Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Wyrdas

Jako skalní fanoušek Star Wars (nikoli popcornwars - čili 7mý díl a vejš) můžu říct, že Spaceballs je rozhodně nejlepší parodie na Hvězdné Války, která kdy byla natočena. Vyniká několika nezapomenutelnými hláškami, spoustou průměrných a jen velmi málo slabých. Celkově vzato, jako král kategorie musí dostat plný počet - a to přimhouřím jen jedno oko. ()

Mocoft

Předem upozorňuji, že celým Starwars jsem ochoten dát max. 1*. Nikdy jsem nedokoukal ani jeden díl. Maximálně jsem vydržel 30 minut s vypětím všech sil. Opravdu nechápu co na tom všichni máte kromě nostalgie. Zde dávám o * více. Konečně jsem dokoukal něco o hvězdných válkách do konce. Myslím, že jsem pochopil i naprostou většinu gagů, ale moc mě to nepřesvědčilo. Je-li to komedie, tak posuzuji podle míry mého smíchu, takže doporučuji: Vyberte si nejakou jinou! ()

Moje nejoblíbenější parodie. Jestli se někdde prodává všech sest DVD se starWars, tak Spaceballs by se k tomu melo pridat. Skvelý Rick Moranis alias Dark Helmet. May the Schwartz be with you! ()

SharpChick

Pro parodie mám už od dob, kdy jsem v osmi letech viděla Drákuloviny, neuvěřitelnou slabost. Zkrátka jiné hodnocení než pět hvězdiček je z mého hlediska vyloučeno.. 90% ()

Robbi

Kdo je zarytý obdivovatel Star Wars, ten bude Spaceballs nenávidět. Kdo si umí užít skutečné legrace a ne křečovité parodie, ten bude na vrcholu blaha. Přitom je potřeba si uvědomit ještě pár věcí, Spaceballs neparodují jen Star Wars, ale trefují se i do Ramba, Planety opic, Vetřelce, Mouchy a v jedné scéně si utáhnou i z tak nedotknutelného materiálu, jakým určitě je Disneyhova Sněhurka. Skvělý je Rick Moranis - jeho hláška po ráně do hlavy, "pauza na cigárko", mě provázela řadu let. Ale i jiné: Prezident Scroob: Koukejte si to hledí zvednout, nevidím, jestli se mi za tím nepošklebujete! Dot Matrix: Mohla jste si ho vzít a pak dvacet let předstírat, že máte migrénu. Dark Helmet: Vy jste si dovolil obejít mou helmu?!? Jak už tu bylo řečeno, je také důležité, jaký dabing máte k dispozici. V tom původním totiž jméno tvora, který si říká čes (neboli člověk a pes v jednom) zní Blít. Čímž vůbec první scéna na palubě lodi vesmírného piráta Lone Stara dostává docela jiný rozměr. Přikláním se k názoru, že jde o nejspíš vůbec nejlepší Brooksovu parodii. ()

GOGO3000

Je to opravdu praštěná komedie - či spíš parodie na známou sérii Hvězdných válek. Některé pasáže stojí za to, jiné už méně. Přesto je o zábavu postaráno v průběhu celého děje. Zasmál jsem se a to je asi hlavním cílem tohoto filmu. Úplná špička to není, ale myslím že 4* si zaslouží. ()

kihsleek

Neskutečná nálož hlášek v asi nejlepší sci-fi parodii vůbec, s nejhustším padouchem Dark Helmet, spavým princem Valiem, mistrem Yoghurtem a Melem Brooksem. May the Schwartz be with you! (Podotýkám, že netuším, jaký je český dabing, ale originál je fantastickej.) ()

DadysGirl

Nejlepší nejlepší nejlepší parodie, film Mela Brookse... Prostě nej! :) Akorát shánějte původní dabing, protože kosmíč či co to mělo bejt to tak trochu zabije... :) ()

RajCZitko

FUJ FUJ FUJ, starý, totálně nevtipný.xKdo jste na to jenom zvědaví, máte rádi starwars a nechcete, aby jste viděli jejich totální a trapnou urážku, tak se na toto ani nechystejte... ()

Vron odpad!

Špatně, špatně, všechno špatně. Neni to vtipný. Leda pokud vám je tak osm let a s velkou pravděpodobností neznáte význam slova 'klišé'... natož abyste ho v praxi rozpoznali. Klišé se sice taky průběhem časů mění a přetváří (i když ani ne tak jeho význam, jako to, co zahrnuje), jenže tohle jím muselo být už v osmdesátých letech. O to hůř dneska. ()

Milda003

Pro diváka je nutností znát "skutečný příběh" SW jinak mu scénky přijdou nevtipné, ačkoli to režisér myslel jistě dobře. Výhodou filmu ovšem je, že trapné gagy smetou ze stolu ty vtipné a fanda SW film dokáže jistě ocenit, i když je film přes dvacet let starý ... ()

misar3

Jasný důkaz, že lze udělat skvělou parodii bez sprostých slov a nahoty, jak tomu bývá u dnešních parodií. Povedená komedie pro všechny věkové kategorie a tím víc pro příznivce sci-fi, zejména Star Wars. Rick Moranis jako Dark Helmet je opravdu skvělý. Kdo nezkouknul, neví o co přišel :-) ()

lisa.ginmi

Tak tenhle Brooks mě opravdu nezaujal. Většina vtipů šla úplně mimo mě, příběh a postavy je zmršenina prvního řádu. Jako parodii na Star wars to nechápu, jako samostatný film mi to přijde nudné. Jedna hvězdička je za vcelku povedený soundtrack a scénku s vetřelcem, při které jediné jsem se smála. ()

darthhokro

Asi nejpovedenější parodie na Star Wars od Mela Brookse. Rick Moranis jako lord helma neskutečně hláškuje a jeho scénka s figurkama mě naprosto rozsekala. Doporučuji sledovat pouze s první verzí cz dabingu. Pokračujte v palbě hovada.... ) ()

hamir0

Celkem dvakrát jsem se pousmál, což je na rádoby parodickou rádoby komedii s trapnými hereckými výkony a prakticky nulovou přidanou hodnotou dost málo. Chcete-li se opravdu pobavit na téma Star Wars, volte speciální epizody Family Guy. Spaceballs nechť shnijí v propadlišti céčkových dějin. ()

IvonaK

Rick Moranis mě zde svou rolí opravdu překvapil. Vždycky hrál samé milovníky s čistým srdcem a tady se jako bezcitný padouch náramně vyřádil. Proto na základě toho, že měl tolik filmových lásek, tak jsem upřednostnila jeho soupeře který se řadil ke straně těch hodných aby si získal princeznu. Ale nic to nemění na tom, že nemohl překonat Rickovi krásné oči které stále rámuji. Jinak vesmírné lodě vypadaly obě velice zajímavě. Jinak další věc kterou oceňuji byl ten nápad s reklamními předměty Spaceballs. To nemělo chybu. A jako bonus si tam milovníci star warsu můžou povšimnout svítících mečů. A jestli jim to udělá radost nebo budou naopak naštvaní že to do tohoto filmu nepatří, to už záleží jenom na nich. 😊 ()