Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

ReproBoy

Víte co, já už jsem o pár let starší, než byl Harry, takže první díl mě kdysi připadal uplně pro děti. Ale dneska na to koukám se svojí dcerou a uplně to prožíváme oba. Takovej verbal na tohle ani recenzi nenapíše, takže bych ocenil ty hlavně americký kritiky, aby šly pěkně do prdele, protože věřím, že to mělo svoje kouzlo. Dojemný moment posledního natáčení mě tak trochu vhrknul slzy do očí stejně, jak když koukám na pohádku coco. Takže se mi sice nelíbí, že HBO na tom chce zase rejžovat, ale tenhle "dokument" se mě líbil, věřím jim to a opravdu to muselo být supr. No a to je vše, přátelé. 98,98598% ()

LEFTFLANK

Vhodné pre 12-ročných alebo tých čo radi dajú meno dieťaťu po televíznej postave. Samozrejme naj je prítomnosť velikánov ako H.B. Carter, Gary Oldman a Cuarón. Prekvapil Felton. Zaujme časť s Newellom, ktorého film považujem za najhorší, že kniha, ktorú musel spracovať do cca 2 hodín mala cez 900 strán. To prirovnanie, že kniha je ako "tehla" bola perfektná. Možno by niekoho pri vytváraní budúcich sequelov mohlo napadnúť rozdeliť Ohnivú čašu aspoň na dve časti namiesto Deadly Hollows. ()

angelle

Čo budem klamať? Vyplakala som celú rieku. Harry Potter sa nám všetkým navždy zapísal do mysle. Bude, vlastne už je, nestarnúcim, obrovským epickým príbehom, ktorý budú poznať mnohé generácie a Rowlingová bude jedného dňa pre literatúru istým významným človekom, akým je teraz Shakespeare.  Ďakujem za návrat do môjho detstva, do časov, kedy som ležala na sedačke, pozerala Harryho a nič ma netrápilo.  Always.  ()

wistar

Skvělé setkání s těmito herci po letech. Tehdá měli výbornou chemii a mají ji i tady. Všechno co si říkají jim totiž věříte, jen Ema Watson se někdy moc hihňá. Pochválil bych Ruperta jelikož byl tak vtipný a přirozený, že jsem to v podobných show neviděl. Skvělé je, že i když jste na ty filmy už zapomněli, tak si tady vybavíte různé scény a pocity, které jste měli ( já si vybavil, jak jsem se jako dítě bál u tajemné komnaty). A když film končí a je tu vzpomínka na zesnulé herce, je to něco kouzelného. 8.5/10 ()

Nellaron

Vidieť hlavných hrdinov úspešnej série filmov opäť pokope prinesie vždy zaujímavý zážitok, ktorý sa dotkne každého inak. Niekto je v šoku, lebo všetci zostarli. Niekto je dojatý, lebo sa spomína na staré časy. Niekto zase smutný, lebo veľa hercov už pomrelo. Pre mňa osobne boli na tomto dokumente najprínosnejšie monológy jednotlivých režisérov a ich pohľady na spracovanie témy. Každý mal trochu inú predstavu a podľa toho vyzerali aj jednotlivé diely. Na konci dokumentu som si vravel, ako by asi vyzeral Harry Potter a Relikvie Smrti, keby na ponuku kývol napríklad taký Matthew Vaughn. Išlo o pekný návrat do magického sveta a náhľad za oponu. Trochu mi prekážalo, ako sa všetci navzájom pochlebovali. Tých slov chvály tam bolo príliš veľa a znelo to občas trápne, ako všetci mohli prispieť k obrovskému úspechu. Takže záverom - good job :) ()

sml41

dokument, ktorý vobec nepridava nič na atraktivite celej serie -  aby si celu seriu ludia ktorý HP este nevideli pozreli... nudne, nezaživne... iba biznis ťah. ()

vecnykritik2 odpad!

