Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

miguel_111

Výrazy a ksichty, ktoré v tomto filme strúha Jim Carrey sú fakt úžasné a neprekonateľné. --- Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál --- Pre mňa 80% ()

chelseaman22

Nedokáži si představit, že by roli zvířecího detektiva hrál někdo jiný, než J. Carrey. Role dělaná přímo na tělo. Humor (jako obvykle nestádní) mě chvilkami dokázal rozesmát. 65% ()

LiborGondek

Jim Carrey nepřestává udivovat čeho všeho je chopen. Rozhodně je to komik s velkým "K", i když ne každému se jeho humor bude vždy líbit. Podle mě se u téhle komedie nejde nezasmát, pro někoho to může být nehorázná kravina. Ať si každý udělá svůj vlastní názor. Hodnocení: 75% ()

honx

Carreyho mám rád, umí mě pobavit a proto se nestydím dát jeho "šílenostem" tak vysoké hodnocení. ()

ivan_drago

Bomba. Ty ksichty co předvádí sou neuvěřitelný a zasloužil by za ně oscara. Spád filmu a načasování gagů jsou geniální. Tahle komedie s velkým K si zasluží pozornost opravdu každého kdo má rád smích. ()

Jizni Tlapa

S Maskou pro mne bezkonkurenčně Jimův nejlepší komediální výkon! Skvělý scénář, bezchybný dabing, vtipně nasmínaná akce a do detailu dotažený Aceův crazy outfit! ()

DivX

Film Ace Ventura je jeden z nejlepších komediálních kusů! Každý ho snad viděl a proto není potřeba dále komentovat. 90% ()

PierrevanH

Super film na odreagování, Jim Carrey pro mě je a zřejmě i bude nejlepší komik, kterýho jsem kdy spatřil. Škoda, že autoři film zkrátily, na youtube je mnoho skvělých vystřižených scén. ()

lennyd

Ace Ventura (Jim Carrey) je detektivem, který se specializuje na pátrání po ztracených, ukradených či unesených zvířecích miláčků. Jednoho dne dostává svůj další případ, někdo unesl maskota Miamských Delfínů - delfínici Sněhovou vločku. A Ace se do vyšetřování vrhá s urputností svojí vlastní, i když ho během případu čeká spousta nemilých událostí. Nakonec zjišťuje, že spiknutí zasahuje i do policejních sfér a že unesený delfínek byl jen počátek všeho. A hlavně, pokud případ vyšetří, tak ho čeká sladká odměna od Melissy Robinsonové (Courteney Cox) ... Myslím že Ace Venturu netřeba více představovat. Je to film, který z Jima Carreyho udělal celebritu. Celý film je postavený pouze na jeho pitvoření a více či méně úsměvných scénkách. Některé jsou sice až trapně, ale přece jenom, většina je vcelku povedených (a hlavně nezapomenutelných - např. pátrání po ztraceném kameni z prstenu hráčů nebo scéna v blázinci). Moc fajn odpočinková komedie ... ()

T-pack

Ace je Carreyho legendární role, přesto mě tolik neoslovila. Nevím, asi v tom ještě přeci jen figuroval onen doslova praštěný humor... ()

ywo666

Videl som to veľa krát a vždy to pobavilo. Týmto filmom Jim definitívne prerazil a ukázal svetu nenapodobiteľný humor. 85%. ()

geklon

"To není vločkáááááááá." Jim, carrey mi úplně převrátil život na ruby. Snad nejpitomější forma geniality. ()

dANo

Zvierací detektív podaní Jima Carryeho je natoľko úchylné a komediálne nadpriemerné dielo, že napriek tomu, že ma to žánrovo veľmi neoslovilo, tak som sa miestami kvalitne zabával... asi to bolo hlavne vďaka presvedčivému výkonu samotného Carryeho. :o) ()

demented

Keď som Venturu videl po prvý krát, zhruba pred tými 11 rokmi, zostal som v šoku. Stále mi chodilo po rozume : Je ten Carrey normálny? Teraz už viem, že nie je :) A to je sakra dobre. Kto iný by si dokázal vydupať prítomnosť romantickej kapelky Cannibal Corpse a ich snáď najväčšej hitovky Hammer Smashed Face, ktorá musí zaručene pohladiť na duši každého milovníka a jej hrejivý a citlivý text nenechá žiadne oko suché. ()

Danny F.

Perfektní Jim Carrey v zábavné komedii. Dobře se u tohoto filmu člověk zasměje. Jde o šíleně třeskutou komedii. 60% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)