Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Hydr0gen

Osoba 1(asi důstojník): Jaký je kód? Osoba 2(asi podřízený): 1-2-3-4-5-6-7-8 Osoba 1: Hmmm, takový kód bych si nedal ani na kufřík (vchází prezident) Prezident:Jaký je kód Osoba 1: 1-2-3-4-5-6-7-8 Prezident:To je zvláštní, přesně takový mám na svém kufříku ... To jsem jenom hádal, ale tak nějak to tam je... Jinak, to že místo Imperátora tam je prezident, alespoň mě přijde vtipné samo o sobě... ()

2scha

je i trochu líto, že se nenatáčí (nebo spíš nadaří natočit) parodie, jakou je zrovna Spaceballs nebo Hot shots ()

Fanak

Nejlepší komedie Mela Brookse. Kdo má rád sci-fi a nechybí mu smysl pro absurdní humor, nemuže než se královsky bavit. Poněkud pitoreskní světy Star Wars, Star Treku a jinych mezihvězdných dobrodružství jsou velmi úrodnou půdou pro parodie. A tenhle film ji dokázal skvěle využít. ()

L3G1ON4R

Parádní podívaná pro krátkodobé pobavení, vcelku slušná parodie na Star Wars, Planetu Opic a Vetřelce, ale žádný zázrak se očekávat nedá. Rick Moranis opět zazářil jako velitel blbec alias Tmavá Helma, a ani Bill Pullman aká vesmírný lenoch dlužící kde komu též nezklamal. Za mě 3* ()

LuNaj

Zábavná parodie na mé oblíbené Star Wars. U některých gagů jsem se fakt gebil, jako dítko švihnuté jointem:-)) Parádní oddech;-) ()

Stejšn

U téhle parodie záleží, na jaký narazíte dabing. Pokud máte štěstí, narazíte na dabing z videokazet a možná se Vám budou Kosmíči líbit. Pokud štěstí nemáte, budete poslouchat dabing z České televize a Vesmírná tělesa ani nedokoukáte. Se kterým máte tu čest zjistíte v momentě, kdy se vzbudí hlavní hrdina Lone Star ve svém pilotním křesle. V dabingu ČT se ozve: "Blafe". Ovšem v původním pro VHS uslyšíte jako první slovo kapitána "BLÍÍÍT" a od té doby se budete bavit. Nutno ale podotknout, že film ztratil léty hodně ze své zábavnosti a na skvělé parodie typu Bláznivá střela, Žhavé výstřely nebo Připoutejte se, prosím skutečně nemá. ()

migele

Perfektní film, kvalitní parodie... Bohužel mi moc neseděl Rick Moranis jako Dark helma, nevím proc a občas nudné pasáže. 80% ()

Cortesz

Jde vidět, že na filmu se podepsal jeho datum natočení, ale narozdíl od dnešních rádoby parodií, se zde můžeme bavit jako o výborné parodii, tak jak se patří. Hvězdné války jsem viděl, tak i proto jsem snad všechny vtipy pochopi, některé byli geniálně vtipné, některé méně a některé i trapné, ale bavil jsem se celou dobu, což se cení, tvůrci dnešních parodií by se na tuto a mnoho dalších parodií podívat, aby zjistili jak se má točit dobrá parodie. ()

Elegnor

Odkazy na dobové scifky zajímavý, ale tenhle snímek vážně neni muj šálek čaje, hvězdný války mám moc rád, ale tohle mě potěšilo asi jako rána do hlavy, nejvíc mi vadilo neustálé připomínání a odkazy (raněný kamereman, koukání na sebe sama v televizi) na to, že je to film, jinak příběh sám o sobě by byl vcelku stravitelnej.. Znovu to vidět nemusím.. ()

Pitryx

Velice zdařilá parodie. Kupodivu zvládnutá dobře i po technické stránce. Celý film je prakticky prost hluchých míst. Film přesně dle mého gusta. John Hurt si zde opakuje pro velký úspěch slavnou scénu z Vetřelce, zahlédneme i kousek Planety opic a spousty a spousty dalších filmových unikátů. Vysoce nadprůměrný film i jako parodie i jako SF. ČT1 081106 8709/9211 Mimochodem,netuším kde, ale již jsme někde viděl tento snímek pod názvem "Kosmíči". Vážně si nedělám legraci. ()

kakyn

Je to taková hovadina že nebýt scénky s vetřelcem, která je na celym filmu nejlepši, tak to řadim mezi odpad.... Star Wars mám moc rád a asi proto mi tahle parodie vubec nesedla....humor a vtipy v tomhle filmu mi přišly víc trapný než vtipný....podle mě se tohle vubec nepovedlo. ()

anyonecek

S těma vtipama to bylo tak půl napůl, něco se zdařilo a něco bylo zase nevtipný, takže pro mě je to takový střed. Není to žádný převratný film, ale ani žádnej extra propadák, na jedno shlédnutí to bohatě stačí. ()

brzozin

Jedna z těch ryzích parodií přelomu 80. a 90. let, kdy tenhle žánr frčel. Ricka Moranise už budu mít vždycky a na pořád zafixovaného jako lorda tmavou helmu. ()

Guran

Kromě těch šíleně trpaných jmen postav jako Yogurt, Helma, Pizza a pár šílených scén není film špatný. V průběhu děje jsem se i nudil a měl jsem chuť film přetočit nakonec, abych věděl, jak to skončí, ale udržel jsem se, protože přece jenom jsou tam i scény, které mě bavili a klidně bych se k nim ještě vrátil, ale k filmu jako takovému už ne. ()