80%? Jste se tady asi všichni zbláznili ne? Dokument naprosto o ničem, pouze se hlavní aktéři plácají po zádech jak to udělali dobře a že jsou rádi že po letech sešli. A koho to jako zajímá? - chyběla tam většina herců a hlavně těch důležitých - Rowlingová tam taky nebyla - ona odmítla, není to tak, že by ji nepozvali - většina dokumentu jsou záběry z HP - zbytečně velká stopáž, hrozná nuda - absolutně žádné drama... řekněte mi, že za 10 let natáčení se tam jako vůbec nic nestalo? - proč tam nebylo něco o tom jak stavěli kulisy a efekty? - na filmech se podílelo velké množství lidí, proč se řeší jen hlavní trojce? - celkově mi to přišlo nepřirozené, herci hrají podle scénáře Nedozvěděl jsem se nic zajímavého, žádný špeky, žádný drama, žádný zajímavosti. Pokud nemám co říct tak netočím film! Další film ze světa HP co jen ždíme prachy z fanoušků. Dokument o miliardářích, co se jim stýská po natáčení, protože ví, že už nikdy nic takového točit nebudou. Tohle může zajímat pouze skalního fanouška, který si ucvrkne při jakémkoliv obsahu z HP. Ono to vlastně vysvětluje i to hodnocení tady... ()

riky1995

Trochu mi vadí absence jakéhokoliv hudebního skladatele, který se podílel na vývoji těchto filmů, ale co už. Hezká příležitost na to, vzpomenout si na ty, kteří s námi už nejsou. I přesto, že některé momenty vypadají, že jsou "forced", je to pořád krásně nostalgický, hodně emotivní a já jsem s tím naprosto v pohodě. Bez toho by to snad ani nešlo. Mám rád hlavní tři představitele a od dětství jsem to sledoval, vyrůstal v tom, odtrhával se od reality. S takovým ohlédnutím zpět, má člověk trochu pocit, že toho byl malou součástí. ()

Updated_Cake

"Suprový" dokument, který s sebou nese režijní blbosti. Nostalgie a herci (kteří ještě zůstali naživu) jsou fajn. Bohužel z některých rozhovorů je cítit takové trochu nucení a když někdo vypráví třeba o vzpomínkách, je to spíš jako by mu právě někdo připomenul, co dělal před těmi X lety, ale sám si to pomalu nepamatuje. Hlavně Daniel Radcliffe mi v tomto směru přišel až moc odměřený a těžko říct, čím to je. Zas z tolik děl ho zatím neznám. Filmy i knihy byly super, ale tenhle dokument mi přijde docela špatně uchopený. Nejvíc wholesome herci tam jsou prakticky Gary Oldman a Rupert Grint na kterých ta nostalgie je vidět a že na ty časy vážně rádi vzpomínají. Takže víceméně nejde o dokument? Jen skrytou reklamu a levnou formu toho, jak nalákat lidi na HBO Max, aby se podívali na tohle a na HP filmy? Takhle to na mě alespoň působí, nebo spíš nic jiného mi jako závěr z toho nedává smysl. Možná to má i co dělat s nynějšími problémy kolem J. K. Rowling, aby to trochu zametlo pachuť některých lidí vůči této sérii? Každopádně dost přeceňovaný dokument, i na tu dávku nostalgie... ()

KritikVlada

Ale jó, je to pěkné vzpomínání na legendární sérii, která, ať už se to někomu líbí nebo ne, ovlivnila celou generaci. I mě. A myslím, že nadále ovlivňovat bude. Harry Potter je prostě absolutní klasika, a ten kouzelnický svět mě od dětství neskutečně fascinuje, mnohem víc, než nějaký Pán Prstenů. V tomto dokumentu zazní nespočet zajímavostí a informací. Jde to krásně chronologicky. A přiznávám, že i já jsem měl na konci vlhké oči. Skoro. ()

Kikana

Jako správný potterhead jsem to viděla hned, co to vyšlo. A párkrát mezitím, ale dnes jsem to viděla poprvé potom, co nás opustil představitel Hagrida a musím říct, že mě to opět rozsekalo. “There is no Hogwarts without you, Hagrid.” Dokument je už tak emotivní, herci vzpomínají jak s filmem vyrostli, stejně jako my diváci. Bohužel nás mnoho představitelů již opustilo.  Měla jsem obavy z toho jak to bude všechno pojaté, ale jsem příjemně překvapená, příjemné povídání o tvorbě filmů, nostalgie z filmu přímo čiší. "I'll not be here, sadly," he added. "But Hagrid will."                                                                                -Robbie Coltrane ()