Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

F2003F

Emočne to síce nostalgicky funguje, ale od prvého dielu je to 20 rokov, nie od posledného, čim mi to prišlo ako kalkul po Friends Reunion, ktoré práve kvôli tomu na mňa fungovalo viac. Z hercov stále pre väčšinu ľudí zaškatuľkovaných do postáv to je celkom cítiť, keď sa musia znovu vracať k legendárnej sérii pričom sa odvtedy snažia z toho vymaniť. ()

Tomas_PO

Nejedná sa o ďalšie pokračovanie Harryho Pottera, ale o špeciál, podobný Friends Reunion Special, kde sa po niekoľkých rokoch stretnú herci, filmári, režiséri, a spomínajú. V porovnaní s priateľmi však Harry ťahá za kratší koniec, okrem zopár nevidených záberov z natáčania, ale najmä kastingu (úplne prvá scéna, keď sa stretne Ron, Hermiona a Harry) je to veľmi formálne, decentné a miestami až umelé - plné lásky, kamarátstva a veľkej rodiny. Pritom sa im ani nepodarilo dostať všetkých do jednej miestnosti. Internejšie zaujímavosti, či veci zo súkromia sú spomenuté len okrajovo, pritom zopár románikov sa na 'pľaci' odohralo. Na záver nechýba vzdanie úcty tým, ktorí od počiatkov natáčania tento svet už opustili. Avšak dojem celkovej 'instantnosti' to už nepraví. ()

Dawe.86

Děkuji za všechny ty roky a dospívání s vámi,byly to ty nejkouzelnější roky na které nikdy nezapomenu a na vždy mi zůstanete v srdci .Neskutečný a jedinečný pocit se opět po těch letech vrátit tam, kde tohle jedno velké dobrodružství začalo a jestě jednou děkuji že sem si tento příběh od počátků až do samotného konce mohl znovu užít a prožít s vámi ❤️ ()

Toilet odpad!

Paskvil. Jak je možné, že ani nepozvali svoji chlebodárkyni Rowlingovou? Pěkná nespravedlnost! Navíc je to celé pouze o tom jak si tma herci vzájemně měří svá malá péra, omlouvají se za nenávistnost spisovatelky a poplácavají se po zádech za to jak jsou stateční a spravedlivý. ()

Mangano

Čímkoli pro mě zajímavé ohlédnutí mi zde přinesli pouze Robbie Coltrane a Helena Bonham Carter. Zbytek mladých herců (až na výjimky) a upadajících režisérů (krom jednoho) tam přišlo pouze kňučet na kameru jak jsou nespokojení se svými dosavadními kariérami a třeba na takovém Gary Oldmanovi jsem cítil, že je tam jen s donucení, protože ho tam zřejmě poslalo studio ukázat se na kameru. A sorry jako, ale věnovat mistrovskému umění Alana Rickmana, které v celé sáze předvedl, jen asi 2 minuty v ohlédnutí se za ní je dost drzé. Tento dokumentární snímek tak zůstává jen naprosto zbytečnou reklamou a důrazně nedoporučuji pouštět si ho s otřesným českým zněním. Údajnou transfobii J.K.R. a její přímou neúčast na tomto projektu ponechávám bez komentáře, jelikož o tom nic moc nevím. Každopádně to celé taky dokumentu příliš neprospělo. Jsem fanoušek filmů i knih, ale tohle mi nic nedalo. ()

Hird

Minimálně 2/3 dokumentu jsou jen sestřihy z filmů. Ze zbylé třetiny 90% času všichni nostalgicky vzpomínají jak to bylo super a říkají jak se mají rádi. Zbylých 3.33% jsou behind the scenes zajímavosti a vtípky. Což je trochu málo, vzhledem k tomu, že to bylo to hlavní, co jsem si od dokumentu sliboval. ()

Grimaldi

Harry Potter je první knížka kterou jsem přečetl celou, a i filmy mám moc rád. Tohle ohlédnutí mi tak posloužilo jako perfektní příležitost si zavzpomínat na mé dětství. Bylo to hřejivé, i slza ukápla. Škoda jen nepochopitelné neúčasti Rowlingové. S ní by to věřím bylo perfektní, takhle je to jenom vážně skvělé. ()

