Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

majk_n

Neméně zdařilé a ještě "brutálnější " pokračování se spoustou skvělých gagů (pozor - nemusí každému vyhovovat) ()

Lord_Helma

K prvnímu dílu se člověk rád vrátí, což se bohužel o druhém dílu tvrdit nedá. V jádru šílená pitomost, ale velmi vtipná. ()

kacir

Je to skvela komedia.Niekomu sa moze zdat stupidna, su tam niektore sceny ktore ludom bez trochu humoru vyrazia dych, ale celkovo dobry film na sobotnajsie popoludnie.jim skratka nema chybu. ()

sa_kra

Ač absolutní výsměch žánru kinematografie, bavila jsem se jak dlouho ne. Zápletka stojí za houby, ale Jim Carrey je naprosto perfektní prakticky v každé scéně. ()

Bratr

Zdá se, že filmy viděné v kině v Jeseníku nelze zapomenout. Pravda nepamatuju si všechny detaily, ale ten dojem a strašlivá zábavnost budou ve mě navždycky. ()

exoomer odpad!

Musim priznat, ze ak by som mal vybrat najhorsi film (alebo seriu) za cele tisicrocie, urcite by na prvom mieste kraloval Ace Ventura so slusnym naskokom na ostatne filmy. Humor Jima Carreyho mi vobec nie je sympaticky a tento film je vlastne iba o nom. -5/5 ()

Via

Hmm... keď se chcete pobavit a ne moc hloubat, tak ačkoliv jsem svého času Jima Carreyho fakt skoro vůbec nemusela, tak tenhle filmeček je fajn :) ()

yazik

Nezapomenutelný Jim Carrey a jeho grimasy, těžko se mu kdo kdy vyrovná. Ani nespočítám, kolikrát jsem tento film viděl a přesto se na něj kdykoliv podívám znovu a stejně jako před x lety mne dokáže pobavit. Film se mi natolik vryl pod kůži, že se ještě dnes dost často přistihnu při citování nebo napodobování některých scének z filmu. Hlášky typu "Hledám Raye Finkla ... a jedny čistý slipy" jsou nezapomenutelné :-) Nezbývá než dát 5*, nemohu jinak. "Nemůžu kapitáne, já totiž nemám tu moc!" ()

route60

Když jsem viděl Ace Venturu před 18 léty poprvé tak jsem řval smíchy no dnes už né ale jde stále o výbornou komédii, některé scény jsou doslova geniálni například návštěva blázince, ale Jima Carreyho mám osobně raději ve vážných rolích Muž na měsíci, Thruman show. ()

elanista1

Rok 1994 bol pre Jima Carreyho uspesny, natocil 3 nesmrtelne komedie, ktore ma nikdy neomrzia a aj po stykrat sa na nich smejem. Ace Ventura je dalsim kultom, ktory uctievam uz od detstva. ()

PamelaJJK

O existenci tohoto filmu samozřejmě vím už drahně let, ale nikdy jsem, kvůli mé antipatii vůči pitvoření se Jima Carreyho, nenašel odvahu a hlavně chuť se na Zvířecího detektiva podívat. Spoustu let vím i to, že se ve filmu mihne i jedna z nejslavnějších death metalových kapel Cannibal Corpse. To mě jako fandu metalu lákalo, ale Jim Carrey mě odrazoval více. A ani mě nepřesvědčilo to, že si je do filmu prosadil sám J. Carrey, který patří mezi jejich fans. Až dnes jsem se rozhodl obětovat a zkouknout to. Jen jsem se utvrdil, že Jim Carrey a jeho přehrávání a grimasy mě stále nepřitahují. Film jsem vydržel asi do půlky, pak už jsem to fakt nedával. Možná to vidět, když mi bylo 10 až 13 let.... Necelých 50 vteřin s Cannibal Corpse nezachrání skoro hodinu a půl trvající utrpení (v mém případě zhruba 45 minut, déle jsem tu torturu nevydržel). Ta jedna hvězda je za Cannibal Corpse a vcelku obstojnou ostatní hudbu. Jinak mě nezaujalo vůbec nic... A dvojku ani nebudu zkoušet... Tam už totiž nejsou ani Cannibal Corpse... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)