Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

Mahalo

Nevím nevím, všichni to mají rádi, ale já jsem vždy chtěl utéct od televize když mamka nebo taťka pustili Včelku Máju. ()

Potjoc

Dobrodružné seriály mě neberou. Neberou mě pořady, kde se hodně mluví, hlavně věci nesouvisející s hlavním dějem dílu. Možná bych to mohl sledovat kvůli dabingu, ale ten samotný není důležitý oproti příběhu. Ale to, že já i hodně lidí si mysleli, že to je český seriál. Byl jsem překvapen, že to je německý a s animací japonskou. Nevím, co se stalo, ale pokud bych hodnotil v letech 2011-2013, tak by mě vytočilo, že někdo to sem dal do Česka a manipuloval lidi ohledně zemí původu. To už je, jako kdyby nám tady cpali různé Pokémony, Digimony, Nadii, atd. a řekl, že to je český Krteček. Tak za manipulaci, to sražím jen na jednu hvězdičku. ()

AnniqueCh

Jak už jsem se několikrát zmiňovala, hmyzí havěť  v realitě natož v televizi nemusím, protože je strašně otravná a není snad ani z České republiky ale přiletěla od někud ze špinavé Afriky a podobných zemí, jedno bodnutí a člověk leží ve špitále namísto aby plnila svoji užitečnost starost o přírodu aby kvetla, když se k tomu přidá má nelibost k Českému  večerníčku Broučkové pro spousty dětí traumatického tak není divu. Ale Ferda Mravenec a tady Včelka Mája ty jsou pro mně vyjímkou, neutraumatizují dramatizací naopak jsou odlehčené humorem který malé děti přijmou radši, hmyz plní svůj nejduležitější živočišný účel tedy prospěch přírodě její rozkvétání a když se k tomu všemu přidá výborná znělka složená jedním z našich Českých nejlepších seriálových a filmových skladatelů Karlem Svobodou, zpívané sametovým hlasem našeho Českého Karla Gotta a milé postavičky včelky Máji, namluvené Adkou Janouškovou, čmeláka Vilíka a lučního koníka Hopa mám k tomu teprve důvod. ()

JARDAHONDA

Včelka Mája a Vilík, nerozlučná dvojka na, kterou jsem se těšil, každou neděli ve studiu kamarád.. Každý díl měl jiný příběh, bylo v něm napětí i humor. Hudba od Karla Svobody se stala dodnes kultovní záležitostí...Sice horší animace, ale na dobu 70 let nic lepšího nebylo..**** ()

burg

Nikdy mě nenapadlo, že je to vlastně japonský seriál... Ale písničku v podání K. Gotta vysloveně a upřímně nesnáším! ()

andykanadan

V detstve (za hlbokého komunizmu, kým neprišli americké kreslené seriály - "disneyovky" a iné) to bol môj najobľúbenejší seriál... ()

Not4boredom odpad!

Jelikož se jmenuji Marie a vždycky se mi říkalo Májo, takže se mi děcka smáli a říkali mi "včelko Májo". Nenavidím tu pohádku. ()