Profesor chemie Barney se učí ovládat svůj tep a chystá neobvyklý experiment, který osudově zasáhne do života mladých snoubenců Jeffa a Diany. Ti si vyrazili ze Seattlu na výlet, a přestože se cestou pohádali, hned si slíbili, že se nikdy neopustí. Vzápětí však Diana během krátké zastávky u benzínové pumpy záhadně zmizí. Policie se jejím zmizením odmítne zabývat, protože se domnívá, že dívka milence opustila. Jeff se však nevzdává a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Po třech letech, bez práce a bez peněz, však stále nemá žádnou stopu. Ve chvíli, kdy se v baru seznámí se sympatickou servírkou Ritou, všimne si jeho plakátu s prosbou o pomoc skutečný pachatel, který Dianu unesl a zabil, profesor Barney. Přestože žije jako usazený a spokojený otec rodiny, nedokáže odolat nutkání a rozhodne se ve svém zrůdném experimentu pokračovat s Jeffem. Vyhledá ho a přesvědčí, aby s ním odjel na místo zločinu. Cestou mu podrobně vypráví nejen o svých pohnutkách, ale také o přípravách na zločin. Nakonec ho přesvědčí, že pokud chce zjistit, co se s ní opravdu stalo, musí se vydat do jeho rukou. Mezitím Rita zjistí, že Jeff odjel s vrahem své snoubenky a když neuspěje na policii, vydá se ho sama hledat. Podaří se jí zjistit polohu chaty, kam Barney Jeffa odvezl. Dorazí včas? A pokud ano, podaří se jí zachránit Jeffův život? Začíná smrtící závod s časem a ví to ona i vrah. (oficiální text distributora)

Ravi

Bridges jako záporák, jooo, to můžu. Mrazí z něj v zádech. Pokud si chcete okořenit klasický thriller, koukněte se na tenhle snímek. 60% =3/5 ()

Nepi

Mně se tenhle film fakt líbil....Jasně má i svoje slabší chvilky,ale jinak je jako napínavý a místy až mrazivý...hlavně teda konec a scéna s rakví...viděl jsem ho víckrát a pořád se mi líbí....Nemůžu si pomoct.... ()

klukluka

Viděl jsem nejprve evropskou předlohu, vytratil se mi z toho moment překvapení- a ten byl na originálu možná tím nejzajímavějším. Americká verze se liší zakončením, to (rýč v hlavě apod.) z toho dělá v nejlepším případě béčko, ne-li rovnou céčko- rozuměj vážně sračku. Jsem rád, že se Jeff Bridges později potkal se zajímavějšími scénáři. ()

TAMEHEMP

Neodolatelnej Bridges. Zcela nenápadný motiv, byť pro pochopení psychického rozpoložení Bridgese klíčový. Touha po neznámu je doslova smrtelná, až teda na konec, který zklamal. Ale když je Bridgese tak uvěřitelnej, tak i nějakej ten přešlap hodlám zanedbat a že jich bylo. K němu.. Furt je to obyčejný člověk, který s neùspěch ztrácí motivaci, ale nejdřív v sobě vůbec musí najít odhodlání. Pak důkladná příprava, neponechat nic náhodě. Tak třeba nápad s pavouky, nebo zaklapnutí západky s dcerou v autě ve mně probouzí nemalý pocit nadšení. ()

Disease

Takové normální krimi drámo. Kdybych na to náhodou nenarazil v knihovně při výběru zajímavějších titulů, asi bych to klidně oželel. Takovýchhle filmů je hodně. ()

Rozjimatel

V 90. rokoch  sa mi film veľmi páčil, malo to takú mrazivú atmosféru. Dnes už z tej atmosféry niečo vyprchalo, ale stále jej zostalo dosť, aby sa dal film pozerať. Oceňujem herecké výkony, hlavne Bridgesa a Sutherlanda (pridal by som aj moju obľúbenú Sandru Bullock, ale tá si žiaľ vo filme dlho nezahrala). Čo sa mi až tak nepáčilo, je pár logických dier v scenári. ()

AIMÉE

Sutherland v době, kdy ještě neztrácel dech, naopak Bridgesovi role psychotického profesora moc nesedla, přestože má co do hereckých kvalit navrch. 48% ()

sona123

Zajímavá podívaná se zkušenými hereckými matadory. Je to docela detektivka, i když vraha hledat nemusíme. Ale stojí za to dívat se na jednotlivé postavy, jak to s rozdanými kartami rozehrávají. A i když už film něco pamatuje, tváří se docela jako švihák. A mně to bavilo se na něj koukat, i když stopáž bych možná o pár minut zkrátila. ()

mira007

Jeff Bridges jako psychopat, který nechá zmizet v maličké roli "stopařku" Sandru Bullock, po které pak pátrá Kiefer Sutherland. Dneska sotva průměrná záležitost, ale finále je celkem strašidelně působivé. ()

Sega

Film minimálně na jedno podívání. Skvělý Jeff Bridges který vypadá jako takový hloupoučký školní učitel jenž v sobě skrývá real evil. Celkem napínavý snímek se kterým kdyby si tvůrci pořádně vyhráli tak tady máme opravdu velké červené políčko z devadesátých let. Celý sníkem povzvedá vzhůru hudba Jerryho Golsmitha. Škoda že si zde nezahrála více opravdu nádherná Sandra Bullock v nejlepších nebo spíš nejkrásnějších letech své kariéry. Za mě určitě 3 a půl hvězdy. ()

zahadum

Prvá polovica slušný thriller ... Jeff Bridges prekvapil svojou rolou úchyláka so symbolom nekonečna a krvou na rukách. Sutherland dôveryhodný v úlohe muža ktorý nikdy nestratil nádej a prešiel si tým čo ona.... ()

