Malý krámek hrůz

• USA Little Shop of Horrors (více)

Květinářství pana Mushnika nemá štěstí na zákazníky. Obchody jdou špatně až do okamžiku, kdy dá prodavač Seymour jedné rostlině několik kapek vlastní krve. Neví, že její zvláštní vlastnosti pocházejí z vesmíru. Kvvětinu pojmenuje Audrey II. Podle kolegyně, po které touží. Chtěl by s ní žít, ale Audrey chodí se sadistickým zubařem. Cestu ke štěstí by mohla otevřít zázračná rostlina. Pan Mushnik díky ní má neuvěřitelný obrat. Ukáže se však, že je nejenom masožravá, ale také nenasytná. Připraví sice Seymoura o protivníky, ale láká ji i Audrey. (oficiální text distributora)

easaque

muzikály opravdu nemusím a navíc ještě tento styl už vůbec - prostě jsem čekal trošku něco jiného. Vzpoměl jsem si, že jsem kdysi viděl i originál, který byl zajímavý i nápaditý, ale nechytlo mě to taky - možná to mělo málo šťávy. Naopak tento remake ji měl na můj vkus až až. Když už bych musel, tak asi bych měl víc síly se koukat na původní verzi bez písniček. Pro mě slabší 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Skvělí to film a hlavně masožravá květinka AUDREY 2..Film je doprovázen výbornými písničkami s velmi vtipnými a neotřelými texty.Kromě vulgární rostliny můžete ocenit také pěvecký výkon S.Martina v roli sadistického zubaře. ()

honajz2

Muzikály moc nemusím a tady se mi to zase potvrdilo. Své kouzlo to určitě má a vysoká hodnocení chápu, taky se mi líbil vzhled masožravé kytky a asi 3 písničky ušly, z nichž dvě zpívá ta květina. Vlastně charaktery květiny, Seymoura a nejsadističtějšího zubaře v dějinách lidstva mají něco do sebe a jen díky nim mě Malý krámek hrůz nějak zaujal. Jisté kvality to má, ale nedokážu je plně docenit, jelikož mě to i tak dost nudilo, většina písniček mě moc nezaujala, Audrey má hlas otravný jak duo holek ze Sedmikrásek (ačkoli, ty asi pořád vedou...) a nejmíň čtvrtina filmu/písniček je o lásce Audrey a Seymoura (a právě tyhle pasáže mě nudily asi nejvíc). Vlastně by se i šiklo dát do žánrů romantický. Prostě nejsem schopný Malý krámek hrůz docenit. Nejspíš je to mým ne zrovna kladným vztahem k muzikálům, ale co já vím, třeba časem, po druhém zhlédnutí to budu považovat za geniální film. V tuhle chvíli si ale radši zopakuji Adélu... 3* ()

cariada

Nehorázná blbost kde se pořád zpívá a já se u toho nudil až běda, ale už je to přece pár let co jsem to viděl a vím , že mě to dost zklamalo. ()

Nautila

Perfektní! Tvůrci dohnali tuhle muzikálovou předělávku filmu z roku 1960 k naprosté horrorovo-komediální dokonalosti. Šílená skvělá úchylárna. Kytka má neuvěřitelné charisma a k zubaři není co dodávat, ten si natáčení musel pořádně užívat. Výborné scény: Sen Audrey o dokonalé americké budoucnosti a "jsem zubař"! ()

Streeper

Nebudu lhát, když jsem se na to koukala, říkala jsem si jak je to šílená blbost. Hlavní herečka mi byla velmi nesympatická a přišlo mi až neuvěřitelné jak moc je naivní a hloupá. Ale po shlédnutí filmu jsem si říkala, že mě to vlastně bavilo, zasmála jsem se u toho, písně byli chytlavé a nejlepší na tom všem Steve Martin a jeho píseň, vážně mohla bych jí teď poslouchat pořád. Není to nijak strašidelné, ale je to taková pěkná americká blbost, která je ale šikovně natočená a navíc skvělé písně k tomu dodávají na kvalitě. ()

C0r0ner

Ještě tři za efekty, protože mně se prostě strašně moc líbí ta osmdesátková stylizace triků, které mají mnohem větší koule a realističnost než celé zasrané CGI. Jinak je to až podprůměrná blbůstka o ničem, kde se půlku stopáže otravně ječí. Audrey I v dabingu také stála za to (v dobrém). 50% ()

pufina

Komediální sci-fi horor, kdy jsem se neměla chuť ani smát a nenastala žádná chvíle, kdy bych se měla bát. Vážně mi to přišlo trapné. ()

Martrix

I po více než pětadvaceti letech, je Malý krámek hrůz ojedinělé žánrové lečo. Sci-fi muzikál o kytce z vesmíru a looserovy z předměstí, má vynikající pasáž se zubařem...nejlepší rolí Steva Martina, pár vtipných momentů na začátku, ale pak už je to jen ubíjející otravnost.  Ocenit ale musím pár slušných songů a pak výtvarníky, kteří by si jistě měli co říct se Švankmajerem. Netuším jaké byly dobové recenze, ale když uvážím, že to vzniklo ve stejném roce, jako Kačer Howard, tak nejspíš o žádný superprůšvih nešlo. ()

