Ie naki ko Remi

• Japonsko 家なき子レミ (více)
Japonsko, (1996–1997), 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Hector Malot (kniha)

Kamera:

Kódži Kumagai

Micuko Horie, Fubito Jamano, Megumi Hajašibara, Naoko Watanabe, Šinobu Adači, Eiko Jamada, Daisuke Góri, Kae Araki, Cutomu Kašiwakura, Kósuke Toriumi, Čó (více)

Epizody(26)

Kri-kri

Že jsou Anime vesměs feminizovaná mi nijak zvlášť nevadí, ostatně některá patří k mým oblíbeným, ale tohle už je trochu moc! Proč proboha musejí feminizací prznit jednak Malotův román a pak i podle něj velice kvalitně natočený animovaný seriál z roku 1977 a vytvářet zcela zbytečnou předělávku, kde Remi není malý chlapec, nýbrž dívka? Jaký to má smysl a účel? Podle mě absolutně žádný, pouze nějaké feministky si tím zřejmě kompenzovaly svoji frustraci. Děj i některé postavy byly oproti původní předloze výrazně změněny nebo nahrazeny jinými, ani hudba není dílem Takeo Watanabe. A co je nejhorší, druhá polovina seriálu od Vitalisovy smrti už nemá s knižní předlohou takřka nic společného, děj je absolutně pozměněn a překombinován. Tento seriál mě zkrátka nemá čím oslovit, je to jen parazitování na předchozích verzích. Slabé dvě hvězdičky dávám... vlastně ani nevím za co. Snad jen, že to není zas až taková hrůza, jako bezduché akční komerční Anime, které začaly vznikat od poloviny 90. let a hojně se usazovat na českých obrazovkách. 30% ()