Profesor chemie Barney se učí ovládat svůj tep a chystá neobvyklý experiment, který osudově zasáhne do života mladých snoubenců Jeffa a Diany. Ti si vyrazili ze Seattlu na výlet, a přestože se cestou pohádali, hned si slíbili, že se nikdy neopustí. Vzápětí však Diana během krátké zastávky u benzínové pumpy záhadně zmizí. Policie se jejím zmizením odmítne zabývat, protože se domnívá, že dívka milence opustila. Jeff se však nevzdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Po třech letech, bez práce a bez peněz, však stále nemá žádnou stopu. Ve chvíli, kdy se v baru seznámí se sympatickou servírkou Ritou, všimne si jeho plakátu s prosbou o pomoc skutečný pachatel, který Dianu unesl a zabil, profesor Barney. Přestože žije jako usazený a spokojený otec rodiny, nedokáže odolat nutkání a rozhodne se ve svém zrůdném experimentu pokračovat s Jeffem. Vyhledá ho a přesvědčí, aby s ním odjel na místo zločinu. Cestou mu podrobně vypráví nejen o svých pohnutkách, ale také o přípravách na zločin. Nakonec ho přesvědčí, že pokud chce zjistit, co se s ní opravdu stalo, musí se vydat do jeho rukou. Mezitím Rita zjistí, že Jeff odjel s vrahem své snoubenky a když neuspěje na policii, vydá se ho sama hledat. Podaří se jí zjistit polohu chaty, kam Barney Jeffa odvezl. Dorazí včas? A pokud ano, podaří se jí zachránit Jeffův život? Začíná smrtící závod s časem a ví to ona i vrah. (oficiální text distributora)

foundation

Remaku Spoorloosu som si pustil schvalne az teraz, dlhu dobu potom ako so videl original. Jeden z mala pripadov kedy sa remake nemusi prepadnut od hanby ak by sme ho porovnavali s jeho starsim bratom z Holandska. V podstare co si pamatam tak sa mi novsia verzia zo Sutherlandom pacila asi o chlp viac ako povodny film. Ale stale to staci iba na ten priemer. Rozhodne ale doporucujem vsetkym ktori videli jednu verziu, pozriet si aj tu druhu. Co sa tyka tohto filmu tak tym nic nepokazite. ()

cerbygerby

Jednou už jsem tenhle film viděl, ale bylo to hodně dávno..vzhledem k jeho stáří se není co divit... Ale na tu dobu to je tdy dost povedený thriler... Pěkně mě to vtáhlo a pak už jsem jen čekal jak to dopadne... kvalitní 4* ()

dalziel

Pre mňa absolutna klasika žanru a doby.X -krat prebrate pri pive a na chatach.Mne podobným, vrele doporučujem :-D ()

Kingjiri

Tak vám nevim, jestli jsem náhodou v televizi neviděl jinej film, avšak podle popisu děje by to tedy odpovídalo. Tentokrát jsem se trochu přepočítal a dal na slušné hodnocení. Holt jsem očekával slušný průměr a hlavně nějakou akci (v tom jsem se přepočítal asi nejvíc), ale dostalo se mi jen nudného a ukecaného podprůměru, leč se slušným hereckým obsazením. Příběh mě nakonec vůbec nebavil a protože to běželo v televizi přes půlnoc, tak jsem asi dvakrát na pár minut klimbnul, takže jsem možná prošvihl nějaký zajímavý a zásadní moment. Jenomže to je mi bohužel úplně jedno, protože mě tohle vážně nebavilo (aspoň těch 80-90% času stopáže, co jsem byl vzhůru:)) a znovu se na to dívat rozhodně nebudu. Suma sumárum tohle dle mého názoru drželo nad vodou vlastně jenom herecké obsazení a ještě docela slušný akční závěr v lese, takže dávám dvě velmi slabé hvězdy. ()

Petulka88

Nemůžu si pomoct, ale já se většinu filmu nudil. Jeff Bridges jako trubkoidní psychouš je sice fajn, stejně jako je fajn vidět Sandru Bullock v něčem jiném než v romantické komedii, ale co z toho, když se film vleče pomaleji než šnek s pokročilou artritidou. Ke konci se začne i něco dít, ale jednak to taky žádný zázrak není a jednak posledních 15 minut nemůže zachránit celý film. ()

Knor

Nejvíc oceňuju Kiefra Sutherlanda, protože jsem prostě cítil s ním a především Jeffa Bridgese a jeho dokonalej psychopatickej výkon, z jeho role vážně mrazí. Nebejt několika nudných a zbytečně natahovaných míst, tak jde o prvotřídní thriller. Ps: Herečku Nancy Travis bych nechal zmizet za každý její pohyb a slovo, to ženská je katastrofa. ()

epoh

Jo, to byly doby, kdy se ještě točily thrillery, kde k mrazení v zádech stačili dobří herci a atmosféra jak řemen... ()

petrik11

Film sa mi páčil, hlavní hrdinovia sú vhodne zvolení, aj Bridges aj Sutherland. Celkom vhodne k nim zapadla aj "šedá myška" Nancy Trevis. Film mal dobrú dynamiku. A v tomto prípade som bol aj za hepyend. ()

horor2

Knihu jsem nečetl, snímek Spoorloos (1988) jsem neviděl. Proto hodnotím pouze tuto moji srdeční záležitost, která nabídne hodně zajímavý příběh o muži, co chce zkusit dobro i zlo, chlápka, který hledá svou lásku a závěrečné rozuzlení, které mě napoprvé dostalo. ()

Luqe

Tento film ma zarazil. Nečakal som od neho tak veľa, no prekvapil ma s obrovským úsmevom na tvári. Jeff Bridges predstavuje šialeného psychopata, ktorý si chce vyskúšat čo všetko dokáže a tak chce zistiť či zvládne zabiť človeka. Kiefer Sutherland predstavuje verného manžela, ktorý sa i po 3 rokoch nevzdáva a naďalej hľadá svoju milovanú ženu. Záver je prekvapujúci, čakal som všeličo, ale keď ukázali záber zvnútra tej truhly nedýchal som, ba dokonca som sa ani nepohol od strachu. Ak sa chcete báť, vrele odporúčam ! ()