Radiq

Vůbec jsem netušil, že to má být muzikál. To by mi nevadilo, ale ty songy na mě byly už trochu out. Jako nic hroznýho, jak třeba Zelenková nebo Zagorová nebo Vondráčková, ale prostě nuda. Akorát ta rostlina měl úplně skvělej hlas. Z ostatních postav mě dostal hlavně Steve Martin, ten byl celkem drsnej a na to, že ho zase až nějak moc nemusím, tady se mi líbil. No a roličky, který obsadily známí herci jako vystřižení z jedné americké filmové generace jednoho období (Candy, Belushi, Murray) tam ani nemusely být - vůbec mi nedošlo, proč tam ty scény s nima jsou. Asi aby to prodloužili. Takže asi tak: když si prostě během filmu začnu říkat: na co to kurva koukám, tak to je špatný. Adéla ještě nevečeřela je rozhodně lepší. ()

kosta73

Paráda! I když muzikály dvakrát nemusím, toto dílko stoprocentně ještě zhlédnu, některé pasáže pak klidně znovu a znovu. Adéla je sice lepší, ale tohle má lehkost a šarm jako dělo. Plný počet! ()

dr.fish

Opět jsem si ověřil, že mi z muzikálů vstávají vlasy na hlavě. Vydžel jsem půl hodiny a zmáčkl tlačítko STOP... ()

Doudis19

Netradičně ujetý muzikál s pěknými melodiemi, zajímavou sci-fi pointou i zábavnými efekty. Ona masožravá rostlina je však vtipná pouze do chvíle, než začně s afroamerickým bassem glosovat dění kolem sebe :-(. Vlastně od té chvíle, přestává bavit celý snímek. Je to škoda, jelikož provedení Audrey II. je perfektní, Steve Martin je zas jednou vtipný a cameo roličky Billa Murrayho, Jamese Belushiho i Johna Candyho dávají Little Shop of Horrors na zvučnějším jménu. ()

Tomes83

Až na jednu, velice vydařenou zábavnou scénu u zubaře, je film spíše podprůměrnou komedií a nezachrání to ani muzikálové scénky! ()

neoBlast

Malý krámek hrůz je vynikajícím objektem ke studování. Jistě dosahuje vysokých muzikálových kvalit (nemám hudební sluch a skončil jsem v "hledání" s konstatováním, že Moulin Rouge je předčasným top vrcholem), ale Krámek okouzlí hlavně zajímavými propracovanými vizuálními triky - animatronická kytka vypadá i v roce 2012 nadčasově a stále jsem nevěřil, že toto je možné bez digitálních triků (jsem i já už tolik deformovaný?). Ke všemu navíc skvělí herci v čele s ďábelským zubařem a spoustou dalších vtipných cameo roliček. 80 % ()

noriaki

Tak ne muzikál z kadeřnického učiliště, ale muzikál z květinářství je to nejdivnější co jsem tuhle zimu viděl. Little Shop of Horrors je hlasický polarizující film. Buď divákovi sedne, nebo se jím protrápí. Já patřím spíš do druhé skupiny, protože i když mám brak rád - a tohle je přiznaný brak, se všemi nezbytnými proprietami, tak me vůbec nezaujaly písničky. Pochopitelně s výjimkou ikonické Dentist, protože Steve Martin je v ní tak kouzelný, že byl byl zločin ji prozívat. Ze zbytku filmu jsem si užil jen naprosto famózního Billa Murrayho. Komu se líbí úchylárny typu Rocky Horror Picture Show, tak by měl tohle minimálně zkusit. ()

Hennesy

Muzikály fakt nemusím, teda až na výnimky (napr. Grease), ale tento filmík mi prišiel ako celkom milá sranda o mäsožravej rastline z vesmíru. Na pozadí tejto dejovej linky sa odhráva love story medzi nesmelým zakrslým predavačom v kvetinárstve a jeho kolegyňou, ktorá však chodí so sadistickým zubárom v grotesknom prevedení Steva Martina s čiernymi vlasmi alá Elvis a s Harleyom:) Príbeh posúvajú ďalej aj muzikálne výstupy, ktorých je tu celkom dosť. Niektoré pesničky sú chytľavé, niektoré menej...taký priemer. Rastlinka (Audry II.) je urobená celkom schopne prihliadnuc na vek a nekazí dojem. Za pozornosť stoja aj vtipné cameo roličky Jamesa Belushiho, Johna Candyho, ale najmä Billa Murraya v úlohe sadomasochistického pacienta:):):) Nie je to síce nič, čo by som si pozrel dvakrát, ale na jeden večer celkom príjemné aj pre nemuzikálových ľudí ako ja:) ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Chris Evans jako sadistický zubař

Chris Evans jako sadistický zubař

25.02.2020

Herec Chris Evans (Avengers: Endgame, Na nože) se čerstvě upsal roli sadistického zubaře v chystaném remaku Malého krámku hrůz pro studio Warner Bros. Film chystá Greg Berlanti (Green Lantern, Já,… (více)