Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
Trailer

VOD (1)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Trailer

Streeper

Bylo hezké vidět herce ze série, jak vzpomínají na natáčení Harryho Pottera a jak navštěvují kulisy. Občas byl znát ten tlak, že něco bylo vyloženě nahrané, že jim nakázali, řekněte tohle a řekněte tamto. To se dalo čekat, u Přátel to nebylo nic jiného. Nejvíce mě bavily scény s Helenou a Danielem, to jsem se nasmála nejvíce a taky pěkně zvládli situaci s J.K., protože i když s ní nechtějí mít kvůli jejím výrokům nic společného, pořád je to ona, kdo všechnos tvořil, takže jí nemohli jen tak vynechat a vymysleli to dobře. ()

rockwoman

Je úplně jedno, jestli jste vrstevníkem Harryho Poterra, nebo rodičem dítěte, kterému jste s jeho dětským filmovým hrdinou kupovali knihy, nebo s ním chodily do kina, protože ta nostalgie během sledování se zkrátka dostaví....alespoň já to takhle měla. A jak pravil Sirius Black Harrymu " Ti co nás milují, nás nikdy neopustí. Vždycky je můžeš najít...tady ~♡~ " ()

Doldus

Nejsem až tak horlivý fanoušek série ani předlohy, nicméně nepřizvat Jo bylo trochu divné i mně. A možná, že jsem cynik, pesimista či rovnou edgelord, ale některé srdceryvné výstupy (zejména ústřední herecké trojice) mi přišly trochu přehnané či na sílu. Naštěstí to zachraňovali navrátivší se herci vedlejších postav, z nichž nejvíc mi učarovali Jason Isaacs, Helena Bonham Carter či legendární Ralph Fiennes. Hezká byla i vzpomínka na již zesnulé, která byla zpracována s citem a úctou. ()

Enšpígl

Nepatřím ke generaci Harryho Pottera, ale když jsem to zahlídl na HBO GO neváhal jsem, přece jen jsem nevynechal v kině jediný díl a některé scény mám v hlavě doteď. Stejně jako titulku od J. Williamse. Bylo to krásné vzpomenání na kouzelné časy kdy jsem jako prachobyčejný mudla utíkal do Bradavic, světa kouzel. Představitelé pochopitelně zestárly a líbilo se mě, že dokument se věnuje spíše citům a vztahům, to dává velký emoce, jen místy to mělo pachuť těch povinných PR keců, ale s ohledem na to, kolik času a let spolu hlavní trio bylo, těm vzájemný citům jsem schopen uvěřit. Jinak nejhezší pasáž je Helena BC s Danielem, no napsal jí to hezky, tenkrát. Moc chválím kreativitu dokumentaristů. ()

vurhor

Poměrně milý a fajn pohled do zákulisí všech HP filmů, který je jedinečný oním znovushledáním tehdejších představitelů. Mnohým fanouškům to rozhodně vykouzlí (get it?) úsměv na tváři. Akorát závěrečná čtvrtina je až přestřeleně sentimentální a patetická. I přestože se považuji za opravdu extrémního HP fandu, tak mě to nakonec nedojalo. A zdá se, že se o to ten speciál fakt usilovně snažil. Vlastně si myslím, že pokud chtěli tvůrci natočit tuhle nostalgickou jednohubku takovýmto způsobem, měli počkat ještě dalších deset let. Pak by to možná bylo silnější. Celkově se na to však koukalo příjemně. Ale ta Rowlingová tam prostě chyběla. Btw, Helena Bonham Carter (Belatrix) tam byla nejlepší. Jednoznačně nejzábavnější a nejvtipnější sekvence. ()

• Natáčení velké části dokumentu probíhalo v původních filmových kulisách, které jsou nyní součástí exkurze (Harry Potter Studio Tour), jež byla otevřena veřejnosti v roce 2012 v leavesdenských filmových ateliérech. (HellFire)
  • V jednom záběru vidíme vedle sebe sedět Jamese Phelpse a Olivera Phelpse. Tvůrci dokumentu jim však v popisku prohodili jména. Tvůrci filmu následně chybu uznali a opravili. (SONY_)