V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Likan7

Někde ve 2/3 filmu jsem se přistihl, že vlastně přemýšlím, že dám pouze 4*. Jenže po chvíli mi zase došlo, že jen hledám důvody proč bych ten pětikvalt tam neposlat. A ve finále jsem je nenašel. Villeneuve natočil další nádherný a hutný epos. Každý záběr je jak z plakátu. Každý pohled naprosto dokonalého Chalameta mě utvrdil, že se tady hraje velká příběhová i herecká liga. Jeho Paul dospěl, už není kluk ale regulérní vůdce a vyvolený, skálopevně přesvědčený o svém jednání. Zdatně mu sekunduje pracizní Zendaya i Brolin a Butler je boží psychopat. Jen Bardem a jeho vzývání jména mi už ke konci přišlo trochu legrační. Pokud jste ale sledovali jedničku a těšili se na větší, epičtější, akčnější a možná trochu filmovější Arrakis, tak tohle přesně jsme dostali. Vypadá to báječně, je to epický jako kráva, je to osudový jako kráva, je to akční a precizně zrežírovaný. Je to Duna... ()

s1r1us

“Neexistuje špatná a dobrá strana…, to už bys mohla vědět, ctihodná matko…”.  Mínus hvězda mimojiné za necharismatickou dvojici Chalamet, Zendaya. Na plný počet to u mě asi nemá, ale rozhodně patří k top. ()

pulDag

Audiovizuální opus magnum, který dostojí své velikosti jen v největších kinech s největším zvukem. Masivní útok na všechny smysly. Doma bude mít jen málokdo možnost se tomuto zážitku byť jen přiblížit... Možné nedostatky: Možná úvodní scéna na poušti nebyla úplně podstatná (spíš vůbec) a její čas mohl být věnován některé z vedlejších postav. Možná zde mohlo být víc Harkonenovské podlosti. Možná z imperátora mohl jít větší respekt a kalkul (ač byl jen loutkou). Možná první přepadnutí harvestru nedávalo vůbec smysl (proč rovnou nepoužili ty lasery na kopci s menšími ztrátami?). Možná "resurekce" Gurneyho a jeho role nebyla zcela přesvědčivá. Ale to je všechno. Zbytek je bez připomínek. A hlavně, nikdo se zde nechová jak dement. (IMAX, 8. řada byla top). Btw Druhé promítání bylo ve velkém a poloprázdném sálu premier cinemas 4k atmos. 6.řada se stále nedala srovnat velikostí plátna s imaxem a navíc člověk už seděl docela nízko. Obraz byl výrazně tmavší a bez kontrastu, jakoby už byla vysvícená lampa. Zvuk slabý a bez výkonnostní rezervy, tedy scény s omnikoptérami či finální atomovka neměly zdaleka takový dopad a bylo slyšet, jak se repro trápí. Víc subwooferů by zde jistě prospělo. A na levé straně kinosálu něco rušivě rezonovalo a velmi to rušilo. Za 250Kč nic moc. ()

MilesTeg

Jako režisér a scénárista je Denis Villeneuve takovým Kwisatzem Haderachem filmového vesmíru Duny. Vidí spoustu možností, které vedou ke zkáze a musí vybrat tu jedinou, která vede ke slávě. Ale není to cesta Atreidů, ale cesta Harkonnenů. Všechny změny bych mu odpustil, ale během debaty mezi Jessicou a Paulem po zjištění, že Jessica je baronova vlastní dcera, jsem pochopil, že tohle není moje cesta. Jistě, výsledek je stejný, fremeni vytáhnou do války se zbytkem známého vesmíru, ale okolnosti vypadají jinak. Jediné, za co jsem Villeneuovi vděčný, jsou změny u Chani, ta holka potřebovala napravit osud, stejně jako třeba Arthur ve filmu Stopařův průvodce po Galaxii. Ale co, počkáme pár let na Spasitele Duny, tam se teprve ukáže, jak dobrý filmař Denis skutečně je; Batmana mám taky nejradši od Nolana. Vítejte ve Villeneuvově Duně. ()

vincchuppo

Dámy a pánové, tak toto je v topu. Dávku je nám to víc dynamiky, dramatičnosti i vývoje postav, než se stihlo v jedničce, ale pořád si to trží to správný epický a rozvláčný tempíčko. Já byl tedy jako náročný divák velice naplněn při návštěvě kina. ()

st3f0o

Kinozážitok par excellence? Nepochybne. Audiovizuálne orgie? Potvrdzujem. Tak prečo nie za 5? No predsa pre tie drobnosti... deravý scenár, nevyvážené tempo, miestami nelogický príbeh, čudný vývoj postáv a ich ešte čudnejšie rozhodnutia a o nefunkčnej teenage romance linke bez iskry radšej ani (ne)píšem... hm. Chýba tomu hĺbka, nejaká-hocijaká silnejšia emócia. Pastva pre oči a uši, to hej lenže mozog akosi hladoval a srdiečko neposkočilo. Prvý diel mal slušný nábeh, druhý ho nevyužil a zmain$treamoval, vďaka čomu celkom isto uvidíme čo prinesie diel tretí. ()

Kobitch

Měl jsem s druhou Dunou pár problémů (např. neusnout v prvních 30 minutách - nepovedlo se), ale jakmile začal film nabírat obrátky, byl jsem v křesle zařezaný a na drátkách. Zvukově a obrazově naprostá špička, pro kterou je jakákoliv domácí obrazovka příliš malá. Proto doufám ve výroční projekce po X letech, abych si mohl ty úžasné záběry a vtahující hudbu a zvuky užít znova ve velkém a nechat se naprosto pohltit. ()

Dave Lister

Kanadský režisér Denis Villeneuve opravdu umí a neznamená to, že tohoto tvůrce už dlouho sleduji. V podstatě od jeho prvopočátků, kdy natočil své první filmy. Duna Part 2 je důkazem toho, že lze udělat jak klasickou aktovku jako je Politechnika či Maelström, tak nákladný blockbuster jako je Duna, nebo emotivně zadumaný Arrival. Román podle knihy Franka Herberta je znám tím, že je v podstatě nenatočitelný. To by tuto látku však nesměl vzít do ruky tento kanadský rodák. Na první Duně jsem byl v klubovém kině zhruba před dvěma lety, dnes jsem byl na druhém díle, který navazuje v podstatě hned po prvním díle. Je to velkolepé, epické a největší sci-fi dílo, jaké jsem kdy v kině viděl. Duchovní poselství jde ruku v ruce s akcí a to je tam od obojího opravdu hodně. Timothei Chalamet a Zendaya opravdu vedou a to nejen jako postavy, ale také jako herci kde se projeví zároveň jejich kvality. Minimálně Chalamet v sobě ten talent jednoznačně má. Tento velkosnimek ohledně blockbusterů jen tak něco nepřekoná! ()

LordMysti

Fakticky jako první díl, sci-fi epos na kterém se nešetřilo, má výborný vizuální look a v pořádně ozvučeném kině jsem si neskutečně užil i ATMOS zvuk. Jako jedinou výtku mám zase chybějící vnitřní hlas, kterým jsou vysvětlovány Paulovi či jeho matky schopnosti. Hodně by to filmu pomohlo. ()

Durgas

Je to proste bomba. Možno aj väčšia ako prvá časť, pretože v druhej bol priestor na väčší spoločenský presah, ktorý bol dľa mňa aj plne využitý.Teší aj pokračujúce súznenie s knižnou predlohou. Kulisy, kostýmy a všetko vizuálne, čo dotvára obraz Impéria je priam neskutočne podmanivé. O hudbe a efektoch sa snáď ani nemusíme baviť.Kedy sme tu mali takto podarený veľkofilm na pokračovanie? Za Pána Prsteňov? ()

rublik05

Filmová událost roku. Nic lepšího už letos nepřijde. Audiovizuální orgie. Jedno z nejlepších sci-fi. Star Wars této doby. Komplexní dílo epických rozměrů... Tato spojení patří k nejčastějším, jaké jsem v souvislosti s novou Dunou četl nebo slyšel. Nechal jsem si proto raději menší odstup a do kina vyrazil až téměř měsíc po premiéře. Nadšené pozitivní reakce však neubývaly, ba naopak jich čím dál tím více přibývalo, takže bylo tak nějak jasné, že se s největší pravděpodobností bude jednat o minimálně stejnou, ne-li ještě lepší podívanou, než jakou byla předchozí část. Jelikož se na Duně: Části druhé podílelo víceméně stejné osazenstvo jako minule, leccos tedy zůstalo na stejné kvalitativní úrovni, ať už je to například výborná kamera, pěkný vizuál, nádherné kostýmy či efektní hudba legendárního Hanse Zimmera. Herecké výkony všech zúčastněných jsou opět bezchybné, Timothée Chalamet projde zajímavým vývojem, chemie mezi ním a Zendayou funguje na výbornou, z nových postav mě nejvíce oslovil tajemný Austin Butler, který ale bohužel nedostal mnoho prostoru. Příběh má zejména v první polovině pomalejší tempo, soustředí se na národ Fremenů a na jejich zvyky, prim hrají dobře napsané dialogy, postupně budovaná atmosféra je místy až mrazivá, snímek je také celkově mnohem akčnější, takže hluchých míst je absolutní minimum. V druhé polovině se tempo z ničeho nic znatelně zrychlí, scéna střídá scénu, dochází tak ke zbytečné zkratkovitosti a některé věci nedávají úplně smysl, takže přestože je film poměrně dlouhý, působí trochu nedodělaně a k dovysvětlení některých situací by mu ještě nějaký ten čas navíc prospěl. Když bych měl své dojmy nějak shrnout, tak Duna: Část druhá je po všech stránkách výjimečná podívaná, která i přes určité nedostatky dokáže diváka strhnout svou pompézností a opulentností, skvostným vizuálem a působivým audiem, což z filmu v tomto ohledu prozatím činí jeden z top filmových momentů tohoto roku, který asi jen těžko něco trumfne. Údajně by mělo být již potvrzené třetí pokračování, jež bude nepochybně opět velkolepou podívanou, takže to vypadá na zrod nové sci-fi ságy, což by vzhledem ke tristní kondici jiných slavných sci-fi značek bylo vítaným a velmi očekávaným projektem. Už teď se těším. Viděno v kině 24.3.2024. 8/10. ()

Mini_X

Jeden z nejvíce dech beroucích filmů co jsem kdy měl tu čest vidět v kině. Naprosto nemám ponětí, jak mám popsat své pocity slovy, tohle prostě musíte vidět. Za posledních 5 let jsem v kině neviděl, tak moc unikátní Sci-fi, které nechcete aby nikdy skončilo. Denis vždy říkal, že jako dítě miloval Dunu od Franka Herberta, a že by rád natočil svojí filmovou adaptaci téhle knihy. No a to jen potvrzuje svou unikátní režií, která diváka nechá vtáhnout do děje tak moc, že ty necelé tři hodiny utečou jako voda. Vizuální stránky se můžou vysmívat Marvelu či mrtvému DCU. Druhá Duna je Sci-fi, které jde na pedál celý film a nikdy se nezastaví. Každá scéna smrdí kořením a nechá rezonovat divákem týdny. Zkrátka se jedná o povinný film tohohle roku, který musíte navštívit v kině, nebo nejlépe v Imaxu, protože věřte mi, že nechcete přijít o tak nádherný zážitek z tohohle Sci-fi světa. Už aby Denis nám navalil další dávku koření na velká platná, protože čekat další 2 až 3 roky bude dlouhé a pomalé čekání. 10/10  ()

bearmeedek

Au! Slibovali mi po jedničce dechberoucí fantastický film. A pak ještě ty procenta tady ... Dvojka se snaží být rychlejší, pestřejší a akčnější. Na stejně suchém základu, jak jednička. Přidali ještě silnou náboženskou linku. A celé je to zpracované nějak divně a tím myslím i děj samotný. Prostě mě to nebavilo. ()

Davidos305

Snímek jsem si užil, ale řeknu to narovinu je tu jen pár věcí, které tenhle film oddělují od ostatních digitálně přecpaných filmů. ()

Pepe_cz123

Druhá Duna je prostě dokonalost která nemá obdoby. To co jsem takřka 3 hodiny v tu dobu prožíval v kině bylo natolik nepopsatelné, že nevím, jestli vše co chci tady říct dokážu. Vše co dělala první Duna dobře až úžasně, tak druhá Duna to ještě povyšuje o dva levely výš a já fakt absolutně nepopírám jak je to možné. První díl byl takový spíš uvádějící do toho světa, popisování předmětů, seznamování postav a seznamování se s tou planetou Arrakis. V druhé Duně už tedy najdeme i akci, která je prostě libová, seznámení s rodem Fremenů a jízdy na písečných červech, které mě tak ukotvily do kino sedačky že jsem si až říkal "je toto reálné?" A ono to reálné bylo. A nový zlosyn Feyd- Rautha Harkonnen. Ty vole ten je tak úžasně tím Austinem Butlerem zahraný a komplexně napsaný. No prostě film který chci vidět ještě několikrát a jasná topka roku 2024. 11/10 ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)