Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

BoredSeal

Výborná a zábavná rekapitulace případu jedné soukromé nahrávky, kterou viděl před lety snad úplně každý, ale nikdo neznal zákulisí. Minisérie dokázala obsáhnout několik faktorů od příběhu manželství a soužití známé dvojice, dopadu šíření záznamu na jejich soukromí, tehdejší fungování médií a showbusinessu i počátky internetu a oba protagonisty se jí podařilo zobrazit lidsky a vlastně celkem sympaticky i přes přítomný situační humor. Podíl na tom má i dobře fungující obsazení, kdy se oba představitele zdárně zmorfovali do svých předloh, Sebastian Stan už se poněkolikáté ukazuje jako zajímavý herec, který účinkováním v Marvel sáze pouze dotuje své lepší role a u změněné Lily James se podaří rychle zapomenout, že nesledujete originál. ()

Vančura

Nádherná věc, která mě na chvílí vrátila do devadesátek, kdy jsem Pamelu Anderson platonicky zbožňoval a kdy jsme s klukama ze třídy společně u jednoho z nich doma koukali na onu nechvalně proslulou VHS kazetu a prožívali to jako velkou věc - obojí dnes člověku přijde úsměvné, protože s odstupem let najednou nechápe, co se mu na té silikonové barbíně kdy líbilo, a ta dotyčná soukromá nahrávka je něco tak příšerně banálního (navíc v zoufalé obrazové i zvukové kvalitě), že současný konzument internetového pornoobsahu musí nad něčím tak předpotopním jen ohrnout nos (doba se samozřejmě změnila, a proto je fajn si připomenout tehdejší pionýské začátky tohoto fenoménu; seriál je navíc vkusně naroubovaný na současnou dobu, kdy akcentuje perspektivu Pamely, která v tom celém byla nevinně  a odskákala to nejvíc - alespoň dle seriálu - nezjišťoval jsem, nakolik děj odpovídá realitě). Obsazení je absolutně bezchybné, Lily James v titulní roli je neodolatelná a od skutečné Pamely takřka k nerozeznání, dějově je to velmi pestré a strašná sranda, a celou dobu k tomu hraje perfektní soundtrack, takže pro mě osobně byl toto hodně příjemný seriálový objev, který mě po vší té netflixovské bídě posledních let naplnil nadějí, že se ještě pořád dá narazit na koukatelnou seriálovou produkci. ()

BoPo

Niekto musel byť prvý. Pamela a Tommy je príbeh o celebritách, porne, a začiatkoch internetu. Ak sa príbehové línie ústrednej trojice priamo dotýkajú, pretínajú, tak ma to vlastne dosť bavilo. Len bohužiaľ minimálne polovica seriálu to tak nemá. Lily James rozhodne nevyzerá ako Pamela, ale zahrala ju skvelo. Navyše v každom diele má pár momentov, že ju kostymérky a spol tak poladili, že aj vizuál zapadol na výbornú. Tommy Lee nie je v našich končinách žiadny pojem. Bol to proste týpek, čo š*kal Pamelu. Ak si však dáte jeho akékoľvek video na Youtube, tak máte jasno. Teatrálny, namachrovaný buran a chodiace klišé na všetko z kategórie alfa samec. Sebastian Stan ho zahral s veľkou chuťou a od čias De Nira v Mysu hrůzy nikto s takou samozrejmosťou nenosil trápne spodné prádlo. Fajn, ale vlastne zbytočne rozsiahli pohľad do zákulisia vzniku jedného fenoménu, ktorý zmenil svet. Minimálne ten internetový určite. ()

Enšpígl

Vzomínám si na tu VHS kazetu, jestli to teda byla ona v půjčovnách, samozřejmě si jí v porno oddělení taky našel a půjčil, protože Pam byla v devadesátkách šukací královna. Ovšem to jsem netušil jaký halóó se kolem toho odehrává a jaký zajímavý příběh z toho může vzniknout. Takže jsem opět koukal na tyhle dvě existence a nestačil žasnout. Ten cirkus kvůli jednomu domácímu péčku byť teda s celebritou (jednou, protože Tommyho jsem neznal a považuji ho za kreténa ) byl teda luxusně vygradovanej. Trošku mě to celý vonělou mírným PR pro Pam, ale ono je to fuk, když jsem jí po skončení seriálu vygooglil, tak teda i tady plastika zničila další ženskou až to píchne u takový bývalý kočky u srdce. Co naopak potěší u srdce jsou herecký výkony Lily James i Sebastian Stan hrajou opravdu dokonale, copak toho blba neznám,takže tam jse řídili čistě emotivním vyjádření postavy ale Pam, Lily trefila dokonale úplně ve všem, opravdu mistrovská herecká práce. ()

M.i.k.e

nečekal bych,že se z takové jednoduché a zdánlivě banální věci jako je (původně nechtěná) krádež a následné zveřejnění domácího sex videa vytřískat tolik a hle, povedlo se.Celý seriál jede ve dvou rovinách.V té první sledujeme truhláře Randa,který onu inkriminovanou kazetu víceméně omylem ukradl proto,že chtěl zpátky svoje peníze.V té druhé je tu pak příběh krátkého manželství Pamely Andersson a Tommyho Lee, které je touhle krádeží a publikováním videa dost ovlivněno.Upřímně nechápu proč se od seriálu jak Pamela tak Tommy distancovali.Je velmi pravděpodobné,že nechtěli otvírat staré rány,ale jinak je tu hlavně Pamela zobrazena jako normální žena,kterou válcuje nepříjemná situace.Tommy je tu sice lehce za kreténa,ale i on dokáže ukázat rozumnou a lidskou stránku.Třešničkou na dortu jsou pak krom povedené retro atmosféry devadesátek hlavně herecké výkony.Rogen je v dramatičtější póze opět velmi dobrý,ovšem tentokrát je válcován Sebastianem Stanem a hlavně Lily James.Ta díky maskérům vypadá jako kdyby Pamele z oka vypadla a navíc sem jí věřil každou jednu emoci...80% ()

• Ve scéně v baru, kdy Tommy (Sebastian Stan) vypráví o mravencích, popisuje události, které se staly na tour s Motley Crue a Ozzym Osbournem v roce 1984, kdy sám Ozzy mravence šňupal. (Korkyist)
  • Kostýmy postáv neboli špeciálne vyrobené. Boli nakúpené z druhej ruky zhruba podľa toho, čo v tom čase nosili Pamela a Tommy. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo od 5.4.2021 do 30.7.2021. (Real Tom Hardy)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD