Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

corpsy

Čudesný prečudesný film, trhlí, podobne ako jeho titulná postava. Určite nieje pre každého, ale ako skúsenosť sa to oplatí. ()

Lokutus

Šílená komedie o stupiditě dítěte postihující dospělého muže... Nablblá dějová linie je skutečně neuvěřitelně debilní a díky tomu je i místy naprosto skvělá.. :o))) ()

Z0oMb3E

Nemám rád podivínske charaktery, ktoré svoj mentálny vývoj zastavili niekde na úrovni siedmich rokov. Na filmy bez štipky humoru som si už viac menej zvykol. Burtonova prvotina, v ktorej presne zadefinoval štýl a spôsob natáčania celovečerných filmov. Zaujímave je aj to, že už tu sa objavujú vychytávky, ktoré sú tak charakteristické pre jeho nasledujúce filmy. Či už hovoríme o pretechnizovanej úvodnej scéne za doprovodu pochodovej hudby, alebo scenár s podivínom v hlavnej roli. Keď je už reč o hlavnej postave musím povedať, že Paul Reubens ma štval počas celého trvania filmu. Absolútne som si nanho nedokázal zvyknúť, a ten jeho hrdelný krik mi pílil uši zakaždým keď ho zo seba vydal. Čo sa tíka deja je to strašne primitívny príbeh o "dobrodružstvách" jedného ťuťka. Kto má rád Mr. Beana a jeho groteskné kúsky si určite zamiluje aj PeeWeeho. Pre burtonistov to bude len povinná jazda. ()

kobejn odpad!

Souhlasim s větou, že jde o "vrchol úchylných komedií", ale narozdíl od djkomy a dalších mi to nepříde ani vtipné, ani roztomilé, a uchylárna to je tedy spíše taková, že se mi z ní zvedal žaludek. Paul reubens aka Pee Wee herman byl zřejmě v té době ve státech fenomén jako Mr. Bean nebo Cimrman, soudě dle tohoto filmu, soudě dle toho, že mu byl film věnován, že kvůli němu se film natočil a dokonce ho dělal sám Burton. Podle mě je to nechutná, trapná, opravdu odpudivá věc. Jak může někomu ten týpek přijít zábavný? Takovej slizoun. Ne, todle opravdu nechápu. Američani sou fakt jiná rasa. Ale koukám, že spousta čechů asi taky. ()

ABLABLABLA

Trošku z jiného soudku. Jeden z prvních Burtonových filmů. Originální, záživný to film. P. Reubensův hlas mě dostával při každém dalším dialogu. Inteligentní ba až geniální ale přesto značně pošahaný Pee-Wee si najde cestu k vašemu srdíčku, ačkoliv to na začátku vidíte jinak a říkáte si, co je to za cvoku v obleku s milionem hraček kolem sebe...není nikdo, kdo by neměl Pee-Weeho rád, ani banda motorkářů:) Aneb jak natočit celý film o výpravě za ukradeným kolem, tak aby vás to ani na okamžik nenudilo, aby jste chtěli být jedna z postav, se kterou se na cestě Pee-Wee setká, aby jste netrpěli čekali, kdy se konečně konečně setká se svým milovaným vyšperkovaným kolem. P.S. Zdá se mi to, nebo byl trošičku inspirací pro roli Sheldona? ()

YURAyura

5/10 Priznam se, cekal jsem trochu vic, ale i tak tak jsem docela spokojeny - po vybornem zacatku spadla uroven do podrumeru aby zaver velmi slusne gradoval - nejenom kvuli honicce ve studiu Warner Bross. Misty se povedl velimi slusny zapich, jehoz pochopeni uz to chce mit neco nadivane, ale celkove to stoji a pada na hlavnim predstaviteli - zjevu a hlasovem projevu ()

togaf

Pee Wee je se svým dokonalým make-up a potrhlým smýchem opravdu úchylný. Ale tak nějak mile úchylný, tak nějak po burtonovsku. Velké dobrodružství je opravdu velká nadsázka, ale všechny ty příhody jsou absurdní a úsměvné a neskutečné. Je to zkrátka film, na který budu koukat stále znovu a znovu, i kdyby jen kvůli té přípravě snídaně. ()

honajz2

Americká verze Klauna Ferdinanda se postupně změní v inteligentnější verzi Klauna Ferdinanda, ve které se sice pár skvělých a vtipných šílených scén najde, ale pořád to vypadá až moc natvrdle a infantilně - přesně jako ten Klaun Ferdinand. Svým způsobem to je materiál přímo dělaný pro Burtona, kreativně se zde dalo vybít dost, takže se ani nedivím, že za tím stojí. Nejvíc se mi asi líbila ta finální část ve Warner Bros a i ta závěrečná scéna v autokině, která sice trvá déle než by měla, ale zase všechna ta Pee-Weeho setkání příjemně propojí dohromady. Většina filmu je ale přesně taková, jak už jsem psal, takže nemám potřebu dávat vyšší hodnocení, než slabé tři. Jako jednohubka to ujde, ale za víc to nestojí. Navíc moc nerozumím zdejšímu veskrze pozitivnímu hodnocení, když by za tenhle styl humor kdekoho jiného strašně kritizovali - ale jelikož to natočil Burton, tak to málokdo bude hodnotit tak, jak se mu to skutečně líbilo, nebo aspoň já mám z toho takový pocit... Slabé 3* ()

zette

Verim, ze si Pee Wee najde dost spokojenych divaku. Bezesporu originalni a blazniva podivana. Hlavni postava mi na muj vkus prisla strasne protivna, coz me videni trochu komplikovalo. Ale svym zpusobem to zabavne je. ()

Jermann

Veselá víkendová zběsilost, která prostě nemůže nepotěšit. Chvíli mi sice trvalo si na podivína .. no řekněme si to otevřeně .. totálního magora Pee-Weeho zvyknout, ale o tom Burtonovy filmy přece zpravidla bývají - o toleranci a oslavě výstřednosti. Potřebujete-li na chvíli vyvést z šedi a uniformity pracovního týdne, pak je tento potřeštěný cyklista přesně tím pravým průvodcem. Jakmile se totiž podvolíte a nakouknete na Pee-Weeho svět jeho stále dětskýma očima, i sebemenší banální příhoda se může proměnit v barevné epické dobrodružství. ()

Šimpy

Celkem jsem se bavil, je to veselý, je to odlehčující, je tam už poznat jistá podobnost s Burtonovými ostatními filmy Reubensovy hlasové i mimické kreace jsou chvílema k sežrání a chvílema k zabití a tak to asi má být. :-) ()

Radiq

Ten Pee-Wee Herman je fakt hodně ujetá postavička a zároveň, jak jsem se dočetl, i něco jak alter ego herce Paula Reubense, kterej ho hrál. No ale teda byl na ranu, prostě zabít ho je málo, celou dobu mi šel na nervovou soustavu. Furt jenom řve uááá, blbě se směje, chová se jak buzik nebo děcko nebo jak dětskej buzik a všechny zvuky jak kdyby dělal nosem. Na druhou stranu Tim Burton ukázal svoje kozy, když se do toho vložil a je to megaplny nápadů. To člověk někdy ani nestihal to všechno pobrat, velky plus. Místama mi to sice přišlo jak něco od Tromy nebo od Johna Waterse, ale pak už ne. No ale celkově jsem se spíš nudil a řikal si, ježiši kriste, na co to čumim... ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů