Reklama

Reklama

Hellraiser: Vyslanec pekla

  • USA Hellraiser: Hellseeker (více)

Obsahy(1)

Nejslavnější pekelnická sága pokračuje! Princ temnot Pinhead opět našel cestu z říše mrtvých, a chce rozpoutat na Zemi vládu pekla. Zabránit mu v tom může dívka, která ho již dvakrát porazila ale co když je opravdu mrtvá? (SPI International)

Recenze (110)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Už při Hellraiser: Inferno jsem si všimla, že tvůrci zřejmě rádi natáčí filmy se slovem "Hellraiser" v názvu, i když je celý film v podstatě o něčem úplně jiném a sám Pinhead se v něm objeví pouze "na skok." Například zde, v Hellseekerovi zcela ovládne prostor až ke konci snímku, a to zhruba asi na několik krátkých minut. Ty však stojí za to, a opět tak můžeme být svědky jeho filozofických proslovů na téma existence zla, pekla, bolesti a rozkoše. Do té doby nás však čeká dlouhá cesta, kterou musí divák ujít spolu s jakýmsi týpkem, jehož jediným úkolem je po většinu filmu prožívat stále dokola ty stejné situace, potkávat ty stejné osoby a trpět stále většími bolestmi hlavy. Jo, a zapomněla jsem, že má stále velmi živé a docela psycho halucinace, které stále nabývají hrůznějších tvarů. Divák si tak může být jist, že se snadno ztratí v té změti, která se odehrává v několika časových i smyslových rovinách zároveň. Současnost, minulost, skutečnost i výplody mysli se zde protínají tak často, že z toho začne být nejeden divák za chvílu magor taky:) Další silnou stránkou je obsazení Ashley Laurence, která zde však dostane zhruba tolik prostoru, jako sám Pinehead. Ale co, i když už scénáristi blbnou a celkově to už nestojí za moc, sám Pinhead bude vždycky vládnout místu, kde se ocitne:) ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Celkem podařené psycho, i když místy trochu zmatené a nepřehledné. Nakonec docela zajímavá pointa. Opět už to není ten klasický Hellraiser, Pinhead se objeví zase jen kousek na konci, ale jsem docela překvapen, že i šestý díl si udržel celkem ucházející "kvalitu" ke které se série vrátila s dílem pátým. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dost mozna nejslabsi dil. Co ale cekat od rezisera, kterej se jmenuje Bota. Hlavni nesympatickej hrdina se tak ruzne mota po meste, ma vidiny, v nichz vystupujou nijak zvlast sexy zensky, neni moc jasny, co se mu zda a co ne, kdo je mrtvej a kdo ne. Takle to vylozene spatne nezni, problem je, ze vysledek vypada tak, ze hlavni hrdina nekam dojde, uvidi nejakou mrtvolu a probere se nekde jinde. Zaver se sice snazi o necekanou pointu, ale ta bohuzel vyzniva dost kokotsky. Takze potesi maximalne ta troska scen s Pinheadem a Kirsty, hrdinkou predeslejch dilu. Vetsinu casu proste nuda bez atmosfery. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Mno, tak nejdelší úsek děje mě vyloženě nudil, nechápal jsem, co se děje, prostě scenárista vytvořil opravdový psycho zmatek. Relativně koukatelných pak bylo posledních asi 10 minut, kdy se ten předcházející bordel takříkajíc rozuzlil. Nakonec to tedy jakýs takýs smysl má, ale negativní pocity převažují, a to hlavně kvůli takové bezpohlavní režii a citelné absenci pro Hellraisera typické krvavosti. Hellseeker působí jako nepovedená napodobenina předcházející části (ať už tou detektivní částí, tak i pointou), narozdíl od ní ale nedrží v napětí. Podtrženo sečteno - další zbytečné pokračování. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Dosť to pripomína predchádzajúcu časť Hellraiser: Inferno – opäť sa ničnetušiaci muž, zjavne zmáhaný komplikovanými vnútornými démonmi, dostáva na dno svojich síl, vlastne to skoro vôbec nepripomína žiadny diel jednej z najkrvavejších sérií... aby to na konci zaklaplo do seba a na scéne sa zjaví Pinhead a začne gore festival, počas ktorého sa ukáže, že ústredný (anti?)hrdina žil v klamstve a teraz sa bude musieť pozrieť zoči-voči krutej pravde rovno do očí, čo navždy rozvráti jeho život (ak to teda vôbec ešte jeho život je a nie je to niečo úplne iné). S tým rozdielom, že tentokrát je to oveľa horšie zvládnuté. Už ústredný antagonista je oproti Craigovi Shefferovi úplne o ničom. A ostatní sú na tom ešte horšie. Zrežírované je to vyložene na draka a strašný je nielen scenár, ale celkovo to pôsobí lacno, až televízne. Pritom už Inferno malo trápny 2-miliónový rozpočet, ale vďaka slušnému režisérovi Derricksonovi, dobrému Shefferovmu výkonu a presvedčivej, tvrdej atmosfére, to nebolo poznať. Tu je. A bolí to. Režíroval to Rick Bota, kameraman seagalovky Bleskový muž a Barb Wire s Pamelou Anderson a režisér biedneho hororu Oni prichádzajú s Laurou Regan. Do série sa vracia Ashley Laurence alias Kirsty, ale bolo by lepšie, aby k tomu nedošlo, akurát čo si pošpinila svoj vlastný odkaz z prvých častí. Každopádne toto mi naozaj tentokrát pripadalo tak, ako keby mali úbohý scenár a potrebovali ho z nejakého dôvodu sfilmovať, tak ho umelo, nasilu a v poslednej chvíli napojili na kultovú sériu, aby aspoň niečím zaujal. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (6)

  • Doug Bradley osobně upravil Pinheadovy dialogy a dal mu více replik, než bylo původně ve scénáři. (ČSFD)
  • Přestože se jeho podoba objevuje na plakátech k filmu, Pinhead (Doug Bradley) má na plátně méně než 5 minut času. (ČSFD)

Reklama

Reklama