Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

char_t

Dobré vtipy, špatné vtipy, půl na půl. Ale ty dobré stojí za to - perfektní narážky na Star Wars, Star Trek, Vetřelce, Planetu opic... Lord Helmet je nejlepší záporák! ()

Ben Nevis

Kdysi jsem to viděla v TV dříve než Star Wars a přesto jsem se královsky bavila. Kouzlo filmu spočívá v tom, že se nevyžívá ve vyslovených trapnostech a jako bonus vychytal nešvary SW a ještě si utahuje z filmového průmyslu. ()

helloween93

Kdysi to asi bylo vtipné, ale když si to pustíte dnes, zasmějete se pár gagům, ale v globálu film nemá čím ohromit. Čekal jsem od SW parodie mnohem víc. 3* ()

Rathalos odpad!

Ked moje oci videli,ze tato komedia ma 74% a kvalitne herecke obsadenie,tak som samozrejme hned do toho siel a pustil si to,no uz od zaciatku ma to nebavilo,dal som tomu este chvilu s tym,ze sa to mozno rozbehne,ale po pol hodine musel byt tomu koniec,nieco tak trapne a hlavne nevtipne som uz dlho nevidel,ak si chcete pozriet vynikajuce parodie,tak si radsej zapnite Horuce strely alebo Blaznivu strelu,ale od tejto zalezitosti utekajte co najdalej...:-) ()

Denny

Myslím ,že i skalní fanoušci Star Wars musí být nadšeni touto jednou z nejzdařilejších parodiíí mistra parodií. Chceme-li se ovšem dívat na parodie, musíme znát originál, jinak nevíme, o co jde. ()

Cruchot

Společně s druhými Žhavými výstřely jasně nejlepší parodie. Co scéna, to perla. A k tomu vynikající český dabing. ()

mi-ib

Já jsem čes: napůl člověk a napůl pes. Nejlepší přítel sama sebe." Další film, který by měl být v učebnicích "Jak se točí parodie". Na tomto humoru jsem vyrůstal a Spaceballs si nenechám nikdy ujít. Jsou miliony lidí na tomhle světě, kterým se líbí Hvězdné války, ale je určitě i pár těch, kterým se HV nelíbí. Spaceballs se však musí líbi všem! ()

Merggie

Mne to celé pripadalo ako nejaký nízkorozpočtový amatérsky film tváriaci sa, že všetkých naokolo pobaví. Málo platné. Dopozeral som to až na tretíkrát. Nie žeby som sa nedokázal baviť, ale stupidita príbehu mi bila do očí a zatienila pomerne vydarené vtipné sekvencie. Originalitu však tvorcom upierať nebudem. Párkrát som sa schuti zasmial, ale svoju bránicu som ani zďaleka neukojil. ()

Torgal

Ťažko vydreté tri hviezdy. Väčšinou je to trápne, ale je to paródia na Hviezdne vojny, a to to zachraňuje. 5/10 ()

Barak

Po Hitchcockovi si vzal Mel Brooks na paškál jeden z nejslavnějších sci-fi příběhů a popral se s tím opravdu dobře. Hvězdné války jsem viděl několikrát, tudíž jsem se mohl bavit při parodování téhle filmové klasiky. Triky nejsou žádný zázrak, ale i přesto výsledek nevypadá nijak špatně. Gagů je tu docela hodně, ale že by se nějak extrémně povedly, to se říct nedá a spíš než salvy smíchu od vašich kolegů sedících vedle vás čekejte jen usměvy na jejich tvářích - stejně tak na vaši. Solidní, ale nic světoborného to není.... 7/10 ()

foundation

Dost dobra parodia..Ja osobne poznam Star Wars naspamat takze toto som si velice uzil. Ale v tomto pripade doporucenie smeruje ku vsetkym pretoze film neni zamerany iba na tych ktori poznaju vesmir Hviezdnych vojen. Stacia absolutne zaklady zmyslu pre humor a nieco malo o tom ako funguju veci okolo nas a uziju si to naozaj vsetci :D ()

salamandrr

Tak docela kravina, parodie mám rád, ale bláznivý příběh robina hooda je mnohem lepší, tohle je blbost...pobavil mě jen vetřelec a opice, které koukají na sochu svobody a pizza the hut ()

Greathawk

Jestě nikdy v životě se mi u filmu nestalo, že bych si přetáčel jednu scénu dokola celé odpoledne ( Střelil mě do vlasů... ) ()