Herci nemají co hrát a také nic nehrají a z každého dialogu už od začátku čouhá co ním chce autor říct- a taky to doslovně řekne, aby si divák nedej bůh nemusel nic domýšlet (ne, že by v tomto případě bylo co). Jako jedno velké klišé bez nápadu to celé to "vyvrcholí" v naprosto neuvěřitelném časovém souběhu se záchranou "na poslední chvíli", jako vystřiženém z příručky o tom jak napsat sterilní detektivku, která nikoho ničím nepřekvapí. Budiž. Není to první nezdarilá pseudodetektivní série v českých vodách, jen nechápu, proč takovou slátaninu produkuje veřejnoprávní televize (na Nově, či na Primě by mi to vadilo méně), která by přece jen měla alespoň troíchu dbát na to, aby podporovala trochu výjimečnější projekty a která není odkázána na "reailové výprodejové hity" poskládané z levných součástek. Vlastně moc netuším, proč dávám tu jednu hvězdičku, snad kvůli podezření, že tvůrci snad opravdu chtěli vytvořit něco jiného, než to, co nakonec vylezlo ze střižny. ()

darius1706

Kdyby člověk neznal, že pan Mareš umí výrazně lépe a nebyly tu třeba Devadesátky, možná by to bylo ještě o hvězdu výše. Ale na víc, a musím říci, že fakt bohužel, nemělo. Scénář se tentokrát velmi nepovedl, co selhalo ještě více, tak byla režie. A bohužel i herci - osobně si myslím, že Tereza Ramba umí zahrát výrazně lépe, ale tady jí role uřvané, nezodpovědné semetriky fakt nesedla. To samé Ondřej Vetchý, kde to vypadalo, že se jedná o dvě různé postavy - v jedné chvíli cholerický Jirka Luňák z Okresního přeboru a o minutu později neohrožený vyšetřovatel Mareš. Marek Taclík bohužel se svou postavou nezvládal akčnější pasáže (jako třeba vystoupit na trochu zvedlejší příkop). Co se týče případu samotného - jediné, co by ho mohlo obhájit by bylo, kdyby to napsat takto sám život. Jinak to bylo takové až hloupoučké. SPOILER: Kupříkladu - že má holčina v batohu své léky, to chápu, ale proč tam kruci měla i léky svého únosce? Jako člověk by nad tím mávl rukou, ale v podstatě na tom stál celý případ. A také jsem nepochopil, proč tam vlastně ten docent na profilování byl? Vždyť to nehrálo, vyjma úvodní scény, vůbec žádnou roli. Nebyl to vyloženě průšvih, to zase ne, bylo o čem po večerech diskutovat, ale určitě všichni zúčastnění umí výrazně lépe. Příště méně kombinovat, to by asi tomu prospělo nejvíce. ()

rimul

Bod navíc jsem dal závěrečnou sebereflexi Vetchého, za poznatek, že i dobře přilepená žvýkačka dokáže pomoci a za skvělého Trojana. ()

holtis

Nechal jsem se nalákat prvním dílem, ale pak už to jde z kopce. Zbytečně natahované, několik logických nedodělků a překombinované.  Co se týká herců a obsazení, tak nemám co podotknout. ()

gapa466

Mám rád filmy Jiřího Stracha. Mám podobný náhled na jeho víru. Mám rád herectví Ivana Trojana. I kdybych neměl, tak je to přeci jen bohemák. Mám rád (nebo spíše měl jsem) rád herectví Ondřeje Vetchého, i když je to sparťan. Tereza Voříšková podle mě hraje dobře. I zde mi přišlo, že hraje co má. Mám rád případy 1. oddělení. Líbí se mi humor Marka Taclíka.....tak sakra proč mi to tady přišlo celé dohromady slabé? Přesto dávám 4*, snad pro vše co jsem napsal. ()

mdf

Nevím,proč je to tak vychvalované, povedly se případy 1.oddělení, tak na stejné vlně jedeme další příběhy,příběh je zbytečně nudně natahovaný do tří dílů,z toho v posledním,to dopadení v tom baráku,to byla fakt groteska, nevěřím,že by postava Ramby, byla v reálu takhle drzá a že by jí to u nadřízených jen tak procházelo, zkusilo se to, aby se vidělo,jak se to chytne a teď se určitě budou točit další díly. ()

eReSko

Fakt to není dobrý seriál. Hercům odpouštím účast na tomto podniku, neboť mají velké rodiny a nějak je musí živit. Konec konců TR, IT a OV si svoje role užívali. No, dívali jsme se všichni dobrovolně nikdo nás nenutil. Jedna * ruské herečce EM. ()

honza.kuzel

Bylo by to docela fajn, kdyby celé oddělění kriminálky (až na docenta) nepůsobilo jako banda idiotů. Zbytečně. Padouch by mohl být dostatečně dobrý na dobré kriminalisty, ale obojí bylo bohužel odfláknuté. ()

Lasenice

Nebylo to špatný, hlavně zápletka byla zajímavá, ale naivita vyšetřovatelky Fousové, neschopnost dvojčete přečíst SPZ auta na 20 metrů a opakující se vyšetřovatelé v podání O. Vetchého a M. Taclíka způsobují bodový odpočet. Naopak mě bavila camea a různé jiné narážky, které jsem, doufám, pochopil správně. Jo a PS: Asociace jednorožce a lékárny mně naskočila okamžitě, když na to v seriálu přišla řeč. ()

Fujin

Je to takový přijatelný průměr. Ničím nevyniká, ale podívat se na to dá.    1. díl: Super atmosféra, Ramba jen trochu řve, má to potenciál. Dobře rozehrané. 3-4*    2. díl: Moc se tam toho neděje, občas je to trochu mimo logiku, Ramba moc řve... už je to jen tak na 2*    3. díl: Koncovka za všechny prachy, logické sekance každou 5.minutu, Ramba vůbec neřve - to je dobře. 2*    Jako celek slabší 3* tak na těch 50-60%, celou dobu čekám na to jak se docent ukáže, že není k prdu... tak nic neukáže. Vyřešili to stejně bez něj, jen se zpožděním pár minut. Hlavní problém je ta stopáž, dobrá polovina je zbytečná vata, co v tom příběhu vůbec nemusela být. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy