Film sledující život otce Stuarta Longa (Mark Wahlberg), boxera, který se stal knězem, který inspiroval nespočet lidí na své cestě od sebezničení k vykoupení. (honzikk)

Radiq

Nechal jsem se na to nalákat přes Wahlbergův Wahl Street a byl jsem zvědavej, jak zvládne jinou polohu, než jakou od něho známe. Není to nic světoborného, ale ona ta role ani nepotřebovala nějaký větší talent. Pánbíčkáři se asi hodně rozčilovali, že tam bylo tolik sprostejch slov, ale mě jako normálnímu člověku to tam připadalo v pořádku. Na rozdíl od těch duchovních, náboženských a jinak zblbnutých lidí. Pro Wahlberga možná byl tenhle film srdcovka, ale já ty náboženské kecy a myšlení nechápu a nemám rád. Ten jeho mentální přerod a cesta prozření mi tak nějak nedocvakly. Ok, tak měl nehodu, ale tu mělo už hodně lidí a určitě se nevrhli hned do služeb bohu. Jako jasně - stát se to mě, taky nebudu stejnej jak dřív, ale snad budu pořád myslet logicky. Zajímalo by mě, jestli by Stuart odmítl ten blowjob tomu chlapovi i potom, co se z něj stal kněz, chch. Aspoň, že tam byl Gibson a jeho zkurveně mrzoutskej tatík... i když nakonec vyměkl. ()

Johnny.ARN

Tomu človeku sa v živote posralo všetko, čo sa dalo. Ale nevzdal sa, no ako sa to vezme. Keď sme došli ale do fázy objavenia boha a týchto drístov, stratilo to pre mňa zmysel. Aspoň že bol chalan vtipný a drzí. Mohlo to byť kratšie. 2 z 5 ()

Tosi

Do půlky zábava, pak už Marky Mark ukázal, že není jen akční plejboj, ale umí diváka donutit popřemejšlet o vlastním životě. ()

rockwoman

Stejně jako v devadesátkách Marky Mark bude vždycky ten týpek, na kterého se dobře kouká ッ, ale on i dobře hraje a zraje a totéž platí i pro Mela Gibsona a tak právě spojení těch dvou se mi tu líbilo. ()

Pavlínka9

PROČ? Proč ten film vznikl? PROČ? Proč jsem ho zapla :D Mark je fajn, ale tohle pro mě bylo tak neskutečně neuvěřitelné a přišlo mi to pomalu jako výsměch. Pardon. Co se mi z toho filmu akorát líbilo byl Gibson, kterého jsem po dlouhé době v něčem zase viděla a jeho hlas je pro mě to, co mě u toho filmu vlastně udrželo. Toť vše. ()

JohnSmith

Jako celek mě to moc nezaujalo, ale musím uznat, že Wahlbergovi a Gibsonovi v rolích syna a otce to už po několikáté celkem sedlo. Tentokrát to není komedie. Wahlberg hrát umí, když chce a když k tomu přidá ještě fyzickou transformaci a závažnou chorobu, asi tím pokukuje po nějaké té nominaci. Gibson pak za poslední roky dostal roli, kde mohl předvést, že hrát umí a to on umí. Jinak celkově film nic extra, strhává na sebe pozornost hlavně Wahlbergem, který vlastně ani nesleze z plátna. 60% za Marka a Mela. ()

sedm.1

Za mě je Otec Stu docela povedeným životopisným dramatem, kterému toho nemám příliš co vytknout, i když je tedy pravdou, že život Stuarta Longa není zrovna celkově úplně nejsilnější filmovou látkou, o to víc si ale zaslouží všichni, co na filmu pracovali, uznání, že z toho nakonec vyždímali skutečně funkční a zábavnou podívanou. Zároveň tento film představoval šanci pro Marka Wahlberga ukázat, že není jen hercem pro velkorozpočtové komerční hity, ale že se dokáže vypořádat i se seriózní dramatickou rolí, a za mě to zvládl na jedničku, ve své postavě je velice přesvědčivý, výrazný a silný, dokázal ve mně vyvolat emoce a dokonce jsem s ním i sympatizoval, i když na druhou stranu musím přiznat, že to jeho jednání, především pak v druhé polovině filmu, mi hlava nepobírala, jako fanatický ateista jsem z toho byl až znechucen, ale i přesto prostě skvělý výkon a fajn postava. Když jsem jinak u herců, opomenout pak ještě určitě nechci ani Mela Gibsona, který si tu sice střihl jen další vedlejší roličku, naštěstí to ale nebylo jen v dalším laciném béčku a i on zde dokázal, že umí zahrát pořád na výbornou. Zápletka má pak spád, zvlášť v první polovině filmu mě hodně bavili i Wahlbergovy hlášky, které trousil na potkání a byly fakt vtipné, ke konci zafungovaly i emoce, atmosféra a způsob zpracování filmu mi též sedly, takže opakuji, já nemám Otci Stu příliš co zásadního vytknout, mě to oslovilo, pobavilo, a prostě se tak jedná o příjemný filmový zážitek. ()

borec999

Ten príbeh je tak neuveriteľný, že keby tam nebolo napísané podľa skutočnej udalosti, tak by tu každý druhý nadával, čo za nereálnu blbosť to scenáristi vymysleli. Zase raz sa ale potvrdzuje, že tie najneuveriteľnejšie príbehy nepíšu páni scenáristi, ale sám život. No ale k samotnému filmu. Som ateista a cirkevné filmy nejako extra nemusím a nevyhľadávam, no a tento aj keď ponúka pár tém na zamyslenie a nie je vyslovená nuda, je podľa mňa vo väčšine ohľadov priemerný. Čo sa vymyká z priemeru sú vzájomné rozhovory otca a syna- Wahlberga a Gibsona, ktoré kvôli charakteru postavy Mela Gibsona a jeho herectvu ponúknu dosť vtipných momentov. Inak obaja hviezdni páni hrajú okej a celkovo je to taký ten typický film, ktorý vyslovene neurazí, ale ani nenadchne. A určite mohol byť o 15-20 minút kratší. 3* a 55% ()

666Carnage

Boxer, hrubián a vožungr co už z lékařských důvodu nemůže boxovat a tak se chce stát hercem. To mu vlastně taky nejde, a když kvůli holce začne chodit do kostela začne se všechno měnit. Pak se stane nehoda a náš Stu procitne a chce se stát knězem. I tak mu ale jeho bůh háže klacky pod nohy. Dobře zahráno hlavně od Wahlberga a Gibsona. Film má dobré tempo a i když je zde náboženská tématika, nenudíte se. Není to žádný zázrak ale já se docela bavil. 70% ()

Aslan

Úžasný príbeh konverzie jedného muža, ktorému bol život a Boh u prdele a predsa si ho dobrotivy Boh našiel. Všetkých desať hore, ()

godycz

fakt me to bavilo. wahlberg je proste pan herec a je to natoceno nenasilne sveze a zajimave. myslite ze buh je lgbtplus? ()

Rathalos

Ak mam byt uprimny,neveril som v to,ze vyber Marka Wahlberga na tuto rolu bol prave najstastnejsi,ale opak bol pravdou,podal excelentny herecky vykon,hlavne v druhej polovici filmu,kde ma velmi milo prekvapil,naozaj klobuk dole pred nim a co sa tyka tejto dramy podla skutocnej udalosti,nechodim sice do kostola,ale pribeh Stuarta Longa ma chytil za srdce,je az neuveritelne,ze ako sa moze clovek zmenit k lepsiemu,pre mna osobne urcite silna zalezitost,ktoru hodnotim pozitivne a plnou palbou...:-) ()

MickeyStuma

Další životní příběh o člověku, se kterým se život nemazlil. A je to také další příběh na základě skutečné události, což je nám tradičně připomenuto na konci vyprávění, kde je i video s proslovem skutečného Stuarta Longa, o kterém to celém je. Bohužel však film není nejpropracovanější, nejdojemnější, zkrátka po všech stránkách nejlepší. Vše je založeno na životních touhách něco dokázat, aby vše navzdory životních překážek přešlo do vnitřní síly v rámci víry v sebe vykoupení. Příběh boxera, který se stal knězem? A proč ne? Jak se v bibli píše, cesty páně jsou nevyzpytatelné. O to větší sílu tato věta má, když se naskytnou překážky i v církvi. tady vlastně platí i staré dobré pořekadlo: Co tě nezabije, to tě posílí. V hlavní roli Mark Wahlberg. Ne že by takovou roli nezvládl, ale přijmou ho diváci po předchozích různých akčních eskapádách? Viditelně se snaží, o tom tedy žádná, ale i tak v tom jakoby chyběla upřímnost. Z drsňáka se vlivem daných okolností stane věřící člověk modlící se k Bohu a přenechávající mu veškerou svou duši v rámci odpuštění. Chybí tomu ta správná atmosféra a silnější aspekt v proměně charakteru. Emocionální konec se snaží dojmout, seč tomu síly stačí, ale když tomu chybí ta správná hloubka, svého emocionálního vrcholu to prostě nemá šanci dosáhnout. Těžko také posoudit, jak přísné byly střihačské nůžky a jak na tom byl scénář, neboť některé sekvence skutečně potřebovaly na svůj vývoj daleko více času. Příběh může být ve svém smyslu inspirativní, jak Stuard Long skutečně byl, hlavně co se týče sebeuvědomění, ale na to je celková stopáž až moc krátká. Že si člověk vždy zaslouží druhou šanci snad z toho pochopí každý. To je jeden z hlavních cílů této moralizační etudy. ()

BOURQUE

Rosalind Ross pre svoju režisérky debut vybrala taký true-based príbeh, ktorý určite vyvolá nevoľnosť medzi veriacimi ľuďmi (tých plných vulgárnych výrazov, neraz v dome Boží, by sa mohol obmedziť na minimum). Príbeh Stuarta Longa je plný kontroverzií a protikladov. Na druhej strane je však vidieť, že aj keď jeho základné vlastnosti a svojský slovosled zostali, jeho celkový charakter dokázal (v rámci možností) posunúť k lepšiemu. Všetci hlavní aktéri, tu predovšetkým myslím na tri Wahlberg / Gibson / Jacki Weaver, sú na správnom mieste a podávajú taký herecký výkon, ktorý sme od nich už dávno nevideli. Osobné hodnotenie: 75% (***)  ()

lemonova

Tentokrát ma odpady nijak nevyrušia. Niekomu úplne stačí na udelenie tohto titulu fakt, že sa jedná o film zobrazujúci objavenie osobnej viery. Podľa mňa ide o kvalitný snímok s kvalitnými hercami, na čele s presvedčivým Markom Wahlbergom, ktorý veľmi rada označím slovom kresťanský, pretože presne tak ho vnímam. Samotný príbeh otca Stu je fascinujúci a ukazuje, ako to vyzerá, keď si nás Boh vyberie navzdory všetkému, a najmä navzdory našim vlastným predstavám o Ňom a o sebe. ()

brumbrum

Vyborny film a navyse zivotopisny, co samozrejme pochopi a potazne doceni zial len mensia frakcia divakov - a ze tomu tak je, dosvedcuje nizke hodnotenie tohto skvostu, ako boxer a macher najde Boha; nie je prvy a ani posledny a nic s tym nespravia satanovi prisluhovaci, ktori sa z hodnot len nakrivo udrbavaju - prave naopak: vzdy zasnem, kolko nenavisti sa dvihne proti pribehu zo zivota, realneho cloveka, s realnymi bojmi, ktore vyhral aj za cenu zivota; pribeh svedciaci o hlbke ludskej duse, coz animal nikdy neprijme. A tak nedajte si to pokazit chronickymi uchylmi, ktorych chorobne nutkanie ich zvratenej ciernej zumpy v miestach, kde ma bezny clovek srdce, donuti vzdy nanovo vyhladavat filmy s nabozenskou tematikou, len aby bez pozretia mohli cim skor kliknut na "odpad" a krcovito vypustit vykaly svojho nefunkcneho mozgu do recenzie, za co od podobne degenerovanych dusevnych zobrakov ziskavaju body hanby, ktore umoznuju na tychto strankach zobrazovanie ich hnojackych zvratkov na prvych miestach. Mrzi ma vzdy nanovo, preco nemozem tychto sracov oznacit ako takych, rodenych sracov, a som nuteny ocami preskakovat smradlave zbytky, ktore tu po nich zostavaju, aby som do nich prilis neslapol a nepotreboval kotuc hajzlpapieru na ocistenie monitora, kade ich vykaly pretekali. Mala by tu byt funkcia na uplne blokovanie uplnych sracov: preco tu nie je? Za mna 5*, pre vyborne herecke vykony v beckovom filme, ktory nestoji na ukajani nefunkcnej fantazie dusevnych invalidov rozcicanych holivudovymi sragorami, ale na zdielani zivotneho pribehu cloveka, ktory za svoj kratky zivot stihol hromade obcanov vymlatit zuby a potom ich na sklonku zivota privadzal k Bohu. Satan sa moze okotit aj nakazit a nic nespravi s tym, ze tento boj uz davno prehral - moze do svojich bazin len zatiahnut posahanych ignorantov ocarenych velkostou svojich vlastnych guli. Fascinovane si pozeram, ki pacienti sem pisu recenzie: kokos, uz ani priame vypravanie o zivotnom boji chlapa iduceho za hranice svojich sil nevedia nic sprostredkovat, nez unudit!.. - vypravajuc tento pribeh si dakto unudene zivne, dopije teple pivo, skonstatuje 'pruhledna nabozenska agitka' a nez sa celkom vyprdi, film je zmazany. Necudo, jak to dnes vypada v Europe a az mi je zle pri pomysleni, kam tito smejdi stiahnu uroven spolocnosti v nasich zemepisnych sirkach; neviem si predstavit job, kde by dotycny debil mohol fungovat bez toho, aby daco hodne posral. ()

Likan7

Viděl jsem plakát a Marka Wahlberga. Moje chyba, že jsem si to pustil aniž bych si o tom něco přečetl. Místo nějaké průměrné komedie jsem dostal životopisné drama. A tady je ten hlavní problém. Nic proti Wahlbergovi nemám, ale herectví není jeho nejsilnější stránka. A pokud prakticky nesleze z obrazu a hraje někoho s tak pohnutým a těžkým osudem, je o to důležitější, aby to herec utáhl. Není vyloženě špatný, ale to se dá říct vlastně o celým filmu. Není vyloženě špatný, ale je tak zoufale podrůměrný a většinou nudný, že na něj velmi rychle rád zapomenu. Vidět Mela je moc fajn, furt to má v sobě. ()

gemi

Problém je ztotožnění se s hlavním hrdinou. Je to vybouchanec, který kvůli roštěnce našel Boha. Nebýt to based on true story, tak to jde rovnou do odpadu, protože něco tak blbého může vymyslet jenom život sám. ()

Mykhaluu

Mark Wahlberg zahrál roli tak přesvědčivě, že při formátu filmu (který některé věci vzal hodně švihem) jsem ještě zpracovával boxera, když už byla postava seminaristou. Každopádně i přes "nějaké to něco", co mi vadilo, silný příběh s poctivě zahranými rolemi. ()

xxmurphyxx

Mám rád filmy podľa skutočných udalostí, o skutočných ľuďoch, ktorú dokážu človeku niečo dať, motivovať ho a spĺňajú určitý kvalitatívny štandard. Tento film film z toho všetkého niečo a k tomu ešte Gibsona a Wahlberga. Takže možno očakávať slušnú dávku charizmy a hlášok. Akurát mám pocit, že Wahlberg je už ako druhý Dwayne Johnson a v každom filme hrá sám seba. Ale aspoň je stále rovnako charizmatický sympaťák a nie je ho až toľko ako Johnsona, ktorého pomaly ale isto začínam mať dosť. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny