Profesor chemie Barney se učí ovládat svůj tep a chystá neobvyklý experiment, který osudově zasáhne do života mladých snoubenců Jeffa a Diany. Ti si vyrazili ze Seattlu na výlet, a přestože se cestou pohádali, hned si slíbili, že se nikdy neopustí. Vzápětí však Diana během krátké zastávky u benzínové pumpy záhadně zmizí. Policie se jejím zmizením odmítne zabývat, protože se domnívá, že dívka milence opustila. Jeff se však nevzdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Po třech letech, bez práce a bez peněz, však stále nemá žádnou stopu. Ve chvíli, kdy se v baru seznámí se sympatickou servírkou Ritou, všimne si jeho plakátu s prosbou o pomoc skutečný pachatel, který Dianu unesl a zabil, profesor Barney. Přestože žije jako usazený a spokojený otec rodiny, nedokáže odolat nutkání a rozhodne se ve svém zrůdném experimentu pokračovat s Jeffem. Vyhledá ho a přesvědčí, aby s ním odjel na místo zločinu. Cestou mu podrobně vypráví nejen o svých pohnutkách, ale také o přípravách na zločin. Nakonec ho přesvědčí, že pokud chce zjistit, co se s ní opravdu stalo, musí se vydat do jeho rukou. Mezitím Rita zjistí, že Jeff odjel s vrahem své snoubenky a když neuspěje na policii, vydá se ho sama hledat. Podaří se jí zjistit polohu chaty, kam Barney Jeffa odvezl. Dorazí včas? A pokud ano, podaří se jí zachránit Jeffův život? Začíná smrtící závod s časem a ví to ona i vrah. (oficiální text distributora)

mirika39

Zvedavosť sa nevypláca. Hlavne pokiaľ s vami manipuluje vyšinutý psychopat. Sandra Bullock bola roztomilým, i keď krátkym oživením filmu, no dej, ktorý všetkých nechal v napätí až do konca, celkom stál za to. ()

Salsecnew

ABSOLUTNĚ NADUPANÝ THRILLER, NAPĚTÍ, NAPĚTÍ, NAPĚTÍ... Hvězdné obsazení, strach o blízkou osobu, zoufalství, posedlost snahou ji najít, zvrácený experiment.... Filmy, kde excelovali: Jeff Bridges (Dvě tváře lásky, Iron Man, Sedmý syn, Svět podle Prota), Kiefer Sutherland [(Čas zabíjet), syn Donalda Sutherlanda], Sandra Bullock (Demolition Man, Slečna drsňák, Nebezpečná rychlost, Síť, Čas zabíjet, Gravitace) a Nancy Travis (Dům v růžích). ()

Jirkacek

Záhadné zmizení se stalo jedním z mála filmů, na kterých se mi líbil kupodivu začátek a zejména vygradovaný konec, přičemž střední část mne nebavila. Právě v úvodu filmu jsme se netradičně seznámili s tím, kdo spáchal zločin. Autoři filmu nám pachatele bravurním způsobem naservírovali na zlatém podnose a celých 109 minut jsme tak doma věděli, kdo TO udělal. Ale nevěděli jsme, co vlastně profesor chemie Barney v podání vynikajícího Jeffa Bridgese udělal a také jakým způsobem. Tento docela vyšinutý chemik si totiž usmyslel, že si ověří, jestli je schopný spáchat zločin a tak si pečlivě naplánoval únos dívky, kterou odvezl svým autem. Jednoho dne se mu tento zločin povedl, ale netušili jsme, kam nešťastnici odvezl a co s ní udělal. Tou smolařkou se stala Diana, kterou si zahrála Sandra Bullock a jež byla unesena z benzinové pumpy během výletu se svým snoubencem. Toho si vystřihl Kiefer Sutherland, ale musím se přiznat, že mi v této roli moc neseděl. Dianu se mu nepodařilo najít ani po třech letech intenzivního hledání a když se z toho pátrání málem zhroutil, setkal se v kavárně s barmankou Ritou. Padli si do oka a po nějaké době spolu začali bydlet, ale Jeffovi se na Dianu stále nedařilo zapomenout. Právě tato pasáž mne nebavila, ale vše se změnilo v okamžiku, kdy Jeffovi zavolal Barney a nabídl mu schůzku, na které by mu objasnil, co s Dianou udělal. Stalo se a od té chvíle celý děj nabral pozvolný náběh do hodně vysokých otáček, zakončený originální zápletkou s překvapivým koncem. Až mne mrazilo při těch scénách, kdy profesor vysvětloval Jeffovi své pohnutky zločinu. Brrr. Poslední půlhodinka zachránila hodnocení filmu, v němž také Rita v podání Nancy Travis sehrála důležitou úlohu. Mít doma takovou holku, nemusel bych se ničeho bát. Suma sumárum, Záhadné zmizení ode mne získává tři zmizelé hvězdy ***. ()