Série(2) / Epizody(3)

Docent Stehlík (I. Trojan) se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera (O. Vetchý) posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou (T. Ramba). Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný „Dvojčata“ (M. Taclík a M. Hádek) budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu a možná, že nejen u jedné vraždy. (Česká televize)

Ukázka z filmu

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsme si odškrtli první filmovou spolupráci dvou českých hereckých es ( ikdyž vlastně druhou ) a od intergalaktického očekávání od úspěšných tvůrců jsme se dočkali festivalu průměrnosti s uřvanou Rambou. A to prý Strach připravuje druhou řadu. ()

sportovec

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

DOCENT v mnohém připomíná MOST! Evidentní vývoj postav, brilantní výkony Trojanův a staršího Švehlíka a velmi dobré Voříškové-Ramba, Klimové a Vetchého spolu s velmi kvalitním scénářem otevírají prostor pro zajímavý detektivní příběh na pokračování. Na jednodušší povahy to může působit jako překombinovanost a rutina, ale v produkci České televize DOCENT působí jako dílo nadprůměrné a zralé. Nepochybně i zásluhou režie Jiřího Stracha. ()

UhLee

ČT minisérie - (6,5/10). Když jsem se dozvěděl, že na obrazovky České televize zamíří minisérie z kriminálního prostředí, který bude mít na starosti velmi zdatný český režisér Jiří Strach, tak jsem velmi zpozorněl. Když bylo ještě oznámeno, že se v minisérii objeví velká část seriálu Případy 1. oddělení, tak mi to přišlo jako hrozně epický crossover. Hlavní role se chopil Ivan Trojan, který je mimochodem taktéž výborným českým hercem. Sekundovat mu měla Tereza Ramba, která pro mě velkou hereckou neznámou a je to takový chameleon. První díl mě okamžitě vtáhl do středu dění, kde se vyšetřovalo řádění sériového vraha. Krásné nastínění případu a pomalé odkrývání podrobností. Připomínalo mi to takový slabší český odvar Temného případu. Herci začali rozehrávat své herecké koncerty, kdy si již dříve zmiňovaná Tereza Ramba kradla pro sebe velkou část pozornosti kvůli své dosti šílené povaze. Bavila mě postava Ondry Vetchého, která se dosti odrážela v postavě, kterou hrál i v dříve zmiňovaném seriálu. Jeho postava zkrátka neustále řvala a to mě hrozně bavilo. Druhý díl v mých očích přinesl mírnější pokles kvality, kdy se děj na můj vkus až moc zpomalil a byli jsme svědky dosti nelogických rozhodnutí. Na druhou stranu se nám pomalu začal rozkrývat obraz celého případu. Poslední díl byl ovšem výbornou podívanou, která krásně propojila všechny díly dohromady a vyložila na stůl všechny karty. Konec samotného vraha byl možná na můj vkus trochu zkratkovitý, ale v kontrastu s celým seriálem tam vlastně zapadal. Hlavně výběr herce, který byl oním predátorem, byla taktéž castingová výhra, protože slizkost herce byla neuvěřitelná. Zůstal jsem přikovaný ke gauči, jako celá moje rodina, se kterou jsme tuto minisérii hltali každou neděli. Jsem zvědavý, jestli přijde v budoucnu nějaké pokračování, protože z mé strany je tam určitě nemalý zájem. 🔝Nejlepší epizoda: Rozhodnutí (E03)🔝 ()

zette

Jsem verny konzument nasich kriminalek na CT a jsem tedy zvykly na ledacos. Docent je sverazny sam o sobe ustredni hereckou dvojici. Ta muze byt zabavna i otravna. Urcite vsak sotva verohodna... Nametem a zpracovanim Jiri Strach sam sebe neprekonal. Ale na nedelni vecer jako jednorazovou jednohubku se to zbastit da. ()

sofiapetra

Tvůrci se tedy moc nevyprsili, ale k žehlení na nedělní večer to bylo tak akorát. Jak nepíší podle skutečných příběhů, nejde jim to. Scénář postrádal jakékoliv napětí a připomínal spíš parodii. Voříškovou už odsoudili všichni, ale i jejich oblíbenec Vetchý hrál toho náčelníka úplně stejně jako ve všech ostatních seriálech, řekla bych, že mu nechali i ty stejné džíny. Ale scénka s Renčem byla fakt ftipná. ()

• Herec Otmar Brancuzský se odvysílání seriálu již nedožil, zemřel o čtvrt roku dříve – v říjnu 2022. (fallrock)
  • Elitní dvojice kriminalistů, kterou v seriálu hrají Matěj Hádek a Marek Taclík, se jmenují Jaroslav Málek a Daniel Plesl. Není náhodou, že novinář Jan Malinda v době natáčení seriálu pracoval v redakci MF DNES, kde jeho nadřízenými byli šéfredaktor Jaroslav Plesl a vedoucí redakce Daniel Málek. (fallrock)

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

V pondělí 15. ledna 2024 dopoledne byly na tiskové konferenci České filmové a televizní akademie (ČFTA) odhaleny nominace v rámci 31. ročníku předávání cen Český lev. Na začátku tohoto ceremoniálu… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)