Univerzální voják: Bratři ve zbrani (TV film)

• český

Univerzální voják

• Kanada

Universal Soldier II: Brothers in Arms

• slovenský

Univerzálny vojak II.: Bratia v zbrani

Sci-Fi / Akční

Kanada, 1998, 92 min

Z celýho filmu jsem byl šíleně zmatenej, úplně jinej film než Univerzální voják od Emmericha ale pokračuje jakoby stále. No měl jsem na začátku dost bordel, pak se to jak takž uklidnilo a já si vychutnal akční film, který sice má snad všechny klišé akčního béčka které jde vůbec mít, ale já se vůbec nenudil a tak jsem byl fakt celkem spokojen, navíc pár slušných herců k tomu. Jen škoda že 2 díl byl o něco slabší.(4.3.2011)

Takhle to dopadá, když se velká Hollywoodská   studia dlouho nemají k očekávanému   pokračování vcelku úspěšného trháku.   Prostě se toho chopí televize. Že už to nebude   takové masivní a explozivní je už předem   jasné. Na to televize nemůže mít patřičný   rozpočet. A tak to dopadlo jak to dopadlo. Osudy   vojáka Luca Devreauxe a televizní reportérky   Veronicy pokračují. Návaznost nám již na   začátku dokazuje připomínka   závěrečného souboje na farmě z předchozího   snímku. Nejde však o původní záběry. Vše je   natočeno znova s jinými herci. Je to tak. Hodně těžko se na to zvyká. Mezi Lucem a Veronicou vzplane   milostný vztah. No, nic proti tomu, ale vzhledem   k tomu, že je Luc mrtvý ... Nechme toho.   Příběh tedy pokračuje dál. Tvůrci zasadili   do děje i Lucova bratra Erica. Srdcervoucí   doják se však nekoná, i když snaha tu   evidentně je. Na televizi to však celkově není   zase až tak nejhorší. Výprava televizně   chudá, akčních scén poskrovnu a příběh jako   takový, jakž takž. Ono vůbec je snaha, aby toto   celé táhl děj. Je prostý, televizní.   Na jedno však opět bylo pozapomenuto. Obvinění   reportérky Veronicy z vraždy svého kolegy z   předchozího snímku. Nikdo jí tu kvůli tomu   nehledá, neshání, nenahání. Podivné.   Celkový dojem je tedy rozpačitý. Z předchozím   snímkem se to srovnávat nedá, protože se   nejedná o velkorozpočtový kinofilm. Jako TV počin  zapadá do průměru.(28.2.2015)

• majo25

Televízny film, ktorý chcel pokračovať tam, kde skončila pôvodna kinoverzia. S inými hercami, s diametrálne iným rozpočtom a s oveľa slabšou zápletkou. Pár známych hercov a viacmenej sympatické nové tváre to nepochovali úplne. Aj akcia a efekty vzhľadom na televízne spracovanie nie sú zlé. Jednoducho, kto čaká akciu a jednoduchý príbeh na odreagovanie, dočká sa. Viac nemá čo ponúknuť.(6.9.2015)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +děj navazuje na úplně první film -jednoduchý příběh, béčkové vyznění/// Film který ničím nevynikne a jeho děj by se dal označit nejlépe jako jedna epizoda ze seriálu. Přesto mě film nenudil a jsem za něj celkem rád, určitě si stojí lépe než oficiální pokračování. Jo a líbil se mi Gary Busey jako záporák :-)./// Celkem 47%///(31.1.2007)

• kenkaku

tehnle pokus o vyždímání myšlenky "Universal Soldier" mě tedy rozesmála... "Uníci" jako spící agenti je fakt moc. Pokud mě neschopnost se držet pravidel u originálu mrzela, tak tady mě doslova ničí a film za to hluboce nenávidím. Pokud totž někdo sebere partu "privařených ksichtů" (Gary Busey, Burt Reynolds, Jeff Wincott) NEMŮŽE to co dělá nebrat vážně. Proto to považuju za urážku diváka a názvu "Universal Soldier".(17.7.2012)

• - Film a jeho další pokračování měli být původně pilotními filmy k zamýšlenému televiznímu seriálu. (Terva)