Ttalgi

Těšila jsem se na naprostou nostalgickou nálož, u které budu slzet dojetím. No, nic tak velkého nepřišlo, bylo to fajn ale to je tak vše. Asi jsem od toho jako velký fanda čekala něco víc, něco co by mě chytlo za srdíčko.  Nepozvání Rowlingové, bez které by někteří byli jen pohozenym sáčkem u popelnice, je jen hřebíčkem do rakve k tomuto reunionu. To, že tam dali její nahrávky z roku 2019 je fakt výsměch. A zajímalo by mě, jaké jelito dělalo české titulky, něco tak hrozného jsem už dlouho neviděla, po chvíli jsem přepínala na anglické. ()

hannahmontan

Dojemné, opravdu. Na HP jsem vyrostla, pamatuji si to jako včera, když jsem sledovala Harryho, Hermionu a Rona na kazetě. Nebo jak jsem byla na posledním díle v kině. Prostě moje dětství. Tento dokument dokazuje, že čas běží pro každého stejně, lidé stárnou, mění se, dozrávají a také bohužel umírají. Pro mě to byl emotivní zážitek vrátit se prostřednictvím tohoto dokumentu zpět do kulis Bradavic a vidět jednotlivé herce po letech, jelikož jejich životy prostřednictvím médií nesleduji.  Děkuji. Pro mě to je stejne krásný návrat jako u Přátel. Za mě 5/5* ()

slamic5

Mám Harry Potter filmy i knížky rád a tak jsem si tenhle dokument velice rád pustil. Škoda že tak 30% je jak se všichni chválí a navzájem se poplacavaji po ramenech. No a ke konci to bylo už opravdu preslazene. Proto nechám jen za 3 ()

SONYAGENT

Nikdy se nic ani naznakem nepriblizi svetu, ktery vytvorila JKRowling a atmosfere kolem. Nejvetsi knizni i filmove dilo vsech dob a vyzyvam na souboj toho, kdo ma jiny nazor nez ten spravny. ()

Bogrant

Nostalgia je sviňa, ktorá zaručene funguje, ale popravde, tu sa tá pravá emocionálna dostaví len v poslednej tretine pri spomienkach na zosnulých hercov a záverečné rozlúčenie sa. Všetko predtým je skôr klasickým "behind the scenes" ohliadnutím sa, ako to začalo/pokračovalo/skončilo, čo som si ale pomerne tiež so záujmom vychutnal, i keď ma baví len prvých 5 častí. Akurát to spomienkové a uplakané kecanie ústrednej trojky mi prišlo akosi príliš podľa scenára, čo sa ale dá vzhľadom na okolnosti ako-tak pochopiť. ()

Moonwalker

Tak jsem se také dostal k tomuto vzpomínkovému ohlédnutí za sérii Harry Potter. A musím říct že mám opravdu stejné pocity z toho všeho jako hlavní protagonisté. Protože v podstatě těch 10 let jsem prožil s nimi, od začátku do konce, a dalo by se říct že jsem s nimi vyrostl. Moc pěkný dokumentární film o všech osmi filmech. Až mě to na konci dojalo a rozbrečelo kolik skvělych herců a hereček už není mezi námi z této skvělé kouzelnické série. Doporučuju se podívat, opravdu to za to stálo. ()

mia.com

Krásné to bylo. To jsem si zase pobrečela. Prostě jedna velká nostalgie. Člověk se dozvěděl pár zajímavostí, ale jinak se vše omílalo dokola. Taky škoda, že chyběla nejen autorka JKR, ale více důležitých postav. A když už řešili, jak Emma chtěla odejít, mohli si pokecat i o Danielově alkoholismu. ()

Sopholojong

Dokonaly "liebes-brief" vsetkym nielen fanusikom serie, ale i milovnikom dokumentov o tvoreni a magii filmov. Asi tak o dve triedy emocionalnejsie, entuziastickejsie, hravejsie a profesionalnejsie nez precenovany Friends Reunion. V castiach In Loving Memory a najma v zaverecnom dojimavom epilogu, podfarbenom krasnou hudbou, som "rval ako taka zelva". Takto sa robia anniversary dokumenty, dami a pani! ()

betykabrdova

"After all this time?" - "Always." ... Na Harrym Potterovi jsem vyrůstala a stejně jako Daniel Radcliffe plánuji nejen knihy, ale i filmy představit svým hypotetickým dětem. Z těchto a dalších důvodů, byl Návrat do Bradavic kouzelnou nostalgickou cestou. Možná nejsem úplně objektivní, ale jsem přesvědčena, že Harry Potter je jako filmová sága naprosto unikátní zkušeností a zážitkem nejen pro fanoušky, ale i pro herce samotné. Vyplývá to nejen z dokumentu, ve kterém mladí herci dojemně vzpomínají na své dospívání, které sérii zasvětili jako spousta z nás, ale i ze vztahu, který mnoho fanoušků k HP světu stále má. Jako jó některé chvíle v dokumentu byly klišé a moc mi tam chyběla Dame Maggie Smith,... ale chronologické posezení s režiséry, vzpomínky mladých herců na práci s britskými legendami či celková rodinná atmosféra, kterou ve štábu utvořili, všechny nedostatky překonaly. Nostalgie je prostě silnější jak magie a já se smála a taky plakala u mnoha scén. Pro mě, Harrym Potterem vychovanou naivku, to byla kouzelná cesta. ()