Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Jehan

Děsivá blbina, matlanina a hovadina. I tak jsem se výborně pobavil, už jen za tu kreaci s Johnem Hurtem a varietním vetřelcem. Mel Brooks by byl asi býval udělal lépe, kdyby svým parodiím dal vytříbenější formu a dotáhl své vydařené nápady k dokonalosti, ale švandy ním někdy je až až. ()

pekas

Prezident Spaceballů a jeho stále vyrušující asistentka byli dobří, lord helma taky a Daphne Zuniga byla a pořád je krásná ženská. Zbytek se někdy i dá, to původní hodnocení za pět hvězd je dnes trochu na pováženou, ale je to svým způsobem kult, tak ho nechám. 81% ()

Nathaniell

První na ráně byly asi Hvězdné války. A tam se rozpoutala parodie na plný pecky: Vesmírný kovboj ve vesmírném karavanu ("Odteď mi budete říkat idiote a ne kapitáne!!"), jeho "mazlíček" kombinace člověka a psa ("Jsem svůj nejlepší přítel"), který se příhodně jmenuje - Blít, malý ale velmi mstivý zástupce zla ("Přepli na světelnou rychlost! Přepněte na absurdní rychlost!")... Ono je těch postav víc, ale ty ostatní nemají takový grády. Navíc bacha!!!! Jak se tam mihne Yogurt, smrtí to jednou reklamou za druhou!!! Jo!! A nesmím opomenout namyšlenou princeznu, jež se změní v chladnokrevného terminátora ve chvíli, kdy jí nějakej zmetek pocuchá účes laserem. :-D Spaceballs jsou neskutečně šílené, ale přitom kouzelné. Málokomu dnes asi dojde, že se jedná o parodii na původní epizody. Pozor, miminka: Rok výroby je 1987!! Já dávám 5* ()

subic

V Česku dabing Vinklář, Donutil, Postránecký, Zavřel, Žilková z mnozí další. Já nejsem žádný velký fanda Star Wars, tak mi to přijde docela nudné, ale dívat se na to dá. 51% ()

mrclTV

Táto paródia má už svoje najlepšie roky za sebou, ale na niečom som sa nasmial, hlavne prešmyčky z mien a iné slovné zvraty boli celkom vydarené, ale väčšinu vtipov už skutočne pohltil čas. ()

route60

Spaceballs je skvělá parodie hvězdných válek, vetřelce a jiných sci-fi a Mel Brooks je právem považován za nekorunovaného krále tohoto žánru. 100% ()

tehAne5ta

...typický Brooks, ze začátku navnadí, ke konci vaří z vody...zatím to nejslabší, co jsem od něj viděla...a že to fandům SW pohne žlučí?...tak to je lež, lidé se rádi zasmějí, ale tohle je volovina... ()

Max Q.

Zhlédl jsem po letech... původní nadšení vyprchalo, ale pár vtípků zůstalo opravdu nadprůměrnými. Například ten s instantní videokazetou. ()

Stanmi

Ve velmi, velmi velmi vzdálené galaxii, obyvatelé planety Kosmíč už zničili všechen svůj kyslík a ten chtějí získat na sousední planetě Druidii, která je však chráněna štítem a tak se prezident Kosmíče Skroob (Mel Brooks) za pomoci svého služebníka lorda Helmy (Rick Moranis) rozhodne unést princeznu Vespu (Daphne Zuniga) a přinutit krále Druidie, aby mu dal heslo ke štítu. Na záchranu Vespy se však vydává hrdina Lone Starr (Bill Pullman) se svým parťákem Blítem (John Candy)...Tak nám začíná patrně nejkomplexnější parodie na Hvězdné války, která kdy byla natočena, přesto mám pocit, že film nevyužil veškerý svůj potenciál, který mu nabízejí jak Star Wars, tak třeba i Star Trek. I když ne, že by tvůrci se nesnažili, mnohé nápady jsou velmi dobré (samotný Lord Helma, Yogurtův obchod s filmovými suvenýry, parodie na Vetřelce se skutečným Johnem Hurtem), ale celé je to přebité pasážemi, kde se více méně nic neděje, nebo ty vtipy jdou zkrátka vedle. Spaceballs, Vesmírná tělese či Války hvězd naruby tak rozhodně nejsou špatnou parodi, protože nápady Mel Brooks měl a měl taky kvalitní hereckou sestavu, ale konkurence především v podobě filmů bratří Zuckerů a JIma Abrahamse je prostě lepší. ()

Marty_cz

Sice jsem vášnivý fanoušek Star Wars a nevadí mi dělat si z toho srandu a i v tomhle filmu jsem se párkrát zasmál co výborně trefily a myslím, že některé věci byly opravdu povedené. Bohužel můj problém jako takový spočívá v tom, že většinou nemám rád filmové parodie, jelikož občas moc tlačí na pilu a je to moc jednoduché a častokrát zbytečné i dlouhé. Znovu říkám nevadí mi udělat si srandu z čehokoliv, ale když to nemá pořádný smysl a je to více méně plácání blbostí, tak se mi to nelíbí. A tohle je přesně i problém u tohoto filmu. Mě to stačilo vidět jednou, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem si to pustil. ()

Jadro

Tu sparodovali aj sparodované, nečakaný total vymleťácky humor, ktorý odporúčam hlavne v krízových situáciách!!! :-) ()