Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

majxik

Na rovinu, tohle je nejlepší reklama na šampón ubec! Kdo neviděl asi nechápe, ale kdo viděl ten ví o čem mluvím! Bavil jsem se u toho od začátku do konce i po třetím dívaní. ()

pytlik...

Představa výrazně zrychlené evoluce je fascinující a hlavně, je naprosto pravdivá. Neboť jisté výkony jistých lidí na jistých pozicích nelze vysvětlit jinak, než tím, že ještě včera byli jednobuněčnými amébami, a přece jenom ani všemocná evoluce nedokáže dělat zázraky. Mám tím na mysli náš momentální a předmomentální hrad, jehož obyvatelé jsou neustále zahaleni v oblak smradlavého dýmu, neb kyslík je pro ně smrtelně jedovatý, no přesně jako v tom filmu. Popř. mám na mysli i některé představitele naší "kultury", jako je třeba Kohák, kterej ze strachu před selénem nepoužívá nejen head and shoulders, ale ani žádný jiný šampon, a podle toho taky jeho vlasy vypadají. Zase na druhou stranu, Vorel si pochvaloval, že výrazně ušetřil, při hraní role instalatéra nemusel Kohák vozit v plechovce vazelínu, měl vlastní zdroje. ()

Master19

Konečně aspoň trochu důstojný nástupce Krotitelů duchů. Zápletka je originální a vtipy nešroubované. Seann William Scott potvrzuje, že má nejtupější výraz v novodobé historii filmu a Dan Aykroyd je v roli guvernéra k sežrání (- "Dobrý den, seržante." - "Jsem generál!" - "Jestli to spackáte, tak ne..."). Já jsem se tedy určitě bavil a nestydím se dát nadprůměrné hodnocení. ()

Krysa SPK

Naprosto famózní energická hudba John Powella a vynikající obsazení mě nutí dát tomuto filmu s tak trochu fádním scénářem za čtyři body :-) ()

Timak

To nemyslí vážně že ne =) Takovejhle film ... a takové herecké obsazení ... no masakr teda. Jedna velká povedená reklama na šampón a jinak hodně slabý ()

JohnSmith

U Reitmana bych čekal více humoru,chvílemi se film bere až moc vážně,ale jinak je to slušná komedie,dobře natočená a s prima herci. ()

shantim

Na nedělní odpoledne po obědě pekně nechutná podívaná. Ale zábavný snímek plný humoru to rozhodně je. 61% hvězdiček ()

hroubek

Příjemná odpočinková komedie, kde se Mulder opět snaží zabránit emzákům, aby zničili naši matičku Zemi, nebo spíše Arizonu. V tomto nelehkém úkolu mu pomáhají Stifler, hloupější bratr Earla Randy, ukecaný černý profesor a sexy Julianne Moore. Že to zní bláznivě a zábavně?? A přesně takový je i film. Prostě se snaží pobavit i za cenu, že logika půjde stranou. Ivan Reitman zvládá jak komediální momenty, tak i ty akční a ve většině případů mu nechybí nadhled. Vtipy jsou opravdu vtipné, hlášky padnou skvěle, akce je dobrá a triky nejsou nejhorší. Evoluce je komedie, která chce pobavit a neřešit zda je to možné, nebo nemožné. ()

VanTom

Rodinné komedie určitě nepotřebují extra propracovaný příběh, pokud ale zároveň brousí do výpravné trikové (akční) sci-fi, neměl by být úplně pitomý, ledabyle postavený pouze na jediném nápadu zrychlené evoluce mimozemské havěti. Byla-li v něm totiž nějaká sofistikovaná hra s celým žánrem, nepochytil jsem ji [ne, rozverné funkování po zneškodnění létajícího ptakoještěra v obchoďáku, kterého k sobě střelci nalákají falešným zpěvem, ani rektální vyjmutí brouka, ba ani rektální aplikace šampónu mi vtipné nepřipadaly]. Nemoderní režie se zasekla v osmdesátkách a "legrace" se pokoušela vyvěrat zejména z rasistických narážek (ukecaný Jones), zakopávání (celkem roztomilá Moore), buranské hlouposti (typický Scott) či udiveného zírání (částečně znuděný Duchovny). ()

fabecc1222

Tenhle film si pamatuju hlavně ze svého dětsví, kdy jsem ho dost žral, a sjížděl ho docela často. Teď jsem se k němu v dospělosti po letech dostal a jak už to tak bývá, tak už to nebylo takové nadšení, jako před mnoha lety. Komediální stránku sráží hlavně trapnej Scott (pěvecké vystoupení), ale jinak stále oceňuju originální nápady ohledně monster a jejich vizuální podoby. Komplexně je to naprostá šílenost, bez špetky logiky, jak říkám no, pro děti výborný, pro dospělý už jen dobrý. ()

cross

Díky Bohu a Ivanu Reitmanovi, že z tohohle scénáře udělal sci-fi komedii, protože kdyby to někdo natočil jako sci-fi, byla by to jen další slátanina...Takhle jsem se slušně pobavil a zasmál (především Jonesovým výstupům) a to i přes slabší rozjezd a přehnaný závěr. ()

Blackberry

Nepochybne má táto sci-fi komédia svojich fanúšikov dosť. Aj keď mnoho divákov, najmä tých starších musí nad takýmito filmami hlavami krútiť, mňa ako generáciu nienástročných tento film necháva viac-menej pozitívne chladným. Skôr ako tie príšerky a celý ten spolitizovaný svet zaujali však scenáristické vložky, ktoré boli na veľmi slušnej úrovni. David Duchovny, Julianne Moore a Orlando Jones zvládli svoje úlohy výborne a na ich hláškach sa dalo skutočne pobaviť. Taká priemerná trojka. ()

Ravi

Ne, nemůžu Evoluci přijít na chuť. Děj má spád a všechny noty mu do toho příjemně ladí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je to nízká a bezduchá zábava a že na to prostě nechci koukat. Krom toho mě rozčilují scénky typu trapas - snaha o vážnost - ješte větší trapas, tomu já se prostě nesměju. 45% = 2/5 ()

Kalidor_

Slušná podívaná, ale spíše z hlediska evoluce organismů z kosmu spadlých. Co se týče humoru tak mě to absolutně minulo. Vtípky mi přišly trapné, něco na styl Prci, prci....., a nebylo to jen tím, že tam hrál jeden představitel z prciček. Nejtrapnější vtípky měl ten černej vzadu. ()

Autogram

Toto si agent Mulder mohol odpustiť. Sparodovať sám seba mal radšej nejakým dôstojnejším spôsobom. Nemohúci scenár, ale niektoré príšerky boli vizuálne prijateľné. -- Toto nie je pes. ()

Kosmik 1

Tohle je partička, která hodně pobaví. Zvláště pak Seann William Scott. Viděl jsem minimálně třikrát a pokaždé jsem se parádně nasmál. Nic jiného jsem vlastně ani nečekal, vzhledem k tomu, jak ulítlý to je. 75% ()