Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

ClimbVibe

Ospalá díra je pro mne jedna z trojice nejlepších hraných filmů od T.Burtona. Další je Batman se vrací a Střihoruký Edward. ()

melkor323

Burton ako vždy perfektný, temne naladený.... Prosteredie jednoducho nádherné, ako to už u Burtona býva. Najviac samozrejme zaberá ako vždy atmosféra, ktorú dokáže vykúzliť ako nikto iný. Nejaký ultra-hyper realista by určite našiel na Burtonových filmoch vždy pár logických chybičiek..... čo ale absolutne nevadí, je to skôr ku prospechu veci a spomínanú atmosféru mu nikto nezoberie. Film ako desivý, tak zábavný. Johny Depp sa svojej úlohy mierne šáhnutého kriminalistu opať excelentne zhosťuje a podáva majstrovský výkon, ako aj bravúrny samotný bezhlavý jezdec.... ten bol fakt perfektný.Jedna z najlepších Burtonoviek. ()

D.i.d.i.

Koukat se na to někdy odpoledne, asi by bylo o hvězdu míň. Ale já se koukal v 10 večer, po tmě a sám, takže mě to strhlo asi o něco víc :) ()

VonoXX

Nene, opět si mě Burtone nijak zvlášť nepotěšil. Na mě prostě kouzlo Tima Burtona a Johnyho Deppa nepůsobí. Vcelku pěkný film, ale do týdne zapomenuto. [71%] ()

Prochy38

Hodně hodně povedená hororová krimi. J. Depp a jeho herecké schopnosti nemají chybu. Dokonce i Ch. Ricci se mi tu líbila. Jezdec byl skvěle natočen a další efekty patří jistě mezi ty zdařilejší. Mně to teda hodně bavilo a skoro bych si troufal tvrdit, že by film mohl patřit ke špičce svého žánru! ()

venom14

Možná nejlepší film Tima Burtona. Opravdu skvélé, příběh, který je temný a mrazivý( dá se říct že je to taková pohádka v dospělém podání). Herci odvádí slušnou práci, kamera výborná, hudba a zvuk super. Prostě film, který mě hodně oslovil. ()

Xavi6

Krásná příhoda v krásném prostředí plného tajuplna a napětí. Johny Depp na mě udělal neuvěřitelný dojem chladnokrevného detektiva, kterému se udělá hned blbě při pohledu na mrtvolu. Nejvíce se mi líbilo, jak si nosil svoje nářadíčko a každého s nimi ohromil. Je dobře, že přežil, byla by ho škoda v tom filmu, ale vždy je happy end. :) ()

angloumene

Vezmeme kotlík z dílny mistra Burtona, přidáme něco z Johnyho Deppa, bezhlavého rytíře a pár čarodějek. Ochutíme špetkou vtipu a zalijeme hustou mlhou, povaříme hodinu a třičtvrtě a je hotovo. Určitě bych to nejedla, protože chuť bude strašlivá, zato na pohled je to vynikající dílko. ()

Erinye

Tim Burton, mistr ve svém oboru. Jeho filmy mám moc ráda, jsou ojedinělé, kouzelné. Abych se vyjádřila k tomuto konkrétnímu dílu, které mám mimo jiné ve svých top 10. Kdysi jsem na něm byla v kině a zprvu jsem byla vyděšená. V průběhu jsem si uvědomila, že hororové scény musím brát s nadhledem, a že jsou to jen takové perličky k osvěženíí celého díla. Johnnyho Deppa mám v oblibě, ale tady se mi snad ještě víc líbil Christopher Walken jako tajemný jezdec. Nevím, jestli se nemýlím, ale celé jsem to pojala jako parodii na hororová díla, kde je plno děsivých scén, plno krve a padajících hlav. Tady sice taky padaly, ale kupodivu mi to nevadilo, netuším, jak se to Burtonovi povedlo, ale přišlo mi to spíš komické a jako něco, co je nezbytné zobrazit. Námět a legenda se mi jeví jako skvělý nápad a hlavně kamera byla úžasná, jako byl temný film, tak byl temný i obraz. A není divu, že dávám 5 *, a mrzí mě, že nemůžu dát více. ()

J*A*M*A*L

Další perfektní film od Tima Burtona a opět s Johnnym Deppem.Film byl opravdu skvělý a rozhodně i horrory z takových dob jako byla zde byl i překvapivě strašidelný.Sleepy Hollow, Edward Scissorhands a Big Fish jsou ty nejlepší Burtonovky.Z toho jestli jste si všimly jsou s Deppem, ale snad jste si všimli protože pokud patříte mezi fandy Johnnyho tak Edward Scissorhands prostě musíte znát.A toto bych doporučoval pro fandy Johnnyho také protože i když to byl horor tak byl vážně kvalitní a to moc hororů není.U horrorových fanoušků nemůžu pochopit jednu věc.Ty typické horrory se světlými políčky hodnotí pěti hvězdičkami a ty opravdu kvalitní a to je i toto dávají dvě hvězdičky a ještě k tomu s odřenýma ušima.Kvalitních hororů je opravdu málo a tento patří mezi jedny z nejlepších vůbec.98% ()

Dyas

Mistrovské dílo režiséra Tima Burtona, prostě mimořádný film. Temná hororová atmosféra, mystično, famozní Johnny Depp doplněný vynikajícím Christopherem Walkenem, okouzlující romantika a perfektní příběh se slušnou dávkou vtipu. ()

Milodar

Po všech těch oslavách a pění chvály na tento "historický horror" jsem byl histericky zklamán. Podivná fantasmagorie, kdy se veškeré kouzlo a tajemno vytratilo se zjištěním, že ty bludy o čarodějnicích a bezhlavých jezdcích jsou myšleny naprosto vážně. Tak tedy ne, vážně tomu nevěřím. ()

vander19

Keď niečo spraví Tim Burton tak je to fresh a bomba ako čerstvo vytlačený pomarančový džús s kvalitnou vodkou. Jeho filmy sú plné neskutočnej atomosféry, výbornej hudby, tak zvláštne potemnelé, ale príbeho veľmi pútavé a zaujímavé. Burton spolu s Deppom opäť aj v Sleepy Hollow dokázali to, že keď sa oni do niečoho pustia, hudbu im spraví Elfaman je z toho zlatá baňa. Je užasné ako sa dokáže hrať tento majster režisér s farbami. Vnúti divákovy doslova precítiť atmosféru miesta, kde sa odohráva dej a príbehovo ho vtiahne do vnútra ako štofer si v púšťa do žíl heroín. Sleepy Hollow ani tak nie je strašidelný, to som necítil ani z jedného Burtonovho filmu, ale zato strašne zaujímavý. Hneď na úvod nám svoje klasické umenie predvedie Johnny Depp. Človek sa aj musí trošku pousmiať nad tou jeho hereckou kreáciou. Prípad mrazivých vrážd musí vyriešiť práve on. Strážnik Ichabod Crane, ktorý na svoje pátranie využíva aj neortodoxné metódy. Je vyslaný do Sleepy Hollow, zaprášenej dediny, kde vyčíňa bezhlavý jazdec. Práve tu sa začína príbeh, ktorý svojim dejom sa snaží diváka poriadne zmiasť. Netreba zabúdať, že producentom filmu je samotný veľký F.F. Coppola. ()

Hanes88

Přesně takový typ filmů mám rád a navíc zde hraje oblíbený herec Johnny Depp. Výborný nápad a dobře zfilmováno...80%. ()

.baris.

Vážně jsem jediná, komu přijde, že v tomhle filmu Depp jako kdyby zapomněl, jak se hraje? Jeho výkon je fakt otřesnej a nevěřím, že to je záměrné :). ()

Paldiny

Hlavy tam padali ako na bežiacom páse, no priznám sa, že ku koncu nebola už ani moja na svojom mieste. A popritom to nebolo zle rozbehnuté, pekná kamera, Depp, čo uvažovaním predbehol dobu, Burton, čo štylizovanosťou predčasne vítal nové tisícročie, ale ako pribúdali minúty, komické vynálezy zachádzali stále viac do komédie a dej začal odkrývať karty, sa mi celá tá Ospalá diera začala vzďaľovať. Ku koncu už umierajúci záujem nevzkriesil ani hlučný Elfman, ani zvraty aké scenárista nútil pochopiť do poslednej podrobnosti. V sumáre teda NIE, tu sme sa s Burtonom opäť raz nestretli. ()

Skalda

Skvělá a efektivní (efektní?) podívaná alá Burton - humor drsnej jako zuby motorový pily. Jones-Lee-Walken co bychom měli chtít víc? Van Dien je sice na "zabití" (dobrej) jako v každém filmu. Ale pod Burtnovou taktovkou, se to dá mile přehlédnout - nebo to byl taky nějakej ftípek? ()

Macik

Nebojím se říct,že kdyby tenhle film dostal jakýkoliv jiný režisér tak že by to nestálo ani z polovičky za to,co nám předvedl Tim! ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)