Petrus1

Nevím, jestli byl úplně ten nejlepší nápad dodívat se na originál, jít se vyčůrat a zapnout remake. Kdybych bývala byla tušila, co mě čeká, asi bych se vyčůrala, vyčistila zuby, pomodlila se za to, aby nikdo nikdy už žádný remaky netočil a šla spát. Ono to zezačátku je vlastně úplně to samý – ty samý dialogy, ty samý scény...akorát jiné herecké (nikoliv režisérské) obsazení a prostředí. Klidně bych Kiefera a Jeffa prohodila. Bridges na mě tak nějak působí jako úchyl od první scény – prkenný, lehce pajdavý, se slizkým úsměvem. Postupem času se to s originálem trochu rozchází a já si docela chrochtala, že to je snesitelnější, sympatičtější, logičtější, uchopitelnější a svižnější. Dokonce bezpečnější, protože v Americe vám na rozdíl od Francie nevykradou nezamčený auto. Blbost. :-) Ano, blbost je to výstižné slovo, které mě napadlo, když očekáváný konec nebyl koncem, ale pouze začátkem čehosi, co z toho sice udělalo aspoň částečný horor, ale naprosto dokonale pohřbilo tu syrovost a znepokojení, který vyznívá z originálu. Hollywood si žádá, scénárista píše a Evropan pláče. Původně jsem chtěla hodnotit stejně jako originál, ale za ten naprosto zbytečně natahovanej a změněnej konec nemůžu. Pokud se na to dívat chcete, vyberte si jen jeden film. Já každopádně už nemusím vidět znovu nic z toho. ()

gusman

Miluji román Černá truhla od Barbary Büchnerové, který pojednává o ústavu, ve kterém se za trest zavírají svěřenci do černé truhly. Tento film je pro mě takovým malým připomenutím tohoto, okořeněný perfektní temnou atmosférou a stupňujícím se napětím. Doporučuji všem, kterým se tento film líbil, přečíst román. Vyšel v nakladatelství Albatros v roce 1999. ()

mala_kea

Další z řady thrillerů, který je skvěle podán, skvěle zahrán, dobře rozprostřen. Jeff Bridges je opravdu úchylný, a jeho postava je perfektně rozpracována. Pro režisérovu smůlu je to jediná postava, se kterou si pohrál. Abych nehanil, Kiefer je skvělý, Nancy si také zaslouží uznání. Nebýt zbytečně laciného konce, rozhodně jdu na maximum. ()

Wolvie

Proč stejný režisér točí dvakrát stejný film? To se zeptejte Sluizera nebo Hanekeho,ti jsou na to zjevně experti. ()

Eluin

Podle mého názoru skvělý thriller dost atypický v tom, že hlavního padoucha (ve skvělém podání Bridgese) v podstatě znáte od začátku. Víte tedy kdo, ale už netušíte proč a hlavně..jak. ()

alambert

Musím říct, že začátek filmu je vyloženě dechberoucí...ten nácvik Jeffa Bridgese, to je dokonalost sama...stejně tak ještě i pár scén, které přijdou až v průběhu filmu. Bohužel na druhou stranu je tam spousta chyb a nedodělků, které mi opravdu vadily. Ať už detaily...zapalovač, Are Vanished nebo "kafe už nepiju"...nebo celkově...nedotažená atmosféra klíčových scén apod. Proto se nakonec film přes tři hvězdy nedostal, ale za shlédnutí určitě stojí. ()

kkarx

Klasika! Parádní psychopat v podání Jeffa Bridgese, skvělý obsazení, ale ten vykonstruovaný konec to kazí. ()

helloween93

Upřímně hodně mdlý thriller s Kieferem Sutherlandem a Jeffem Bridgesem. Druhý jmenovaný tu hraje solidního psychopata, ale bohužel scénář nedokáže zaujmout. Navíc ten závěr je dost nevěrohodný. 2* ()

MickeyStuma

Kiefer Sutherland si vyjede se Sandrou Bullock, která najednou u jedné benzinové pumpy beze stopy zmizí. A Kiefer se nevzdává a i po třech letech stále po ní neustále pátrá. Až se jednoho dne únosce ozve sám, aby si s ním krapet pohrál. Zdánlivě jednoduchý příběh s netušeným zakončením dávající spíše důraz na charaktery či psychiku daných protagonistů se vznikající otázkou, jak tohle nakonec celé dopadne. Jedná se thriller plného napjatých sekvencí podpořené vynikajícím hereckým výkonem Kiefera Sutherlanda a Jeffa Bridgese. Dějový vývoj je pomalejší, ale o to víc vyniká psychologičnost spojená s dramatem situací. Je potřeba poznamenat, že se jedná o americký remake francouzského snímku z roku 1988 ´Spoorloos´ a že je scénář jako obvykle krapet upraven v rámci atmosféry a amerického pohledu, což vždy vedlo k horšímu vyznění. I tak to stojí za porovnání s originálem, které bylo natočeno na základě knihy autora Tima Krabbého. Atmosféra v rámci zoufalého nevědoucího pátrání po nepříjemné pravdě na pomezí smrtící hry hry kočky s myší odpovídajícímu vražednému přesvědčení arachnofobii, klaustrofobii, strach z neznámého a znepokojujících podivností dává všanc filmovému zážitku. Originál je originál, ale i toto zpracování zkrátka stojí za povšimnutí. ()